Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghívnak eljegyzésre, de...

Ha meghívnak eljegyzésre, de ők nem jöttek, mert nem szántak rá pénzt, akkor ti elmennétek?

Figyelt kérdés
A férjem testvéréről van szó és vőlegényéről, vagy barátja.
2013. jan. 31. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
El.
2013. jan. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Elmennék, kedvesen mosolyognék, de ennél többet semmit nem tennék. Ez udvariassági kérdés. Attól, hogy az egyik nem tudja, én még tudhatom, és azzal nem rajta állok bosszút, hogy nem megyek el, hanem magamat minősíttetem.
2013. jan. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Attól én még elmennék. Ne így akard nekik visszaadni azt, amit tőlük kaptál. Jelen esetben nem kaptál. Viszont sok pénzt biztos nem szánnék az egészre.
2013. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy én nem is értem... Eljegyzésre is szokás pénzt adni?
2013. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem volt rá pénzük és ezért nem mentek, akkor elmennék, ha pedig kifejezetten nem szántak rá pénzt, akkor nem mennék el és én sem szánnék. Lehet, hogy régimódi vagyok, de nálam ez így működik.
2013. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem a pénzről van szó, hanem a gesztusról.

A férjemnek fontos lett volna, hogy a húga ott legyen, de ők tojtak rá.

Jaj, miért mindig engem néznek hülyének?

A férjemmel még nem beszéltünk erről, mivel ismerem a gondolatát is, illemből elmegyünk...de utálom az ilyet!

2013. jan. 31. 13:35
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem azért nem jöttek, mert nem volt pénzük! Hanem mert erre ők nem költenek!!!! Nem az ő pénzükre volt szükségünk, és nem az a pénz fog megmenteni, amit odaadnánk, de megkérdőjelezem az egész testvéri kapcsolatot!
2013. jan. 31. 13:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a férjed saját húga nem ment az eljegyzésetekre az eléggé gáz, főleg ha azzal az indokkal, hogy ők erre nem fognak költeni. Amúgy én is úgy tudtam, hogy eljegyzési partira nem szokás pénzt/ajándékot adni, hanem az esküvőre. Én elmennék a helyetekben, attól mert ők taplók voltak, nektek nem kell.
2013. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek ilyen embereket, és fantasztikus ,h ők elvárják,h ott legyél,meg tedd oda az odavalót,viszont ha nekik kellene megjelenniük valahol,ááá nekik akkor valami kifogásuk van.És a család sem szól ellene semmit,téged meg majd szét vet a düh,milyen kis pitiánerek.Illendőségből én is elmennék,de hidd el nem tudnék bájvigyorogni....csak tudod az a baj,h van akik nem ismerik az etikettet,meg az 'íratlan szabályokat'....
2013. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van becsületem és tartásom, nem mennék el.
2013. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!