Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem hibáztat az anyósom....

Engem hibáztat az anyósom. Mondjak valamit, vagy hagyjam annyiban?

Figyelt kérdés

A párommal idén szeptemberben költöztünk össze. Én munkát keresek, illetve mesterizek, a párom is egyetemista.

Nagyon jól tanul, imádja is a szakmáját, hivatásként éli meg és szereti amit tanul. Egy elég szívós vizsgája elmaradt őszre. Anyósom azzal van el, hogy miattam nem sikerült.

A párom önálló ember, annyit tanul, amennyit tanul, én nem akadályozom benne, az ő döntése. Egyébként is keményen tanul, szinte egész nap nem is szólunk egymáshoz, én is tudom mit jelent reggeltől estig tanulni, nem zavarom...


Már harmadikszor emlegette anyósom, hogy miattam van. Csak nem értem miért lenne...Hagyjam annyiban, vagy majd személyesen mondjam meg a véleményemet...


2013. jan. 23. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha zavar szolj a parodnak,kerdezd meg hogy szerinte is igy van-e,es ha nem akkor beszeljen az anyjaval mert nem szeretned ha emiatt romlana meg a kapcsolatod az anyossal.
2013. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Beszéltem erről a párommal, ő lerendezte az anyjával, hogy "dehogy is "...

de engem meg bánt, hogy felelőtlennek tart és engem okol.

2013. jan. 23. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Figyelj egy ertelemes ember nem muvel effele gyanusitgatasokat hogy "biztos miatta van",mibol vonhatta le ezt a kovetkeztetest leven hogy nem veluk lakik a pasid?? Semmibol! Az emberek ilyen keseruek,kotekedoek,jol esik a lelkenek hogy ilyeneket mond,erre semennyi figyelmet nem kell forditanod-sajnalom ha ez nyomot hagy benned. Ha legkozelebb ilyet mond es le akarod rendezni a helyszinen kerdezd meg hogy mibol gondolja ezt? honnan tudja hogy igy van?nemhiszem hogy tud ra rendes valaszt adni-de arra is kerdezz ra hogy miert?amig el nem juttok oda hogy elhalgat mert rajon hogy valojaban nem tudja megindokolni amit mond...
2013. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ez is igaz:) Köszi:)
2013. jan. 23. 15:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy féltékeny az anyuka, mert összeköltöztetek? Sok mai szülő-tisztelet a kivételnek-nem akarja elengedni a gyerekét, s már a gondolattól is rosszul vannak, hogy nem ők irányítják.
2013. jan. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én "anyósomnak" is hagyta el száját hasonló mondat egy vita közepette, persze a szemem sosem vállalata a véleményét. Nálunk a pénzből fakadtak problémák, én anyagilag jobban benne vagyok a kapcsolatunkban nőként, még is az csúszott ki a száján, hogy én egyet füttyentek és a párom bármit megvesz nekem, csak lehúzni tudom...

Őszintén szólva engem iszonyatosan bántott ez a helyzet és jó 3 hónapig nem is mentem anyósék közelébe, mert nem tudtam volna nyugodtan a szemébe nézni ezek után, olyat meg nem akarok mondani, ami csak további feszültségeket szül.

A párom elmondása szerint megvédett, összevesztek, hogy engem ne merjen így a szájára venni, majd 2 napig mosoly szünet volt és visszajött a koliba a párom. Azóta nem volt ilyen balhé, de ha eszembe jut a mai napig eszméletlenül rosszul esik, hogy anyós a hátam mögött ilyen véleménnyel van rólam. Viszont szerintem, olykor okosabb hallgatni és nem mondani semmit, mert az csak olaj lesz a tűzre és lehet úgy elmérgesedne a helyzet, hogy soha többé nem lesz normális a viszonyotok. Inkább nyelj, amíg tudsz, viszont a párod egy kicsit karakánabban is kiállhatna melletted!!

2013. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nincs gond, egyébként, jól kijövünk anyósékkal és szó sem volt az összeköltözés miatt...

A párom kiáll mellettem, nem tudom pontosan mit beszéltek, a párom nem vette olyan "komolyan" a lelkére mint én...


Köszi a válaszokat. utolsó, sajnálom, hasonlót rám is mondhatna az anyósom,,,:-S

2013. jan. 23. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Eszedbe se jusson annyiban hagyni! A kedves anyós éppen ezerrel fúr azon, hogy szétverje a kapcsolatotokat, nem veszed észre? Legalább önmagadért állj ki!


Beszélj a pároddal, hogy az anyja ne tudjon közétek furakodni.

2013. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!