Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mást nem zavar, ha nulla...

Mást nem zavar, ha nulla higiénia van a nagymamánál?

Figyelt kérdés
17 hónapos a kislányom, már sok mindent elér, érdeklődik, kíváncsi, megfogja. Nagyon ügyelek a tisztaságra, talán kicsit jobban is a kelleténél. A párom mindig azt mondja, hogy kell a baci a gyereknek, na de annyi, ami anyósoméknál van? Mivel egy utcányira lakunk egymástól, rengeteget van nálunk az unoka és szeretik is tényleg. De anyósom saját bevallása szerint utálja a házimunkát és így nem is gyakran csinálja. Havonta 1-2-szer porszívóznak, wc-t ki tudja mikor takarítottak utoljára, ha nyers húst vág a konyhapulton, csak áttörli utána egy száraz konyharuhával. Nem koszos emberek és aki nincs ennyire kiélezve a tisztaságra, mint én, az nem is látja meg. Az zavar a legjobban, hogy ugyanabban a papucsban mennek ki a kertbe, mint amibe a szobába is bemennek. Múltkor a kutya kenneljét takarították, utána meg be egyenesen a szobába, kutyakakás papucsban...a gyerekem meg azon a szőnyegen játszik, fekszik, stb. Felajánlottam nekik, hogy nagyon szívesen kitakarítok náluk heti 1-szer, de azt mondták, hogy szó se lehet róla, van nekem elég gondom és különben sincs náluk kosz...Párom nem hajlandó velük beszélni, mert egyszer már volt összeveszés abból, hogy nyers hús után nem mosott kezet anyósom és úgy adta a szájába a gyerek cumiját mikor még csak 1 hónapos volt. Azt mondta a párom, hogy elmúltak 60 évesek, nem fognak már megváltozni. Szeretem őket, félreértés ne essék és tudom, hogy odavannak az unokájukért, de ez annyira, de annyira zavar engem. Tényleg ne foglalkozzam vele?
2013. febr. 3. 02:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
ne engedd oda a gyereket.
2013. febr. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos nem tudsz semmit tenni.

60 felett nem fognak nagyon megváltozni.


Egy gyerek önmagától is képes meglepő mennyiségű bacit begyűjteni, pl. láttam már kislányt krétával sütit rajzolni az aszfaltra, majd végig nyalta :)

Megkóstolják az oviban a földet, a fantáziájuk végtelen :)

2013. febr. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik nagyim olyan koszos volt, hogy az üvegpoháron nem lehetett átlátni, a villa foka között narancssárga kemény zsír gyűlt be, a tűzhelyre szénné égett a kosz kb fél cm vastagságban, nyáron 30-40 légy is volt a konyhában... kiskoromban megtanultam, hogy a mamánál nem iszunk vagy lopiban elmossuk, hogy ne bántsuk meg :) Anya nem rakott le a szőnyegre és igyekezett gyakran megmosni nála a kezem, no meg nem fogtuk hosszúra a látogatásokat(ennek nem csak ez volt az oka).

Anyukám ezzel szemben nagyon precíz, tiszta otthont tart fent és mégis megtörtént egy túró rudinak köszönhetően, hogy szalmonellás lettem mondhatni nagyim kisebb örömére, mivel ilyen körülmények között az ő gyerekivel nem történt ilyen, anyukámmal meg igen és szerinte úrihóbort ez a nagy tisztaság és lásd mire is ment vele.

Sajnos nem tudlak egyéb jóval biztatni, mivel változni nem fognak, hogy ne hagyd négykézláb a szőnyegen, mosd el külön a poharát, kanalát mondván könnyen szájfájós, ha meg végképp nem bírod ne maradjatok náluk sokáig. Nem lesz semmi gond, én is felnőttem :)

2013. febr. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
76%
Hát szerintem az elején kellett volna erre szigorúbban felhívni a figyelmet, mert így egyik percről a másikra nem nagyon fogják elfogadni a hirtelen kitüntetett figyelmet ez iránt. Sajnos a gyerekek tényleg ilyenek. Nálunk sincs kosz, de a kislányom gyakran szét pakolja a rengeteg játékát. És hiába én is a falnak megyek, ha valamit a szájába vesz és hiába vagyok vele 24 órában... egyik nap pl színes papírt kakilt! Ne kérdezd honnan szedte... Pedig tényleg látom, figyelem, teszek ellene és még is. Én a saját szüleimet megkértem, hogy miután egyik látogatásunk után az új fehér pihepuha babarucink korom fekete lett a mászáskor a padlójuk miatt és ki sem jött... hogy mossanak fel. Nem kell az összes emeletet, de legalább ahol a kicsimmel vagyunk. Nem koszosak, de hatalmas a házuk és bent benti papucsban vannak és fehér-szürke márvány az egész padló amin jól megfér a retek. Szóval nem járunk sűrűn és max hétvégén megyünk, de előtte midnig megbeszéljük, ha megyünk és olyankor igen is veszik a fáradtságot, hogy gyorsan felmossák a követ. Nem halnak bele és nem miattam hanem az unkájuk miatt teszik. Anyukám se csípi a házimunkát ezért mosogatógép, szárítógép és robotporszívó nélkül nem lenne képes a túlélésre. De azzal tisztában van, hogy akkor viszem oda szívesen a gyerekemet, ha tudom, hogy jó helyen van ott. És én mint a gyerek anyja jogom van ahoz, hogy oda ahol szalmonella veszély van oda nem fogom gyakran vinni...
2013. febr. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

fúúú, ez nehéz kérdés! az én anyósom is egy hihetetlenül retkes asszony, mint a személyes higiénia,mint a háztartás szempontjából. előre látom már, h. nagy sértődés lesz,már a kórházi látogatásakor, amikor majd megmondom, h. csak akkor foghatja meg a gyereket,ha a méteres koszt kitakarítja a körmei alól.

és akkor a házáról szó sem esett, ahol soha nincs szellőztetve, utcai cipőben járnak, utcai ruhában fekszenek az ágyba, a földre hamuznak, és a wc takarítást nem ismerik. sorolhatnám még, nem is férne ide. az biztos, hogy a lehető legritkábban viszem majd a lurkót, pedig ők is egy utcányira laknak innen, és ha nagyon feszegeti a témát, akkor elmondom neki a kínom.

2013. febr. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
nálunk sajnos már kihalófélben van a família, és nem szólok egy szót sem, hanem felporszívózok, vagy elmosogatok, hogy ne bántsam meg a nagyanyámat. Én nem vagyok egy tisztaságmániás, anyósom le is néz emiatt, de ha dédikéhez megyünk, ahol 4 darab kinti-benti kutya vagy a házban, ott meg kell fogni a dolgok végét. Egyébként meg evés előtt kézmosás, és csak kiszuperált játszósruha. Nem viszem túlzásba az óvást.
2013. febr. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Kevesebbet menjetek hozzá, inkább vidd át magatokhoz a mamát.
2013. febr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Az én nagymamámnál is kb ez a szint van...nem mossa el az edényeket,csak megtörölgeti őket,akkor is,ha zsíros.Össze vissza pakol mindent a szekrényekbe,pl a liszt és a kenyér ott van a ruhásszekrényben és úgy teszi vissza a poharat a helyére,hogy ott lötyög a maradék kávé az alján.Szóval én ott inkább nem eszek semmit.Ne vidd ilyen helyre a gyereket.
2013. febr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A színes papírt kakiló kisbabán 10 perce röhögök:D:D:D
2013. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavarna. És zavar is ami az én nagymamámnál van. A konyhában vastagon áll a por, meg a pókháló. Bent kutya, macska. A kutya a szőnyegre végzi a dolgát, ott mászkál, onnan eszik, aztán felugrik az ágyra. Egyszer nyáron ott aludtam, mikor megláttam, hogy a kutya felugrik a párnámra, hát iszonyat megundorodtam. Én nem vagyok tisztaságmániás, meg sosem értettem azokat a szülőket akik mindent hatszor átfertőtlenítenek, nehogy egy kis kosz kerüljön a gyerek közelébe, na de ez már nekem is sok...
2013. febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!