Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit szólnátok...

Szülők! Ti mit szólnátok ehhez? (lent)

Figyelt kérdés

Mindig csak a ti gyereketek párja jön hozzátok, a ti gyereketek szinte soha nem megy a barátjához/barátnőjéhez?? Értem ezt arra, hogy ha mondjuk eljön 2-3 napra azért itt eszik meg mindent használ, de mivel ugye a ti gyereketek sose megy így ezt nem kapja vissza?


(félre értés elkerülése érdekében: én a "kérdéses gyerek" vagyok)


2013. jan. 23. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
volt legjobb barátnőm ezért ment szét a barátjával, mindig a fiú ment a lányhoz, de a lány sose a fiúhoz
2013. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem zavarna, fordított esetben már inkább.
2013. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak mert nekem nagyon rosszak itthon a körülményeim, a barátoméknál meg minden rendben, úgyhogy kb 95%-ban náluk vagyunk, 5%-ban nálunk, aztán nem tudom a szüleinek nem baj e, hogy mindig csak én vagyok ott. Látni nem látom rajtuk, hogy zavarná őket, de mégis bánt egy kicsit, hogy én nem tudom normálisan hazahozni a barátomat.
2013. jan. 23. 21:52
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarod hazavinni, de adni is akarsz, akkor főzzél vagy süss valamit és vigyél a családnak.
2013. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentöl függ. (Én szülö vagyok, több felnött gyerekkel)


Egyrészt a két család anyagi helyzetétöl: ha valahol probléma a plussz "gyerek" kajája, ott érthetö, ha valamennyire korlátozni akarják a dolgot, ha viszont van elég, akkor kevésbé foglalkoznak ezzel.

Másrészt nem mindegy, hogy a barát/barátnö szimpatikus vagy sem, meg mennyire tud a család megszokott rendjébe beilleszkedni. Ha ugyanis nagyon "vendég", vagy kimondottan zavató, akkor nem örülnek, ha sokat van ott.


De kimondottan számolni, hogy mennyit kap a gyerek itt meg az enyém ott, azt nagyon nem tartom jó ötletnek.


Viszont azt jó néven veszi mindenki, ha a látogató nem csak kapni akar, hanem kicsit besegit a családba, mégha csak annyival is, hogy maga után rendet tart, pl. fürdöszobában nem hagy szét semmit, a mosdót/kádat kiöbliti maga után, a törölközöket felakasztja, kaja után a használt tányért a családnál megszokott módon leöbliti, a mosogatóba teszi, meg esetleg néha valami apróságot hoz: kedvenc csokija valamelyik szülönek, pár darab sütemény, vagy hasonló - itt nem a pénzbeli érték, hanem a jószándék a lényeg.

2013. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hú,most kicsit megnyugodtam azért, főleg az utolsó válasz miatt.

Hát nekik anyagilag nem megterhelő ha én is ott vagyok heti 2-3 napot pluszban, meg jól kijövök amúgy velük, sokat szoktam beszélgetni a szüleivel, a barátomtól tudom, hogy mindig dicsérnek neki, szóval úgy gondolom kedvelnek.

Sütit, üdítőt szoktam azért néha vinni, akkor ezt a szokást megtartom :)

2013. jan. 23. 22:04
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szülő vagyok felnőtt fiúgyerekkel.

A fiam barátnője állandóan nálunk van. Van olyan hónap amikor minden hétvégén nálunk alszik. Engem nem zavar, hiszen egy tányérral több vagy kevesebb már mindegy. Jó kislány, sok vizet nem zavar. A fiam alig megy a barátnőjéhez, mint kiderült az apuka alkoholista, és hát nem éppen szalonképes a pasas. Megértem, és eszembe sem jut olyan hogy a fiam nem kapja vissza az ételt-italt.. Nem kell hogy vissza kapja mert nem erről szól. Egyébként a fiam barátnője sokszor nem üres kézzel jön. Nagyon sokszor beállít egy tálca krémessel vagy vesz 2-3 üveg üdítőt vagy vesz pár hozzávalót és süt-főz valamit.

Kedves kérdező.

Ha kínos neked hogy téged etetnek-itatnak de a párodat nem akkor vigyél valamit néha. Csokit, üdítőt vagy ételhozzávalókat és készíts te kaját. Mondjuk egy tálca sonkatekercset vagy szendvicsféléket.

2013. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk is teljesen ugyanez a helyzet sajnos, azért megyek inkább én, örülök, ha nem kell itthon lennem.

Na majd igyekszek még jobban ezt-azt vinni :)

2013. jan. 23. 22:15
 9/14 anonim ***** válasza:

nálunk az volt, hogy anyám megjegyezte, hogy többet vagyunk sokkal nálunk, mint a pároméknál., és mondta, hogy őt nem zavarja, nem azért mondja, csak nehogy a párom szülei megsértődjenek. Meg azt is mondta, hogy látja a páromon, hogy szívesebben van nálunk, mint otthon :)


szóval ha zavarná őket, biztos éreztetnék, ha veled nem is, de a barátoddal tuti. Ha olyan a viszonyotok meg is mondhatod, vagy rákérdezhetsz, hogy nem zavarsz-e, hogy sokat vagy ott, csak mert nálatok sajnos nem lehettek :)

2013. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Mi viszonylag egységesen vagyunk itt is ott is, viszont nekem is fordult már meg ez a fejemben. Mi alapjáraton 250 km-re élünk egymástól a párommal, de egy egyetemre járunk. Ő kollégista, én bejárós. Szorgalmi időszakban rengeteget van nálunk, amit ő már kínosnak érez, pedig nem az. Azonban szünetekben én vagyok náluk nagyon sokat, ha odautazom, akkor 1 hétig maradok is, akkor pedig én érzem kellemetlenül már kicsit magamat, hogy ilyen sokáig "kihasználom" a vendég szeretetüket. Jól megvagyunk, a szülei szeretnek úgy vettem észre, az én szüleim is szeretik a páromat. Viszont hiába kapom vissza úgymond az a kaja mennyiséget, vagy bármit, amit adnak az én szüleim a páromnak, mégis úgy készülök, hogy olykor viszek ezt azt, segítek kitakarítani, felajánlom, hogy elmosogatok ebéd után, sütünk a párommal sütit az egész családnak, vagy megcsináljuk az ebédet. Tehát jó vendég vagyok ott, de mégsem tudnám elvárni, hogy kinyalják a s*ggemet, míg én azt fel sem emelem a kanapéról, hogy finoman fogalmazzak. :)
2013. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!