Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanátok a kapcsolatot...

Tartanátok a kapcsolatot ilyen esetben a vér szerinti szüleitekkel? Lehet ebből normális viszony?

Figyelt kérdés

Örökbefogadott gyerek vagyok, 20 éves lány. Bár nagyszerű szüleim vannak, örülök, hogy ők neveltek fel mindig is érdekelt, hogy honnan is származom. Ezért nemrég felkutattam a vérszerinti szüleimet. Nem tudtam mire számítsak, talán azt hittem, hogy valami putriban élnek sok gyerekkel, megnézem őket, aztán ennyiben marad. Ezzel szemben azért adtak örökbe mert fiatalok voltak, 16-17 évesek mikor születtem. Azóta összeházasodtak, most van két óvodás gyerekük, ami azért nekem elég fura. De normálisnak tűnnek, el lehetett velük beszélgetni. Nyilván soha nem lesz szülő-gyerek kapcsolat közöttünk, nem is ezt keresem, hiszen vannak szüleim, de azt mondták örülnének ha tartanánk a kapcsolatot és akár barátok lehetnénk.

Nem igazán tudom mit csináljak. Van e ennek egyáltalán értelme. Mint írtam ők normálisnak tűnnek, a gyerekek aranyosak, szóval akár tényleg lehetne köztünk valamilyen kapcsolat, ha egy hullámhosszra kerülünk, de elég fura helyzetnek tartom.



2013. jan. 24. 12:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

hmm


szerintem a szüleid egy jó döntést hoztak mikor örökbe adtak -- lehet h ha megtartanak akkor neked is borzalmas lenne most -- de ezt nem tudhatjuk meg soha

de hidd el nem biztos h olyan könnyen ment az nekik

sok esetben a nagyszülők azok akik irányítják ezt az egészet zsarolással egyebekkel

személy szerint én azért ha lehet megpróbálnék minél közelebb kerülni hozzájuk pláne h a testvéreid is ott élnek

gyanítom h aznap éjjel bőgőt az anyukád mikor ennyi év után megkerested őket ...

ha egy ilyen eset után is sikerült együtt maradniuk az azt jelentheti h tényleg jó szülők


persze a nevelő szüleidhez kötődsz ők neveltek gondolom a mai napig hálásak a szüleidnek h örökbe adtak és nem máshova kerültél

(bocsi de annyi szörnyű tinianyuka van aki inkább elveszejti a gyereket:-(

2013. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a válaszokat is, és sokaknak igaza van vagy így, vagy úgy. Minden oldalt, és minden verziót meg tudok érteni. A döntés a szíved joga, és bárhogy is jársz el, jól fogod csinálni.

Ami bennem egyébként felmerült:

Azt írod a vér szerinti szüleid együtt maradtak, és boldog családban élnek a gyerekeikkel, akik a testvéreid. Húsz év alatt, vagy... vegyük csak az elmúlt 10 évet, amikor már egyenesbe jöttek, gyermeket vállaltak, nem jutott eszükbe megkeresni? Tudom, esetleg nem akartak megzavarni, vagy azt gondolták, nem tudod még, és nem akartak felzaklatni. Akkor is. Amennyi energiádba telt megkeresni őket, úgy ugyanannyi -legalább a lelkük megnyugtatására az "új" család alapítása előtt- felkereshették volna a szüleidet, hogy megbizonyosodjanak róla, a Te életed jó úton halad.

2013. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12 igen, ez nekem is furcsa
2013. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, titkos örökbefogadás esetén a vér szerinti szülőknek nincs ilyen lehetőségük, a gyereknek, meg vele egyetértésben az örökbefogadóknak van.
2013. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-es! Köszönöm az útba igazítást, ezzel nem voltam teljesen tisztában.
2013. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!