Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok/tennétek, ha a...

Mit szólnátok/tennétek, ha a gyereketekről az derülne, ki hogy pedofil?

Figyelt kérdés
A kérdés fiktív. Az ihlette, hogy sok olyan kérdés van, ahol arról van szó, hogy mit szólnának az emberek, ha kiderülne a gyerekükről, hogy homoszexuális, és sokszor a pedofília volt a negatív ellenpélda (pl.: "ez nem olyan, mintha pedofil lenne", vagy "ez nem olyan, mintha embert ölt volna"). belegondoltam, hogy vajon ezekben az esetekben, amiket sokszor felhoztok/felhoznak a válaszolók példának, mit szólnátok/szólnának. Tehát a kérdés: hogy reagálnál, ha a fiad/lányod azt vallaná be Neked, hogy pedofil? (Nem feltétlenül jelenti, hogy bántott is valakit, elképzelheted az esetet anélkül is, de úgy is, hogy sok ilyet tett.)
2013. febr. 1. 01:34
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Vesszőhiba van a kérdésben, de most már mindegy.
2013. febr. 1. 01:35
 2/43 anonim ***** válasza:
51%
A homoszexualitás nem bűncselekmény, míg a pedofília az. Olyan szerintem nincs, hogy semmit sem csinál, senki sem él egész életében elfojtásban.
2013. febr. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Persze, de nem egész életében, mondjuk csak 20 éves, vagy mit tudom én. Jó, akkor az utolsó mondatot elfelejthetitek éppen. Azt nem mondtam, hogy a homoszexualitás bűn, nekem ezzel semmi bajom, csak ilyen kérdéseknél volt.


Légszi a kérdésre válaszoljatok, mert Te pl. arra nem válaszoltál! Leszögezted, hogy bűn, de a reakciódat nem mondtad el.

2013. febr. 1. 01:48
 4/43 anonim ***** válasza:
70%
Én keresnék egy jó pszichológust, vagy reinkarnációs terapeutát. Nyilván a gyerek is érzi, hogy ez nem jó, és segítséget kér, ha elmondja.
2013. febr. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ,de ezt így nehezen lehet elképzelni csak akkor ha már sajnos tapasztalja az ember!

Például ha még tettlegességig nem jutott el akkor keresnék egy jó orvost/szakembert,de nem hiszem hogy akiben benne van a hajlam az be fogja ismerni,így nehéz!

Az sem mindegy hogy egy meglett emberről beszélünk aki kisgyerekeket bánt,mert ha ez a saját gyerekem is lenne magam jelenteném fel de előtte kiherélném! Ha meg mondjuk egy 18-20éves egy 14évessel elvileg az is pedofília,de közel sem tartom annyira elítélendőnek persze ha nem történik erőszak!

2013. febr. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
És gondolod, hogy a pszichológus tudna segíteni? És ugyanúgy szeretnéd utána a gyerekedet?
2013. febr. 1. 02:06
 7/43 anonim ***** válasza:
76%
Ezt nem tudom de megpróbálnám! Igen szeretném a gyerekemet,de mélységesen szomorú lennék!:( De nem lenne tiszta a lelkiismeretem hogy tudom mit tett,és én védeném.
2013. febr. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindennek oka van. Sok pedofilt gyerekkorában inzultáltak, és talán ha fény derül az okokra meggyógyulhat.

A pszichológus abban segíthet, hogy mekkora a baj, és hol tart a gyerek erkölcsileg. Meg úgy tudom van valamilyen gyógyszeres kezelés, amivel le lehet gátolni a nemi vágyat. Segítenék neki, amiben tudnék. Csalódott lennék önmagamban, hogy valamit biztos elrontottam.


De a gyereket szeretném.

2013. febr. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod, és mások is írhatnak még persze!
2013. febr. 1. 02:18
 10/43 anonim ***** válasza:
76%

Hát, nem tudom, kiskori trauma mennyire okozhat pedofíliát, elvégre egy pedofil nem azért szereti a kisgyerekeket, mert kisgyerekként esetleg megerőszakolták, hanem mert szereti a kis puha, szőrtelen bőrt és a kétségbeesett nagy szemeket, amikor molesztál egy kislányt. A nemi vágy csökkentésébe meg melyik férfi menne bele? Érdekes lenne. Nálam ez a téma már ott elbukik, hogy szerintem se vallaná be az ember, hogy ,,anyu, azt hiszem, vágyom a gyerekpuncira", mert ezt nem lehet anyai gondoskodással/fontoskodással lereagálni, ezen mindenki kiakadna, és onnantól kezdve undorral gondolna a saját kölykére. Persze tény, hogy én csak 21 vagyok, és még az anyai ösztönök sem szabadultak fel bennem, de én is arra gondolnék, hogy hol ronthattam el, aztán fizetnék neki egy jó kis pszichológust, és valamilyen úton módon megpróbálnám ráébreszteni a felnőtt női test szépségeire...

Bár mindeközben undorral felügyelném a mozdulatait minden egyes családi összejövetelen, nehogy több érzéssel simogassa a kis Juliskát, mint amennyivel szabadna. Áh, előítéleteim lennének vele szemben is, hiába az én ivadékom, ez az igazság.

2013. febr. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!