Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az asszony? Az uram?

Az asszony? Az uram?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról, ha valaki így beszél a párjáról? Ti milyen kifejezést használtok, ha róla beszéltek?

2013. febr. 1. 17:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
59%
Az asszony vicces,az uram viszont elég gáz,főleg ha nem poén.
2013. febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

A párom így szokott idegeneknek beszélni rólam: asszonykám/párom/ritkán kedvesem. Én őt páromnak nevezem, vagy kedvesem, jövendőbelim is szóba jöhet, a vőlegényem nem áll a számra. Akik ismerik, azoknak a keresztnevén. Mi egymást soha nem szólítjuk a keresztnevünkön, hanem vagy egy rakás becenevünk párosával(minden becenevemhez van neki is egy passzoló beceneve, mert ha kitalált nekem valamit én passzintottam hozzá valamit neki.), ami vicces, de mégis sokszor, szinte mindig, mondjuk egymásnak itthon: Mama és Papa. 24 vagyok, Ő 31 :D A 7 év különbség miatt piszkálgattam, mikor 30 lett, és ráragadt a Papa név. :)

Ja, amúgy simán belefér nekem ismerősi körben az asszony/úr.

24N

2013. febr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Párom, élettársam. Itthon Apa a gyerek miatt, régebben keresztneve, vagy Kicsim. Az uramtól én falra mászok, nagyon lekezelőnek tartom. Ő régebben szokta mondani, hogy : " Járulj urad és parancsolód elé" :) Ilyenkor poénos. De Vagy a keresztnevünkön, vagy Apa-Anya, 1-2 becenév van. Illetve ő szokta munkatársa, barátai előtt az " asszony, asszonykám nem enged" de ez poénos :)
2013. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Asszonykája vagyok, ő meg az Emberem :)

De ez nem komoly, mi csak járunk, házasság sem lesz belőle sose.

Ha poénosan mondják amúgy nekem mind kettő tetszik.

Ha róla beszélek, akkor ismerősöknek a keresztnevét mondom, idegeneknek meg egyébként is elvétve beszélek róla, de ha mégis, akkor a barátom.

2013. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
84%
Mi valamilyen megmagyarazhatatlan oknal fogva a nevunkon hivjuk egymast masok elott. Arra gondoltunk, hogy éppen erre talaltak ki a neveket, de igazabol nincs ennél pontosabb magyarazata.
2013. febr. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ha ismerősökkel, barátokkal, családdal beszélek, akkor a keresztnevén említem. Hivatalosan, vagy ismeretleneknek férjemként. Ő, meg a munkatársai mindenki feleségét asszonyként emlegetik. Szerintem ez nem bántó, nem olyan hangsúllyal mondják. Ha másoknak mutat be, vagy beszél rólam, akkor feleség vagyok.

Mi a barátnőimmel szoktuk poénból a Zuramnak hívni, vagy Életemértemlének (ha valami vicceset csinál). Amúgy még mindig jobban viselem, ha valaki azt mondja rá, hogy az uram, mint amikor a múltkor a pasidként emlegették. Nekem a pasim valahogy olyan lekezelő.

Arról meg nem gondolok semmit, hogy ki hogy emlegeti a párját. Ahogy nekik jól esik. :)

2013. febr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

ha viccesen akkor nincs vele baj...

egymást nem hívjuk így, de ha másról van szó, akkor szoktam úgy kérdezni..viccesen



de egy valami amin kiakadok:


vannak asszonyok, emberek, leányok, és gyerekek (??????)


falnak megyek tőle, és a nagymamám rendesen ezt használja.

2013. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Férjem szokta mondani a munkahelyén, hogy " az asszony, asszonykám szokta csinálni stb...".

Egymás közt, vagy szülők előtt mindig Kicsim.

Ha hivatalos ügyben vagyunk valahol, férjem, feleségem, vagy a keresztnevünk.


Az uram kifejezést soha nem használtam, sosem jött be, párom, férjem, kicsim ami nálam a szokásos nevezés.

2013. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!