Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az asszony? Az uram?

Az asszony? Az uram?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról, ha valaki így beszél a párjáról? Ti milyen kifejezést használtok, ha róla beszéltek?

2013. febr. 1. 17:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
74%
Én elröhögöm magam ,és ha valaki azt mondja az urad,én aszt válaszolom nekem csak férjem van.
2013. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nincs vele baj. Ha lenne párom nem akadnék ki rajta ha úgy hívna társaságban, hogy "Az asszony így-úgy". Mondjuk nekem az uram az nem állna a számra. De én szívesen lennék Asszony :D
2013. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
71%
Én szeretek asszony lenni. Igaz, a vőlegényem (márciusban házasodunk) iszonyú ritkán használja. Alig várom hogy férjemnek szólíthassam mert a párom szótól a hányinger kerülget. A vőlegény meg túl hivalkodó.. 1-2 barátunk előtt hívom uramnak. Viszont ha írok neki a másnapi ebédje mellé levelet, akkor mindig úgy írom alá hogy asszonykád. :)
2013. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
71%
Mi csak viccből szoktuk egymást így emlegetni. Ha pl. a barátnőmmel beszélek, és mondom neki, hogy nem tudok vele találkozni, mert ma a Zurammal leszek. Meg múltkor a barátomnak készítettem sütit, és egy haverja elment hozzá, neki mondta, hogy az Asszony sütötte. De mi még házasok sem vagyunk, úgyhogy ez abszolút csak viccből megy.
2013. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
55%

mi a férjemmel haverok előtt és egymás közt is használjuk asszony, és uram kifejezéseket poénból:)mindkettőnknek tetszik:)


illetve ha rám szól valamiért (elég feledékeny vagyok), akkor is sokszor használja az asszony kifejezést. illetve ha akar valamit akkor csak poénból szokta mondani, hogy én vagyok urad és parancsolód...és az lesz amit én mondok..:)de ez csak játék:)


ha nem barátokról max ismerősökről vagy idegenekről van szó akkor férjem/feleségem megnevezést használjuk


illetve ha pl anyámnak mesélek valamit a férjemről , akkor a keresztnevét mondom.


egymást nem igazán hívjuk a nevünkön. inkább becenevek.


a telefonomban pl az első randink óta Kicsim -ként szerepel és a házasság miatt sem írtam át. ő sem írta át a telefonjában a Cicám bejegyzést:)


szóval igen használjuk az asszony és uram kifejezéseket.


26/N

2013. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
55%

A férjem engem Asszonykámnak hív, én őt a keresztnevén nevezem. Ha meg viccelődök akkor a Zembernek vagy a Zuramnak hívom.

Itthon pedig Anya és Apa vagyunk egymásnak a gyerek miatt.

2013. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, persze attól függ, milyen hangsúllyal. Lehet nagyon lekezelő is, ugyanakkor nagyon udvarias is. De jó még úgy szimplán, hogy a férjem/feleségem. Én speciel a "párom" kifejezéstől mászok falra.
2013. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Én mondtam a férjemnek, hogy nehogy valakinek úgy emlegessen, ha rólam beszél, hogy "az asszony..", mert ezt valamiért nagyon nem bírom, talán mert apu is így emlegette anyut és ez olyan "csicskásan" hangzik, hogy "majd az asszony megcsinálja..." stb. Szóval "feleségem"-ként emleget másoknak. Én férjemnek hívom, mert az "uram" az olyan régies számomra, nekem úgy nem tetszik. De ettől függetlenül mindenkinek joga van úgy hívni a hitvesét, ahogy jólesik, illetve ahogy az a másiknak jólesik, ezért senkit sem ítélek el.
2013. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

nekem azért is áll szívemhez közel az "uram" elnevezés, mert a nagyim emlegette így a papát, még hivatalos helyen is. kisvárosban éltek, ott kb minden idősebb néni így aposztrofálta a férjét. no de a nagyim olyan tisztelettel mondta ezt, érződött belőle a szeretet, illetve az egyenrangúság. a papa nejem vagy feleségemként említette a mamit, nagyon szerették és tisztelték egymást.


szóval nekem olyan bántó, mikor beszólnak, ha uramnak hívom a páromat, és ők meg a férjjel hozakodnak elő.

legyenek csak büszkék rá, h elvette őket valaki, de valami gond lehet velük, ha ilyen szavakon képesek lovagolni.

2013. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Általában poénnak szánják ezt a megszólítást, ezt gondolom. Mi nem használjuk, inkább keresztnéven említjük egymást, esetleg barátom, párom.

Valahogy úgy vagyok ezzel az asszony megszólítással, mint Lily az Így jártam anyátokban. "Ne mondd már, hogy asszony, ez olyan hájasan hangzik!" :)

Az uram meg alá-fölérendeltségi viszonyt sugall, tudom, hogy többnyire nem ennek szánják, mégse tetszik. "Uram"-ként Istent szólítanám, ha gyakorolnám a keresztény vallást.

2013. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!