Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom arra, hogy elküldjem...

Van jogom arra, hogy elküldjem itthonról özvegyként az elhunyt férjem nagyfiát?

Figyelt kérdés

A férjem meghalt pár éve, a második felesége voltam. Az előző házasságából van egy 22 éves fia aki tavaly hozzánk költözött, mert az édesanyja nem bírta tovább. Most kezdek én is besokallni tőle. Próbálkoztam vele, több mint egy évet, tudom, hogy megviselte az édesapja halála, kamasz volt, akkor került bele egy rossz társaságba. Szóval sok mindent megértek, de van mellette két fiam akiknek nagyon nem mutat jó példát. Szerettem gyerekként, úgy érzem tartozom is ennyivel az édesapjának, de mindennek van egy határa. Nem csinál semmit, a munkákat (amit én szerzek neki) mindig otthagyja. Közben kérné a pénzt mert tartozik mindenhová. Nemrég kifizettük a nagyszüleivel amivel tartozott, akkor dolgozott is kerek két hónapot, de talán csak megijedhetett. Most megint kezdi az egészet, idegbeteg, nem lehet hozzászólni. Azt hiszem adtam neki elég esélyt a változásra. Lehet egyszer felnő, de már nem akarok arra várni

Ha közös volt a ház, enyém a haszonélvezet, elküldhetem itthonról? Vagy van joga mint örökös itt élni? Tehetek valamit? Vagy próbáljam meg eladni a házat, kifizetni a részét. Kérdés, hogy mikor vennék meg...



2013. jan. 23. 11:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Az én családi körömben isvan ilyen eset. a férj meghalt, feleség maradt a házban, haszonélvezeti joggal. Minden örökös, az apa gyerekei külön élnek. Már kérték kb 2x had mehessenek oda lakni, anyagi okok miatt. De a feleség nem ment bele, mert neki ne zavarja meg senki a nyugodt életét. Ami jogos is a részéről. Te is simán megtehetnéd, hogy a nemkívánatos személyt elküldöd. Ez még nem kisemmizést jelent, a részét majd ígyis-úgyis megkapja.
2013. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
Ott kúrtad el, hogy befogadtad! Adtál volna inkább neki kb. 100e forintot, azzal társulhat néhány hónapra egy albérletbe, a többit meg oldja meg maga!
2013. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Haszonélvezeted van, elküldheted még a tulajdonost is. Költözzön a saját anyjához, vagy tanuljon meg viselkedni. 22 éves felnőtt ember, a csapások nem mentesítik a normális viselkedés alól, arra meg senki sem kötele, hogy eltartsa őt, mert ő éppen depizik és emiatt sz..ik a világra, meg olyan apróságokra, mint hogy meg kellene állnia a saját lábán. Zárcsere, és menjen ahova akar. Van saját anyja. Arra azért törekedj, hogy fizesd ki a részét, ha kell hitelből. Akkor elmondhatod, hogy mindent megtettél.
2013. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
17%
Ha kifizeted neki a ház ráeső részét, amiről írtok ügyvéd előtt egy papirost, akkor igen, máskülönben joga van ott élni, nem küldheted el.
2013. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Elküldheted!

Hiába van tulajdonrésze a házban, te vagy a haszonélvező, és az erősebb, mint a tulajdonjog.

A haszonélvező határozza meg, hogy ki lakhat ott.

2013. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%
#14 miért írsz butaságokat? Ha nem ismered a jogokat, akkor inkább ne írj semmit!
2013. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az utolsónak, minek kell írni valótlanságot?
2013. jan. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!