Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a férjem ne...

Mit tegyek, hogy a férjem ne váljon ennyire agymosottá, ha többet van a szüleinél?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz, de csak így remélhetek használható választ.


Elég eltérő mentalitású családban nőttünk fel. Egyikünk sem volt soha pénzes, de az én szüleim rendesen dolgoztak, fontosnak tartották, hogy tanuljak, mindenben segítettek és segítenek a mai napig is. Úgy neveltek, hogy a pénzért meg kell dolgozni és a pénzt meg kell tanulni beosztani. Ezt is teszem és szerencsére eddig nem volt ebből semmi probléma, a férjem is örült, hogy nem olyan vagyok mint a szülei. Náluk az volt a szokás, hogy amikor megkapták a pénzt (segély+családi 5 gyerekre+néha fizetés), akkor megvettek minden olyan ételt és holmit, amit szemük szájuk kívánt, majd ha ezt felélték 4-5 nap alatt, akkor kopogó szemmel várták a következő hónapot. A férjem szülei és testvérei a mai napig így élnek. Néha van munka, néha nincs, néha esznek, néha nem, ha befolyik valami kis pénz, az már égeti a zsebüket (cigire és piára valahogy mindig jut). A férjem nem akarta ezt az életet élni. A szüleivel megszakadt a kapcsolata, nem szerettek engem, mert elvettem tőlük a fiukat és főleg mert így egyetlen dolgozó családtagjuk a fizetését már nem haza adta, hanem új életet kezdett. 3 hónappal ezelőtt az anyja felhívta, hogy az apja megbetegedett és szükségük lenne egy kis segítségre (pénzre). A férjem segített is és meglátogatta őket illetve azóta hetente 1-2 napon átmegy hozájuk segíteni a ház körül. Mióta szorosabbra vált a kapcsolatuk a férjem elkezdett változni, mintha átragadna rá a szülei stílusa. Viselkedésében is sokat változott, de leginkább ez a "gyorsan költsünk el minden Forintot" hozzáállás került elő. Például év végén kapott egy kis jutalmat a cégtől. Megbeszéltük, hogy gyűjtünk hozzá és elmegyünk belőle nyaralni, erre tegnap beállított valami szuper mobillal, ami nem elég, hogy elvitte a kapott pénzt, még előfizetéses is (havi 4000Ft), pedig nem szoktunk sokat telefonálni, egész évben ha elmegy összesen 12000Ft.

Próbáltam vele beszélni erről a változásról, de szerinte csak rémeket látok illetve tegnap rámförmedt, hogy én soha semminek nem tudok örülni.


2013. jan. 31. 08:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
12%
Azért a havi 4000 Ft nem sok, nem vág földhöz senkit. De akkor fizesse is ő!
2013. febr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy tudsz tenni ellene, de ha sikerül, írd meg a módszered.

A lányom kísértetiesen hasonló helyzetben van. A nászasszonyék szerint tanulni fölösleges. A vőm először szakközépiskolába járt, de első év után átíratták szakiskolába, amellett tudott dolgozni. Kétszer elkezdte az esti gimit, de pár hónap után mindig otthagyta. Végül aztán akkor végezte el (harmadszori nekifutásra) amikor már a vőlegénye volt a lányomnak. De az alatt is számtalanszor mondták a nászasszonyék, hogy minek jár. A lányom érettségi után OKJra ment, nászasszonyék szerint "fölösleges annyit iskolába járni" A vőm öccse 18 elmúlt, kiiratkozott az iskolából: 9.-be járt. Amikor a vőm munkanélküli lett, a kedves szülei kitették otthonról. Mi fogadtuk be. Szerzett alkalmi munkát, elkezdett egy munkaügyis tanfolyamot, erre a szülei visszahívták. A tanfolyam után nem talált munkát, csak feketén tudott dolgozni néha, erre a szülei megint kirakták. Szereztünk neki munkahelyet (sajnos csak 1 évig, mert megszűnt a cég), tudott venni egy ősöreg használt autót, rögtön édes-drága fiacskájuk lett. Most megint csak alkalmi munkái vannak, mi tartjuk el, mert a szülei mindig megtalálják a módját, hogy valamilyen úton-módon elszedjék a pénzét. Ráadásul állandóan hazahívogatják (kell a fuvaros) és minden hülyeségre rábeszélik. Most okostelefont vett, mert az milyen jó, mindenkinek az van, igaz így í gyógyszerére már nem maradt pénze, azt mi vettük meg végül.

Beszélni meg nem lehet vele, főleg olyankor nem, ha előtte a szüleinél volt. Folyton azt hajtják, hogy vegyen magának ezt meg azt (meg persze nekik is), menjen a haverokkal ide-oda bulizni, vigye az öccsét is. De az, hogy itthon egy fillérrel nem száll be a költségekbe, az szerintük természetes.

2013. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!