Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, ha nem merek a...

Nagyon gáz, ha nem merek a férjemtől pénzt kérni?

Figyelt kérdés

34 hetes terhes vagyok és egy ideje hüvelygombám van.Egyszer előjön,aztán elmúlik.Eddig csak Canesten krémet használtam,most viszont közeledik a szülés és úgy gondolom ideje lenne hüvelykúpra váltani a baba érdekében,hogy teljesen kitisztuljak.

Néztem az árát és 2000 forint körül van.Mivel én csak gyakorlaton dolgozom, a havi keresetem 13.000 forint 60 százaléka,ami már el is ment a ballagási képekre és édesanyám születésnapi ajándékára.Más jövedelmem nincs.

A férjem nem nagyon támogat anyagilag,egyszer adott 15.000 forintot 15 hetes terhesen,hogy költsem ételre.Azóta 2000 forintot adott,karácsonyra egy bon-bont,pedig 300 ezres fizetése van havonta.

Már megvette a babakocsit,babaágyat,én vettem a ruhákat és jövőhónapban tervezi megvenni a mellszívót és a kórházba a dolgokat.

A sok kiadása miatt félek tőle pénzt kérni,nem szokásom és nem tudom hogy álljak a dologhoz,viszont egyre jobban kezd zavarni,mert nem tudom,hogy a baba után ha például szükségem van egy-két kozmetikai dologra,akkor hogyan közöljem vele,hogy szükségem lenne egy kis pénzre,még ha csak 2000 forintra is.

A babának kétségtelenül meg ad mindent már most,de én kicsit háttérben érzem magam.

Sokszor közös bevásárlásnál nem merek édességeket vagy olyat kérni,amit kívánok,hanem azt mondom,hogy "Pillanat szívem,elmegyek veszek magamnak egy kis csokit..és külön fizetem ki." Múltkor külön kosárba vásároltunk be.

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?Normális ez?


2013. jan. 22. 21:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
97%

Úristen! Ti így vállaltok gyereket?! Milyen kapcsolat ez? Ő megvette ezt, te megvetted azt... B@sszus, ezt együtt kellene! A másik meg, hogy nem is kéne kérned! Sz@r 2000 Ft-ról beszélünk! Nehogymár ezt kérni kelljen, főleg, hogy az egészségetekről van szó!

Komolyan nem értem!

Nálunk egy számla van, két kártyával, ami felett mindketten rendelkezünk. Emellett, ami otthon van pénz kérdés nélkül lehet elvenni.

Ami nálatok megy az nem normális! Félsz egy kis csokit venni?! Ne már! Változtassatok mert ez nem vezet semmi jóra!

2013. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "és külön fizetem"?

H*lye vagy te, édes lányom?! :D A párod nyilván nem tagadná meg tőled, amit szeretnél.

Ez az enyém-tiéd játék meg nem egy élhető dolog. Ilyen elven miért eszel abból az ételből, amit ő vesz meg? :D

Érted a problémát, ugye?

20N

2013. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%
jézusom,nem vagy komplett se te sem a párod.
2013. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
38%

Ilyesmit nem használhatsz terhesen !

Menj el orvoshoz ,írass ki gyógyszert. Add oda a férjednek a receptet és kérd meg hogy váltsa ki ,mert szükséged van rá.Mond el hogy mi is ez ,terhesen változik a hüvely flórája nem nehéz összeszedni ilyet.

Amúgy meg az egész kapcsolatotokat gondold át és beszéld meg vele,mert ez így gáz.

Néha Én sem "merek" kérni mert tudom rengeteg kiadása van,de ez csak az Én szorongásom ,nem a reakcióitól félek.

2013. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 KLászló válasza:
83%
Hogy én nem tudtam ilyen asszonyt szerezni magamnak :) Tréfán kívül, a legfontosabb egy kapcsolatban, hogy beszélgessetek. Szokjatok rá a rendszeres beszélgetésre, ha ez elmarad, nem lesz hosszú életű a kapcsolat. Mondd el neki, hogy neked ilyen gondjaid vannak és ez neked így nem jó, ő mit javasol? Ez csak most derül ki? Soha nem kell magadban tartani ezeket a dolgokat, mert neked is és a kicsinek is ártassz vele. Lehet, hogy fel sem éri ésszel???
2013. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Elég gáz,igen.Az orvos nem mondta el,hogy korai szüléshez vezethet,ha nem kúrálod ki a gombát és ha hüvelyi úton szülsz,akkor a baba is beteg lesz?
2013. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Hát a ti kapcsolatotok szerintem veszett fejsze nyele. De azzal a válaszolóval sem értek egyet, aki szerint házasságban nincs külön kassza. Nálunk van. Egy közös számlára utaljuk a rezsi és kaja pénzt, a maradék marad a saját számláinkon, amihez a másik nem nyúl, és arra költjük, amire akarjuk. Nekünk ez bevált. Nincs veszekedés, hogy ki mit vett, mennyiért, és miért. De amit kell, mindent megveszünk és kifizetünk közösen. De az sincs, hogy egy csokira nem merünk kérni 80 Ft-ot a másiktól.
2013. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Én 2 és fél-3 éve vagyok a barátommal (nem vőlegény vagy férj) de amikor bevásárolunk és fizet nem félek kérni csokit vagy amit szeretnék, van amikor én fizetek és én is megveszem neki amit szeretne. Ha mondom neki, hogy épp hogy arra van pénzem, hogy hazajussak, akkor felajánlja, hogy küld nekem, pedig egyetemista diákhitellel (persze az ilyeneket sose fogadom el) A szüleimnél meg úgy van, hogy apa kezel minden pénzt nagyobb kiadásokat megbeszélik kell-e vagy sem, egyébként anya mindig szól, ha elfogy az "ételre való" vagy amire kell. Nem ártana beszélnetek erről. Egyébként a hüvelykúp a baba javát szolgálná és azt mondtad, hogy érte mindent megtesz.
2013. jan. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
18 vagyok persze külön számláik vannak de anya számlájáról megy a zsebpénzünk tesómmal meg a számlák, kötelező befizetések
2013. jan. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Az. De miért nem mersz kérni?
2013. jan. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!