Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem szereti az anyám ha...

Miért nem szereti az anyám ha főzök?

Figyelt kérdés
Ma átjön hozzánk a barátom és megkért, hogy készítsek neki pizzát, mert imádja. Kettőt akarok csinálni, mert egyet lazán bepuszilunk ketten, s h maradjon a családnak is. De anyám húzza a száját, hogy jajj 3 héttel ezelőtt is azt csináltam, az nem rendes kaja, nincs rá pénz (borzasztó drága kb párszáz forintból kijön..), meg hogy ő már csinált kaját tegnap. Igen, csak megvette a drága húst és senki nem eszi a családból (4-en vagyunk), mert pl én nem szeretem, ezért mást ettem. Tehát nem értem miért baj ez neki... Mindig elpakolunk magunk után, sose hagyunk kupit se... Szerintetek miért ilyen?

2013. jan. 26. 10:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Felvetettem azt is, hogy akkor mi pizzát eszünk, ők meg (apum, tesóm és anya) egyék anya főztjét, de akkor meg azért menne a cirkusz, hogy nem hagytunk a pizzából...
2013. jan. 26. 10:09
 2/14 anonim ***** válasza:

Figyelj nem kene ennyire megsertodnod talan es akkor mindinki happy lenne.

egyebkent meg lehet hogy siman csak ilyen tipusu az anyukad, vagyis (ne sertodj meg) ilyen kötekedö,ez ellen egy modon tudsz tenni ha eljon az alkalom el kell költöznöd ennyi.

Vgy ami szamodra talan meg borzasztobb hogy siman nem kedveli a sracot! ez a valoszinubb,vagy mind2.de akkor besz@ptad.

2013. jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok megsértődve :) Csak próbálok valami megoldást találni, de semmi se jó.

Mostanában valóban nem fényes a viszonyuk, de amikor még nem volt semmi baj, anya akkor is ilyen volt. Bármit csinálni akartam/akarok, ha elakadtam valahol és telefonon megkérdeztem akkor már jajj hagyjam, majd ha hazamegy megcsinálja, de hát így az ember hogy fejlődjön előre, hogy önállósodjon? Mosni se enged mert "elrontom a tervezett sorrendjét"...

2013. jan. 26. 10:31
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Talán mert nem vagytok eleresztve anyagilag, és igen, pazarlás a párszáz forintos pizza is, ha már van étel a hűtőben.
2013. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Enyém se szereti, majd a saját konyhánkban csajszi!
2013. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Próbáld megbeszélni anyukáddal, hogy egyik hétvégén ne főzzön, hanem főzöl te, és akkor áthívnád ebédelni, a barátodat is. Ha abba se egyezik bele, akkor nagyon valószínű, hogy ki nem állhatná a gondolatát se, hogy bármi szinten is átvedd a konyhát, ráadásul a barátod se kedveli. Viszont ha ez van akkor ne erőltesd majd a saját konyhádban.
2013. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Csináld meg ezt, biztosan elvarázsolod vele. Könnyű és nagyon-nagyon finom ! :)



[link]

2013. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Wow! 7-es, ez fantasztikusan néz ki!


De sajnos azt kell mondjam, ha olyan az anyukája, mint az enyém volt (márpedig a leírásból ez jön le), akkor az lesz az első szava, hogy " Jajj! Összekarcoltad késsel a teflonedényt!!! " :D


Kedves kérdező, az egyetlen megoldás a saját konyha :(

2013. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Talán azért reagált így, mert spórolós (lehet, van is rá oka, írtad is: "nincs rá pénz"), van kaja a hűtőben, ti meg mást akartok csinálni.

Meg ugye nem értékelted az aznapi főztjét, amivel kapcsolatban megértelek téged is, hiszen ha nem szereted, nem szívesen eszel belőle, de őt is, hiszen nem tud mindig olyan kaját főzni, amit mindenki szeret.

Meg gondolom még az is benne lehet, hogy mindig ő főz, ezért a konyhát valahol a saját felségterületének érzi. Ebből mondjuk visszavehetne szerintem, nyugodtan hagyhatná, hogy te is főzőcskézz egy kicsit, nem pont félkész pizzát, de bármit. Az a házi pizza például nagyon jól néz ki. :P :)

2013. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen,sajnos még az se jó neki ha segítek,és együtt csináljuk a kaját,mert érzékeny mindenre....."ezt nem így kell,ezt nem úgy..."

De jelenleg a párommal élek,ő szereti a főztömet.

Lehet ki is próbáljuk majd a linkelt receptet,mert mindketten szeretjük a pizzát.

2013. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!