Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már előre félek az egyedüllétt...

Már előre félek az egyedülléttől! Mi lesz, ha elmegy a húgom egyetemre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem kellene a jövőn rágódnom, de egyre fogy az idő és megrémít a tudat, hogy szeptembertől a húgom egy messzi városba megy tanulni.Valószínűleg koleszos lesz, és lehet, hogy csak egy hónapban egyszer tud majd hazajönni. Soha nem volt még 1 hétnél távolabb tőlem,(ez is csak nyaralás miatt volt), amit így is nehezen bírtam ki. Kiskorunkba még nem voltunk ilyen jóban, akkor én voltam a cserfes kislány, aki húzta-vonta szegényt, hogy játsszon már velem, de ő meg nem nagyon akart, eléggé félénk volt.Úgy általános iskolás korunkba kezdtünk szorosabb kapcsolatot kialakítani egymással, ami annyira elmélyült, hogy szinte csak neki merek beszélni a problémáimról. Amiért nem tudom elengedni hosszabb időre, az azért van, mert ált.iskolás korom óta megváltozott a viselkedésem, és az akkoriban beszédes, életvidám lányból, rettentően félénk, visszahúzódó lány lett.Nála is volt egy időszak, amikor valamiért félénké vált, de neki sikerült túllépnie ezen és azóta mintha kicserélték volna. Gimnáziumba lett 2 legjobb barátnője, akikkel újra önmaga lehet, és nagyon jó a kapcsolatuk. Én meg itt vagyok 20 évesen és sajnos még mindig nem tudtam változtatni a viselkedésemen.Óvodás ill.ált iskolás koromba volt egy jó barátnőm, de a megváltozott viselkedésem miatt eltávolodtak tőlem. Azóta sosem sikerül egyetlen közösségbe se beilleszkednem, nincsenek barátaim, egyedül a húgomnak nyíltam meg igazán. Mikor végzős lettem, gondolkoztam, hogy én is elmegyek egyetemre, de az idegen várostól és a kolesztól eléggé féltem, ezért inkább szakmát tanulok.Ha minden jól megy idén végzek és kezdenem kellene valamit magammal, de nincsen semmi elképzelésem, hogy hogyan tovább. A szüleim majd elvárják, hogy helyezkedjek el valahol, de már előre félek, az új munkahelytől, munkatársaktól. Ráadásul a húgom sem lesz mellettem, aki megnyugtatna, tanácsot adna ilyen helyzetekben. Sokszor úgy érzem olyan akarok lenni, mint ő, én is túl szeretnék lépni a múlton, és meg szeretnék változni. Már rengetegszer beszélgettem vele erről és az egyetlen amit tud tanácsolni, hogy először fogadjam el magam, és barátkozzak össze önmagammal. Ezt tette akkoriban ő is, és azáltal, hogy egyre pozitívabban gondolkodott, megváltozott a kisugárzása is, amire felfigyeltek az emberek. Viszont nekem ez nagyon nehéz, nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Bocsi, hogy hosszú lett, remélem, azért lesz, aki elolvassa! Előre is köszönöm a tanácsokat!
2013. jan. 29. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Neked egy férfira van szükséged. Olyan van nekik,ami a húgodnak sem, hidd el,azt is élveznéd.
2013. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Pasi kell neked.
2013. jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Olyan férfira lenne szükséged, aki igazi társad lenne mindenben, segítené személyiséged kibontakozásában. A kiegyensúlyozott magánélet önbizalmat adna, mely segíthetne abban is, hogy normális munkahelyet találj. Munka mellett tanulni sem késő még, hosszútávon tényleg akkor lehetsz munkahelyen is sikeres, ha fősulit v. egyetemet végzel.
2013. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Egy barát, gondolom első szex sem volt még, megváltoztatja a világot nefélj. Meg haverkodj meg ilyenek.... rossz dolog, ha az ember legjobb barátjának csak azt a személyt tartja, aki eleve egy fedél alatt él vele.
2013. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
oh de megnyugtató válaszok :D ..mert én is ilyen vagyok már, mint a kérdező...és az egész fő helyzetkialakító tényezője, h utálom a testem..legalább is leginkább csak erre a következtetésre tudok jutni...na most akkor ilyen helyzetben mi a szart kezdjek a pasival, ha egyszerűen szégyellem a testem?? !!
2013. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hát nemtom tegyél ellene, ha arra célzol, hogy túlsúlyos vagy vagy ilyenek.
2013. jan. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bele kell törődnöd, hogy nem lóghatsz mindig a húgodon. Neki is saját élete lesz, és kell is hogy legyen, és neked is kellene.

Az, hogy messzire költözik, még nem jelenti azt, hogy magadra leszel utalva. Ott az internet, a telefon, meg tudtok mindent beszélni.

500km-re lakom a tesómtól, de többet tudok róla, mint Anyu, akivel egy fedél alatt élnek. Az internet korában nincs távolság.

Ezt te is tudod. Szerintem inkább attól félsz, hogy meglesz ott a saját kis élete, világa, és már nem ugyanott lesz a helyed ebben a világban, mint eddig.

Ha szoros a kapcsolatotok, ugyanolyan jó tesók maradtok, mint eddig, max. valóban nem lesz rád annyi ideje, mint eddig, de ez a normális. Fel kell nőni mindkettőtöknek!


Arra pedig csak te tudhatod a választ, hogy miért lettél olyan visszahúzódó? Miért érzed azt, hogy nem érsz annyit, mint mások?

Ha ezt megválaszolod, már előrébb vagy egy lépéssel.

Írhatsz privit erről. Nem muszáj ide írnod, mert kényes téma lehet.

Átéltem hasonlót, mint te. Most már rendben van az önértékelésem. :)


25/N

2013. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1) A testvérednek igaza van, el kell fogadnod magad.

2) El kellene gondolkodnod azon, hogy mikor, és miért alakult ki ez benned, van-e oka a félénkségednek, mit és miért nem tudsz magadon elfogadni, mit kellene ehhez változtatni, és kezdd el! Amíg itthon van a tesód, támaszod lehet ebben.

Készíts listát!

Ha az alakoddal van gondod: Kezdjetek el együtt valamit sportolni. Meglátod, rövid időn belül, ha megnyugszik a lelked, hogy csinálsz valamit magadért, máris sokkal jobb lesz a közérzeted.

Ha egyéb külső adottságaiddal vannak gondjaid: Készíttess új frizurát, melírt, hajszínt. Menjetek el vásárolgatni, próbáljatok fel egy csomó olyan ruhát, amit eddig nem próbáltál. Más fazon, színek, ha nem hordasz szoknyát, próbálj fel egy párat. Ha megtalálod mi tetszik, pár ezer forintért turiban egy csomó divatos és egyedi dolgot tudsz venni.

Járj közösségbe: Menj el a tesóddal, ha a barátaival találkozik, a suliban légy kicsit nyitottabb.

Szeptemberig rengeteg időt tudtok még együtt tölteni, és azután is ott lesznek a hétvégék, telefon, internet.

Bár, ideje lenne saját társaságot magad köré építeni, hiszen neki is, és neked is meglesz a saját életed. Nagyon jó, ha szereti a testvérét az ember, de nem szabad csak egy emberhez ennyire kötődni.

Ha ezeken túl sem változik semmi, akkor tanácsolnék felkeresni egy pszichológust. Nem azért, mert őrült vagy, vagy ez nem normális, azonban szakemberként nagyon jó segítség lenne, hogy feltárhasd önmagad.

2013. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"oh de megnyugtató válaszok :D ..mert én is ilyen vagyok már, mint a kérdező...és az egész fő helyzetkialakító tényezője, h utálom a testem..legalább is leginkább csak erre a következtetésre tudok jutni...na most akkor ilyen helyzetben mi a szart kezdjek a pasival, ha egyszerűen szégyellem a testem?? !!"


Igazából én is, csak én a fejem. De igazából mindenkinek komplexusai vannak, sőt az ember önbizalmát lerombolni sokkal könnyebb,mint felépíteni. Anno kva sokat cikiztek általánosban, középiskolában, aztán egy kis dizájnváltás, és minden megfordult, olyanok tartottak helyesnek,akikről korábban el sem tudtam képzelni. Szerintem saját magunkkal szemben vagyunk a legkritikusabbak, és sajnos a média szennyében látottakhoz viszonyítunk, pedig nem az a normális.

2013. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg első körben nem férfi kellene neked, hanem pszichológus. Komolyan. Én is imádom a húgomat, de járok egyetemre, ő meg középiskolába, hétvégén találkozunk, dumálunk, kész. Ha hét közben nagyon hiányzik, van telefon, családi csomag, stb. Ez kicsit beteges.
2013. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!