Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? (Lent)

Hogyan tovább? (Lent)

Figyelt kérdés
Több, mint 7 éve vagyunk együtt a párommal, nem vagyunk házasok. Van egy édes pici babánk, akit mindketten nagyon szeretünk, igazi szerelem gyerek. A párom volt a legjámborabb, legtürelmesebb és legszeretetreméltóbb ember, akit valaha ismertem. Mindig mosolygott, kedves volt, jó természettel megáldva. Szinte rajongásig szeretett engem, nem kellett mondania, éreztem...de jött az anyagi csőd és ez mindent tönkretett. Rengeteget dolgozik, hogy mindent meg tudjon adni nekünk, de még így is nyakig ülünk az adósságban. Ez annyira stresszeli, hogy teljesen kifordult önmagából. Durva, sokszor kiabál velem és tegnap pofonvágott és nem is kicsit. A szüleivel jóban vagyunk, ők teljesen kiakadtak, mondták, hogy nem ilyennek nevelték Őt. Próbáltak a lelkünkre beszélni, hogy mentsük meg a kapcsolatunkat, már csak a gyerek miatt is, meg azért is, mert valahol még szeretjük egymást. Igaz, múlt időben beszéltem az elején az érzéseinkről, de tudom, hogy a párom még mindig nagyon szeret, neki én vagyok a Nagy Ő. Eddig én is így gondolkoztam róla, de most...! Anyósom felajánlotta nekem, hogy költözzem 1 hétre hozzá a Kicsivel, addig a párom marad a mi lakásunkban és nézzük meg mennyire hiányzunk a másiknak. Nem tudom mit tegyek. A párom alaptermészete nem agresszív, viszont azt tudom, ha már egyszer megütött, nagyon gyorsan jön majd a következő pofon, hiába esküdözik most, hogy soha többé. Tegnap bennem valami elszakadt és nem tudom hogyan tovább? Hogyan térjek napirendre fölötte?
2013. jan. 27. 00:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt megtudom érteni ha ideges az adósság miatt és ezért netalán hangosabb de azt, hogy megüt szerintem nem megoldás semmire. Lehet igaza van az anyósnak és egy kis távolság megoldaná a helyretett.

Milyen adósságotok van? Lakáshitel, vagy autó mert ha ezek akkor inkább adjátok el és éljetek albérletben.

2013. jan. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogyha az ember egyszer átlép egy határ, vagy egy gátlást, akkor onnantól kezdve nagyon nehéz visszalépni. Az egyetlen esélyed arra, hogy ez a gátlás visszaépüljön, ha azzal szembesíted, hogy ettől most mindent elveszthet, és hogy ez a minden több, mint az anyagi helyzet. Rettegést kell benne ébreszteni, hogy azt érezze, hogy ezt rendbe kell hoznia, de azt viszont ne érezze, hogy te őt cserben hagyod a problémájával. Én a helyedben azt csinálnám, hogy nagyon komolyan leülnék vele, biztosítanám róla, hogy a barátja vagyok, hogy fontos volt az együtt eltöltött idő, de most át kell gondolnom a dolgokat, ezért egy időre lemegyek a gyerekkel, de megmondom, hogy hova. Azt kell éreznie, hogy még nem veszített el téged, de elveszíthet a gyerekkel együtt és egyúttal azt is meg kell vele értetni, hogy te ezt nem bosszúállásból, vagy hibáztatásból akarod a szívébe döfni, hanem értse meg, hogy neked most ezt kell tenned, illetve hogy úgy érzed, hogy talán mégsem ismered, mert nem ilyennek ismerted. A lényeg, hogy ezt a dolgot higgadtan és barátságosan, de határozottan intézd. Az lesz viszont a dolog nehézsége, hogy olyan mederben tudd tartani a dolgot, hogy ne stresszeljen be annyiira, hogy kivetkőzzön önmagából és elkezdjen elkezdjen téged olyanokkal vádolni, hogy te elhagyod a sz*rban, meg elveszed a szerepét. Vagyis ne hagyd, hogy áldozatot csináljon magából, mert akkor nincs esélye a kapcsolatotoknak. ez azért is nagy kockázat, mert ha valaki átlép egy határt, attól bűntudata keletkezik és nem sikerül helyesen feldolgoznia a bűntudatát, akkor sérül az önbecsülése és kialakulhat egy olyan reakció, hogy most már nincs többé önbecsülése, vagyis rohamtempóban szétrobbantja az összes gátlását, és kifordul önmagából.
2013. jan. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, én nem értek egyet az előzővel, nem hiszem, hogy ha valakin túl sok a nyomás és láthatóan nem bírja, arra az lenne a megoldás, hogy még több nyomást pakolni rá... az ellenkezője talán célravezetőbb lenne, azt kellene megnézni, hogy hogyan lehetne csökkenteni azt a nyomást, ami rá nehezedik, hogy levegőhöz jusson.
2013. jan. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen szituban pofozott meg?
2013. jan. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak mindig előre a sárga úton. Dorotti is így jutott el Ózhoz a nagy varázslóhoz.
2013. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3-as, senki nem akarja a rajta lévő nyomást növelni. Nem értetted meg amit mondtam. A gátlások pszichológiájáról beszéltem. Arról van szó, hogy a férj az indulatát a családon tölti ki, illetve átlépett egy határt, amiben valószínűleg sérült ő maga is, és ezzel megint egy kicsit mélyebbre küldte magát. Az én megítélésem szerint megszületőben van az a gondolat, hogy a szenvedéséért a család a hibás, és ha ez eluralkodik rajta, akkor szép lassan kiöli a többi érzelmet. Ezt a folyamatot le kell állítani, mégpedig úgy hogy a családjával kapcsolatban szeretetet is táplál mégpedig addig, amíg még bírja érezni ezt az érzelmét.(jelenleg amúgy szerintem ez az élmény elhalványult benne)Az embereket általában nagyon le tudja fegyverezni, ha azzal szembesülnek, hogy a másik fél tőlük. Azzal kéne valahogy szembesíteni, hogy azáltal hogy ő teret engedett magában a nehézségek fölötti pániknak, több minden is sérült és veszélybe került, amiket jelenleg nem érzékel, mert le van szűkülve a tudata. Vagyis jusson el oda, hogy mérlegelje magában, hogy a belátható fenyegetések közül mi okozna súlyosabb veszteséget. Ezt amúgy kiegészíteném most azzal is, hogy a feleségnek ugyanezt kell magában mérlegelnie. Vagyis ha a férj úgy érzi, hogy neki most mindenáron fent kell tartania azt az életszínvonalat, amiben a család él, akkor a feleségnek is meg kell hoznia azt az áldozatot, hogy erről lemond és a férj tudtára is hozza, a család fennmaradása érdekében, hogy ily módon is csökkenjenek a férj terhei.
2013. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6, tény, utólag el is gondolkodtam még a válasz elküldése után, hogy jobb lett volna azt írni, hogy "csak részben értek egyet az előttem válaszolóval", mert a gondolataid egy részével egyet értek. Az ilyen kitételekkel viszont egyáltalán nem, hogy "...Rettegést kell benne ébreszteni..." meg "...hanem értse meg, hogy neked most ezt kell tenned..."

Tenni szerintem egyet kell, mindkét félnek be kell látnia, hogy az életük most egy rossz irányba pörgő spirál, ami a szétesés fele erősíti önmagát, tehát közösen el kell dönteniük nagyon szilárdan, hogy ez így nem mehet tovább.

Ha ez a döntés megvan, akkor meg kell beszélni, hogy melyiküknek mit kell tennie, miben kell változtatnia azért, hogy ez a spirál megforduljon...

2013. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A két válaszolónak, akik egymással is megbeszélték az problémámat, igazán nagyon köszönöm, mert sokat segítettek! Két legjobb barátnőm ugyanezeket vázolta fel nekem talán nem ennyire választékos szavakkal. Igazi pszichológiai okfejtés volt, nagyon érdekes, tanulságos, hálás vagyok érte. Kicsit féltem ezt a kérdést itt feltenni, de úgy érzem, hogy nagyon megérte! Még egyszer nagyon köszönöm!
2013. jan. 28. 00:28
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es én alapvetően nem szélsőséges megfogalmazásokat akartam adni, hanem azért írtam ezeket, mert az a tapasztalatom (például saját magammal kapcsolatban is), hogy egy feszültséggel teli helyzetet nem lehet megbeszélni. Lehet beszélgetéseket folytatni, de általában az ott született megállapodásokat a következő feszültebb alkalom el is söpri, és ha ez rendszeres, akkor a felek egy idő után fel is adják a próbálkozást. Az ilyen feszültségi problémákat az érzelmek szintjén kell kezelésbe venni. Jelen esetben azt fejtegettem, hogy kell adni a rendszernek egy megrázkódtatást, ami kimozdítja a férjet abból az állapotból, hogy az anyagi problémákon kívül mást nem vesz észre.
2013. jan. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egyébként nem én pontoztalak le.
2013. jan. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!