Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék fiatalos életet...

Szeretnék fiatalos életet élni, de nem enged a családom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, soha sem jártam el itthonról, mert nem volt olyan társaság akivel értelmét láttam. Most viszont megismerkedtem egy fiúval, haverok vagyunk, neki van egy nagyobb társasága, és mindig hívogat hogy menjek velük el. Meg ahogy hallom kitalálják este 8kor na 10kor találkoznak és akkor összeülnek beszélgetni. De én ezt nem tehetem meg, mert anyukám fél itthon egyedül éjszaka. Délután 5-6ra haza kell érnem télen, nyáron meg mondjuk 8ra legkésőbb. Mit csináljak?
2013. jan. 30. 22:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt nő vagy, ez az egész helyzet így nem normális!

Mindenképpen szakadj le anyukádról, és ne engedj a zsarolásainak. Mégis, meddig menjen ez így? 23 éves vagy!!!!

2013. jan. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Birtoklási kényszer... anyukád orvosi eset, már ne is haragudj. Nem lesz könnyű rávenned, hogy menjen orvoshoz, még kevésbé megértetned vele, hogy felnőtt ember lett a kicsi lányából, de nem ártana megpróbálnod.

Egy határig még normális az aggódás, mert melyik szülő ne féltené a gyermekét... Az enyémek is mondják, hogy este ne mászkáljak egyedül, stb, de hála az égnek 300 km-re vagyok tőlük, így nem szólhatnak bele, mikor hova kikkel megyek.

2013. jan. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég! Anyád tönkreteszi az életed! Még hogy nem mentél el dolgozni, mert anyuka fél?? Jézusom! Az még egy dolog, hogy ne menjél éjszaka szórakozni, bár az is beteges, de hogy 23 évesen kopjon fel az állatok, ne legyen biztosításod, munkád, tapasztalatod, semmi inkább, mint éjszaka maga legyen... ez már beteges. Menekülj... Vissza se nézz!
2013. jan. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a legnagyobb baj hogy anyukád csak SAJÁT MAGÁRA gondol, és aki a legfontosabb lenne (te) pont arra nem gongol, hogy így szinte életed sincs.
2013. jan. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nőjj fel! Felcserélődtek itt a szerepek! Te vagy az ő gyereke és nem fordítva! Felnőtt nő vagy, akinek JOGA VAN önálló életet élni, önálló döntéseket hozni és azt tenni, ami boldoggá teszi. Ehelyett anyukád úgy viselkedik, mint egy óvodás, rád telepszik, kihasznál és érzelmileg zsarol. Vagy rákényszeríted most, hogy viselkedjen felnőttként és ha egyedül van, egyedül van, vagy az életed az marad, hogy otthon ülsz du. 6kor és nézed vele a tv-t. Azt gondolom, hogy mindenki a saját sorsáért felelős, Te is és az anyukád is. Nem élheted az ő életét, és a legkevésbé sem kötelező neked társaságot szolgáltatnod neki. Az érzelmi kihasználás tökéletes példáját írtad itt le.


Drasztikus, de ha valóban szeretnél felnőni és élni, akkor szerintem el kellene költöznöd és minden másnap látogatnod őt. Ez így nem élet.


N28

2013. jan. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Ma mondtam neki hogy szeretnék majd valamikor elmenni azzal a társasággal ha hívnak. Azt mondta hogy rendben, de majd ha jó idő lesz ugye? :D

Meg elkezdtem neki áradozni róluk hogy ilyen-olyan rendesek, meg milyen jól érzem magam velük stb. Azt mondta hogy rendben van, örül ha rendes társaságot fogtam ki.


Ja amúgy anyagilag jól állunk, örököltünk, ezért nem bánja ha itthon vagyok. Szóval szerencsére a pénz miatt nem kell aggódni, de valamelyik nap is mikor 1 barátnőmmel beültem valahova, 2 órát végigbeszélgettünk, olyan jól éreztem magam utána! Szinte nem is tudom, mintha kicseréltek volna. Mert amúgy évek óta nem is nagyon voltam sehol szórakozni. Az érettségi utáni buli volt az utolsó...De még ez a beszélgetés is nagyon jó volt.

2013. jan. 31. 09:37
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyáddal baj van, vagy orvosi eset (ha tényleg fél) vagy egyszerűen csak zsarol hogy ott legyél neki, bármelyik is a te életed látja kárát, így nem lehet sokáig bírni. Te vagy az ő lánya és nem fordítva jó lenne ha ezt felfogná. Vagy vegyen egy kis jelző kutyát magának a lakásba hátha megnyugszik tőle.
2013. jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, szerintem ülj le Anyukáddal.

Mondd el neki, ogy mindketten tudjátok, hogy ez a "sötétben félés" csak ürügy arra, hogy te otthon legyél vele.

Te viszont már régen felnőtt vagy, és kérd meg őt, engedjen róla leszakadni. Vagyis engedjen téged el. Mi lesz, ha a fiúból a barátod, utána pedig férjed lesz? Ott kell élnetek Anyuddal, mert "fél a sötétben"? Ezt ő sem gondolja komolyan:) Mondd el neki, hogy ettől nem szereted kevésbé, sőt! De neked már más igényeid vannak - és itt nem az anyagiakra gondolok. A ember társasági lény, te is most jöttél rá, milyen jó is egy baráti beszélgetés:) Kérd meg, hogy ne akadályozzon meg téged abban, hogy jól érezd magad.

Ismerkedjen össze egy szomszéddal, és lefekvé előtt beszélgessen vele. Menjen el könyvtárba, vegyen ki vidám könyveket és azt olvasgassa este elalvás előtt. Ettől el is álmosodik, és már el is alszik, mire rájön, hogy ő fél a sötétben. Kössetek kompromisszumot, hangsúlyozd, hogy nem akarod őt mostanól leszarni. Csak szeretnél egy pici saját életet is.

2013. jan. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt is, ne kérd ki a véleményét, hogy elmehetsz-e, hanem csak jelents be, hogy elmész. Nem előtte egy hónappal, hanem felöltözöl a találkozó előtt, bemész hozzá, és közlöd vele, hogy majd jössz. akkor, amikor jónak látod.

Mivel felnőtt vagy, nem kell engedélyt kérned. Bejelenteni be kell, hogy hova mész, hogy ne aggódjon, az teljesen természetes, mert nyilván, bármi történhet, hazudni nem kell. De az engedélyére sincs szükséged.


A pénz pedig... lehet, hogy most nincs rá szükség, de nem jobb lenne, ha nem tőle kéne kunyerálnod felnőtt nőként? Ne azért dolgozz, mert muszáj, hanem, mert te akarsz! Az örökség el fog fogyni, te meg ott fogsz állni minden munkatapasztalat nélkül, és a kutyának sem fogsz majd kelleni egy munkahelyen sem, mert mondjuk 30 évesen még egy percet nem dolgoztál!

2013. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
52%

Próbáltam egy picit mélyebben belegondolni és arra jutottam, hogy mi van ha tényleg fél? Talán egyedül otthon főleg este előjönnek az emberben gondolatok, érzések, magányosnak érzi magát és fél... Mielőtt félreértenél egy szóval sem mondom azt, hogy maradj otthon, főleg ha jót tesz neked a kimozdulás, miért is ne tenne..

Érdemes lenne beszereznetek egy kutyust vagy egy cicát! Ezt nagyon komolyan mondom, nekem két cicám van és a párom ha távol van sosem érzem magam egyedül, mert a cicák nagyon társas lények, ha szereti az állatokat akkor meg méginkább. A lényeg, hogy ezáltal nem jut el arra a szintre, hogy elkezdjen azon filózni, hogy egyedül van, nem kezd önmarcangolásba. Fontos lenne, hogy őszintén beszéljetek erről!

2013. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!