Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a férjem ne...

Mit tegyek, hogy a férjem ne váljon ennyire agymosottá, ha többet van a szüleinél?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz, de csak így remélhetek használható választ.


Elég eltérő mentalitású családban nőttünk fel. Egyikünk sem volt soha pénzes, de az én szüleim rendesen dolgoztak, fontosnak tartották, hogy tanuljak, mindenben segítettek és segítenek a mai napig is. Úgy neveltek, hogy a pénzért meg kell dolgozni és a pénzt meg kell tanulni beosztani. Ezt is teszem és szerencsére eddig nem volt ebből semmi probléma, a férjem is örült, hogy nem olyan vagyok mint a szülei. Náluk az volt a szokás, hogy amikor megkapták a pénzt (segély+családi 5 gyerekre+néha fizetés), akkor megvettek minden olyan ételt és holmit, amit szemük szájuk kívánt, majd ha ezt felélték 4-5 nap alatt, akkor kopogó szemmel várták a következő hónapot. A férjem szülei és testvérei a mai napig így élnek. Néha van munka, néha nincs, néha esznek, néha nem, ha befolyik valami kis pénz, az már égeti a zsebüket (cigire és piára valahogy mindig jut). A férjem nem akarta ezt az életet élni. A szüleivel megszakadt a kapcsolata, nem szerettek engem, mert elvettem tőlük a fiukat és főleg mert így egyetlen dolgozó családtagjuk a fizetését már nem haza adta, hanem új életet kezdett. 3 hónappal ezelőtt az anyja felhívta, hogy az apja megbetegedett és szükségük lenne egy kis segítségre (pénzre). A férjem segített is és meglátogatta őket illetve azóta hetente 1-2 napon átmegy hozájuk segíteni a ház körül. Mióta szorosabbra vált a kapcsolatuk a férjem elkezdett változni, mintha átragadna rá a szülei stílusa. Viselkedésében is sokat változott, de leginkább ez a "gyorsan költsünk el minden Forintot" hozzáállás került elő. Például év végén kapott egy kis jutalmat a cégtől. Megbeszéltük, hogy gyűjtünk hozzá és elmegyünk belőle nyaralni, erre tegnap beállított valami szuper mobillal, ami nem elég, hogy elvitte a kapott pénzt, még előfizetéses is (havi 4000Ft), pedig nem szoktunk sokat telefonálni, egész évben ha elmegy összesen 12000Ft.

Próbáltam vele beszélni erről a változásról, de szerinte csak rémeket látok illetve tegnap rámförmedt, hogy én soha semminek nem tudok örülni.


2013. jan. 31. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, hogy túlzásba viszed. A jutalmat ő kapta, vett egy mobilt, Istenem. Nem kell átesni a ló túloldalára sem, ha ez volt a szíve vágya, ettől még nem szórja a pénzt. Arra azért vigyázz, hogy te nem az anyja vagy, hogy beszabályozd.
2013. jan. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Valóban ebbõl ne csinálj gondot, biztosan vágyott ilyen telefonra. Megjutalmazta magát,amit megérdemelt.

Nem kell azért annyira sóherkodni.

2013. jan. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem viszem túlzásba. Nem erről van szó. A nyaralás azért lett volna cél, mert már 10 éve tervezzük, de mindig közbejött valami és a főnöke (volt osztálytársam) most a második baba születése alkalmából adta ezt a pénzt, hogy lazítsunk egy kicsit.

Egy embernek minek 3 mobil? Van egy amit a privát beszélgetésekhez használ, van egy céges és most van ez a szuper csoda, amit kitett a polcra a dobozában, kikapcsolva, mert félti elvinni, kieshet a zsebéből, ellophatják...

2013. jan. 31. 09:35
 4/12 A kérdező kommentje:
Mostanában egyre több felesleges dologra költ (ékszert vesz magának, amit soha nem hord; vett egy fotelt, mert megtetszett neki, végül mivel kényelmetlen volt odaadta az egyik haverjának...) és amikor rákérdezek, hogy mégis, ha elkölti a pénzt, miből lesznek kifizetve a számlák, akkor elintézi annyival, hogy 1-2 hónap elmaradáson még nem kell ennyire görcsölni, nem fognak semmit kikapcsolni... Jó, eddig még kifizettünk mindent, mert a félretett pénzhez hozzá tudok nyúlni, de azért az sem tart örökké.
2013. jan. 31. 09:43
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Az apja betegségén felbuzdulva rájött, hogy a pénz nem arra van, hogy kuporgassák és üljenek rajta, hanem, hogy elköltsék. Ki akarja élvezni az életét, meg szeretné valósítani az álmait, meg szeretné venni magának azokat a tárgyakat, amikre Ő úgy érzi, szüksége van.
2013. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez is lehetséges, de az apja pont az életmódja miatt beteg. Egyszerűen nem értem miért változott/ változik meg ennyire. Ezek a vásárlások, költekezések is mindig még aznap vagy másnap jelentkeznek, mikor náluk van. Utána sokszor ő sem tudja megindokolni, hogy minek is vett ezt vagy azt, végül elintézi annyival, hogy jó lesz az még...

Ezzel a telefonnal is így járt. Tegnap még lelkesedet, én voltam a rossz, hogy nem örülök, ma meg nyűgként kezelte, hogy ő nem fog óvatoskodni egy mobil miatt, jobban szereti a saját kis ütésállóit.

2013. jan. 31. 10:06
 7/12 anonim ***** válasza:
7%

Bizonyos értelemben én is ilyen vagyok, bár hozzátenném én tudok spórolni és szoktam is.

Ha valami nem úgy jön össze, elkeseredek, stb. Akkor előfordul, hogy azzal vigasztalódom, hogy odacsapok az asztalra egyszer élünk elvvel és megveszem magamnak azt, amire már régóta vágytam. Persze másnap rájövök, hogy lehet nem is lett volna ez olyan életbevágóan fontos, de 3-4 ezer forintnál többet nem is szoktam ilyenkor költeni, tehát szerencsére nem vág földhöz.

Azt kéne elkerülni, hogy bankkártya, vagy ennyi pénz legyen nála a szüleinél tett látogatás után, mert lehet nála ez egyfajta reakció elkeseredettség miatt, vagy éppen azért, mert otthon "nyomort" lát, ezért magának meg akar adni mindent, még ha fölösleges is.

Ergo én azt mondom, ne vedd ezt annyira komolyan, de igyekezz kijátszani úgy, hogy a tartalékaitoknak ne essen bántódása.

2013. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
értem a problémát, ha nincs pénz, akkor valóban fölösleges a mobil. Szerintem csak az téríti észhez, ha kikapcsolják a villanyt. Vagy közlöd, hogy akkor neked is jár egy mobil, nem?
2013. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Itt nem azon van a lényeg, hogy vett egy moilt, hanemhogy ezt nem veszélte meg a feleségével. Mert ugye a bevétel közösés akiadások is. És a havi 4000 nem is olyan kevés. Ők megbeszéltek egy tervet a nyaralást,amit én többre nézek,mint egy telefont.....ha nem is a család miatt , de nekem nem teteszene ez a fajta változás.
2013. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Kutyából nem lesz szalonna. Ez nem genetika (nem is lehet leírni genetikailag, mivel nincs ilyen gén), viszont tanult magatartás a férjed részéről.
2013. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!