Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vőlegényemmel másfél éve...

Vőlegényemmel másfél éve vagyunk együtt. Elvált nő vagyok, két gyermek édesanyja. Ő későn kezdte nappalin az egyetemet, jelenleg 4. évfolyam hallgatója. Menthető - e ez a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Idén költöztünk össze, szeretjük nagyon egymást, szereti a gyerekeimet, de mérhetetlenül lusta, semmilyen házimunkában nem segít. Az egyetemet örökölt pénzből finanszírozza, nekem azonban nem igazán ad pénzt. Nehezen jövök ki a fizetésemből, emiatt feszült vagyok, egyre többször vitázunk. Hazaküldtem, időt kértem.
2009. szept. 3. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Az én tapasztalatom az h legyen akár nő v férfi valaki ,előbb rakja rendbe az életét.(anyagilag ,lelkileg-persze van amikor ez a párkapcsolattal rendeződik)

De Ne a párodtól várd el(főleg ha így ismerted meg és még tanul is ) h eltartson meg ha eddig sem segitett a házimunkában ezután sem fog .

Neked gyermekeid vannak és szép dolog a szerelem de szerintem keress hozzád illő társat vagy ha annyira szereted akkor tisztázzátok ki mit "tesz" bele ebbe a kapcsolatba és utána dönts.

Lehet ,sőt biztos fájdalmas lesz a szakitás de jobb mint ha ámitanád m,agad h "majd csak úgy is jobb lesz".Szerintem.

2009. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézed, ezek szerint te tartod el?

Egyedül megtudna ő élni?

A szeretett, a szerelem egy szép dolog, de itt az ideje, hogy felébredjen az álomvilágból, és kivegye a részét a munkából, mind odahaza, mind anyagilag. Tehát az anyagiakban is legyen partner.

Ezeket beszéld meg vele, ha megérti és cselekszik, akkor oké. Adj neki erre egy határidőt, ha nem megy, akkor küld el, éljen meg úgy ahogy tud.

2009. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem! Engedd el, minél hamarabb. Ez a fiú hiába szeret és szereti a gyerekeidet is, szíve mélyén mégis egy másik kalandban reménykedik. Erre utal a családi élethez és költségekhez való hozzáállása is. A lustasága is elszomorító, hiszen a két gyerek mellett lenne elég teendője, segíteni valója. Nem egyszerű dolog egy nővel együtt egy családot is "megörökölni". Ő ehhez a feladathoz még nem nőtt fel és várhatóan nem is fog.
2009. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben az esetben azt csinálnám,hogy a srác esetében elmennék levelezőre, mellette melót keresnék s akkor anyagilag is tudna segiteni. Ha szeret akkor talán megteszi!

Remélem sikerül helyre hozni a kapcsolatot!

2009. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt neked kell eldöntened, hogy elég neked a két gyerek, vagy szükséged van egy ilyen nagyobbacska harmadikra is. Mert hogy itt nem egy felelősségteljes felnőtt férfiról van szó, az tuti.
2009. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy nem teheted meg a gyerekeiddl, hogy hozzákötöd (magaddal együtt)az ő életüket is ehhez a férfihoz. Én egy ilyen laza, időnkénti kedves barátságot választanék vele, és első helyre tenném a gyerekek nyugalmát. Gondold el, mennyi gond, vita, válás, nem válás, van pénz, nincs pénz, kié a vagyon, esetleg még egy gyerek, és akkor kit szeretsz jobban, ki kit nem szeret, és sorolhatnám estig, mi minden keletkezik majd ebből. Még neked magadnak sem biztos, hogy fel kellene vállalni, de a gyerekekre rászabadítani semmiképpen.
2009. szept. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, a barátaim, családom is hasonlóan vélekednek. Lusta, kényelmes férfinak tartják, akit csak a könyvei, a számítógép és x-box érdekel. Engem még soha senki nem szeretett ennyire, érzelmi téren tökéletes lenne minden. Két helyen dolgozom a válásom óta,plusz a gyerekek és a háztartás. Ő meg ezt el tudja viselni. Szomorú vagyok emiatt.
2009. szept. 4. 10:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne szonmorkodj! Egy értelmes, szorgalmas, szerető családanya talál a két gyermeke mellett is olyan férfit, aki igazi férjed lesz majd és leveszi a gondok egy részét a válladról. Lehet, hogy nem lesz egyetemet végzett, de ez semmit nem számít. Az élet egyeteme a legfontosabb végzettség!
2009. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs értelme megmenteni. Egy újabb gyereket vettél csak a nyakadba. A saját élete fontos még neki azért viselkedik így.
2009. szept. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem úgysem fog megváltozni és a gyerekeidnek is és magadnak is tartozol annyival h olyan férfit válsztasz aki felelősségteljes tagja a családodnak. Nem mellesleg akár példakép, apaminta a gyerekeknek. Mert ha ezt látják akkor ők is ilyenek lesznek, ezt akarod? Ugye nem.
2009. szept. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!