Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élő, fiatal párok...

Együtt élő, fiatal párok mikor jut időtök mosni-főzni, takarítani, szórakozni, pihenni?

Figyelt kérdés

Tavasszal tervezzük az összeköltözést de megmondom őszintén félek, hogy mikor lesz időnk a kérdésemben leírtakra. Mindketten tanulunk, mellette sokáig dolgozni fogunk.


Ti hogy oldjátok meg a mindennapokat és a hétvégéket? Mennyi "mínőségi időt" töltötök el egymással? Szórakozás, barátok? Viszonylag nagy házba (3 szobás) helyre fogunk költözni szóval nem pár percesek lesznek azok a takarítások sem.



2013. febr. 4. 13:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Takarítás: heti egy óra vagy két hetente két óra (régi nagy családi ház, kutyával, ki be járkál mindenki, időpazarlás lenne naponta söpörni stb. Szerencsére a tűrésszintje a családban mindenkinek kb. azonos, úgyhogy nincs ebből vita.

Mosás: gépbe bedobálás öt perc, teregetés öt perc, leszedés öt perc (negyed óra/hét).

Főzés: na ebben szerencsések vagyunk, mivel napközben többnyire mindketten egyetemen vagyunk, hét közben erre nincs gondunk, mert anyukája főz. Hétvégén se jelent mondjuk többet egy-két óra elfoglaltságnál, sokszor kevesebb is.

Szórakozás: hetente/kéthetente fél nap jut a közös barátokra, nekünk ez bőven elég. Kettesben is sokat vagyunk szerencsére.

Ha suli mellett dolgozunk, az sem jelent most többet heti egy napnál, mert inkább a tanulásra koncentrálunk.

2013. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Hát, nem költöztünk először is 3 szobásba, mert elég 1 szoba plusz kis nappalis is, de mindegy...


Hétvégén szoktunk port törölni, porszívózni, wc-t és konyhát alaposabban takarítani - ez max. 1 óra kettőnknek. Hétközben mosunk amikor kell, naponta mosogatunk és letöröljük a felületeket (max 20 perc egy nagyobb főzés után, ennyi ideje mindenkinek van egy nap), vásárolni online szoktunk rendelni, mert nincs kocsink és nagybevásárláshoz messze van a bolt, szóval hetente 1x telerendeljük a hűtőt.

Ennél többet nemigen kell csinálni, csak nagyon ritkán vannak extrák, pl hűtőt takarítani meg ablakot törölni.


Van időnk egymásra, napi 2-3 óra biztos, hétvégén még több is. Nem is értem amúg ymi a kérdés - ha eddig külön éltetek akkor még nehezebb megoldani az együttlétet, mintha együtt laktok, vagy otthon ki voltatok szolgálva?

2013. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Most azért megnyugtattatok! :) A munkamegosztással nem lesz probléma, korábban amikor több napot töltöttünk együtt akkor is közösen csináltuk. Mosdód, kádat Wc-t milyen gyakran éri meg takarítani?
2013. febr. 4. 14:08
 14/21 anonim ***** válasza:

Mosdót párom takaritja amikor heti egyszer borotválkozásnál összeszőrözi.

Kádat fürdés után kiöblitjük,a szélét szoktam kb 2 hetente lezuhanyoztatni (ott tároljuk az épp használatos tusfürdőt,akármit)

Wc-t heti egyszer,de csak körbeöntöm wc tisztitóval,ázik 15 percet,lesúrolom wc kefével,majd leöblitem,letörlöm (ekcámásként sok ilyen praktikám van,nem nyúlok tisztitószerhez ha nem muszáj)

2013. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hatékonyan kell beosztani az időt.

Mi este 8-11 között érünk haza, sulitól függően. Fixprogram, hogy együtt vacsorázunk. Ha van kész kaja, akkor azt, ha korán érünk haza, akkor lehet hogy főzünk, de maximum olyasmit, hogy melegszendvics, főzelék, stb., ami 15-20 perc alatt megvan. De ha fáradtak vagyunk nagyon, akkor pizzát rendelünk. Kb. fél 12-kor megyünk el együtt fürdeni, utána alvás. A vacsora és eközött lévő időt töltjük ki valamivel - már ha van. Beszélgetünk, olvasunk, filmet nézünk, zongorázunk (most tanítom :) ), szexelünk. Reggel 7kor kelünk, fix reggeli program az ágyban közösen elfogyasztott kávé, erre egy 20 percet mindig szánunk, ilyenkor általában összebújunk, gügyögünk, illetve minden reggel behoz dolgozni, a kocsiban szoktuk megbeszélni az aznapi teendőket.

A takarítást nem szabad véresen komolyan venni. Először is, ha csak ketten vagytok, legalább az egyik szobát zárjátok le. Kössétek ki, hogy cipővel csak az előszobáig lehet menni.

Így nem is lesz nagy kosz, bőven elég hetente felporszívózni, időnként felmosni. A kádat használat után öblítsétek ki, így ritkábban kell takarítani. A konyhában minden főzés után töröld le a pultot, meg amit összekentél. Így bőven elég kéthavonta egyszer egy fél napot rászánni és akkor mindent végigtakarítani.

Én úgy igyekszem, hogy hétvégégre ne nagyon maradjon feladat. Így az a két nap az,ami a miénk. Persze mindig van teendő, megyünk a családot meglátogatni, vagy a másik családot (persze 150 km mindkettő, ráadásul ellentétes irányban), vagy tanulunk, meg olyankor alszunk többet.


A minőségi idővel az a helyzet, hogy tökmindegy, mit csináltok, lehet csinálni úgy, hogy minőségi idő legyen. Nálunk minden együtt töltött idő minőségi, egyszerűen nem engedhetjük meg magunknak, hogy ne legyen az.

Szórakozás alatt mit értesz? Mi nem járunk bulizni, de nem azért, mert nem érünk rá, hanem mert nem igényeljük. Inkább olyan szokott lenni, hogy áthívunk barátokat, és csinálunk vacsorát, aztán megiszunk pár sört és társasozunk vagy beszélgetünk. Ha hétköznap, akkor úgy intézzük, hogy korábban lelépjünk és 7-8 körül jöhessenek át, legkésőbb éjfélkor meg hazaküldjük őket, mert másnap meló. Ha hétvégén, akkor általában reggelig maradunk :)


Az a lényeg, hogy ha nincs időtök,akkor nagyon súlyozzatok, és ne töltsetek időt olyasmivel, aminek igazából nincs értelme. Tipikus időrabló a tévézés, netezés, de egyébként a főzés is. Ha nem muszáj, ne ilyesmivel foglalkozzatok este. Egyébként a főzést is érdemes úgy csinálni, hogy leginkább sehogy. Egyrészt ha tudtok rendelni, akkor érdemes azzal élni, másrészt célszerű megkeresni a lehetőségeket, hogy tudsz időt megtakarítani. Például ilyen a natúr sült hús: egyik nap besózod, másnap beteszed egy tepsibe és egy óra múlva kiveszed. Munka nincs sok vele. Vagy hétvégén csináljatok egy nagy adag kaját közösen. Nálunk nagy kedvenc a chilis bab, minimum két kiló babból csináljuk, és gyönyörűen fagyasztható dobozokban.

A netezést célszerű munka közben megejteni, ha igénylitek (én is pont ezt csinálom most :D), így este már nem is nagyon kell bekapcsolni a gépet.


Egyébként ami fontos, hogy csináljatok közös rítusokat, amiket automatikusan minden áldott nap megcsináltok együtt. Nálunk ez reggel a 20 perc ágyban kávé (nyilván annyival korábban kell kelni), a közös munkába menés, este pedig a közös vacsora és az együtt fürdés. Ez így nettó egy-másfél óra, amit tuti minden nap együtt, a másikkal foglalkozva töltünk. Rengeteget számít a kapcsolatnak :)

2013. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

MI egy 1,5 szobás lakásban lakunk, 2 embernek bőven elég, napi 8 órát dolgozunk, ugyanazon a munkahelyen, 6-14 óráig.

3-ra érünk haza , akkor eszünk, utána én főzőcskézek másnapra,de közben együtt vagyunk hisz egy légtér, ez úgy eltart fél 5-ig, ezután mosogatok/tunk.

Aztán ha olyan már a lakás akkor porszívózás, de olyan "nagytakarítás" féle az inkább szombaton van , portörléssel mindennel, mosni is szombaton mosok délelőtt, közben meg csináljuk az ebédet, max 1-ig ha eltart minden.

Ezután ott van az egész szombat délután meg a vasárnap arra amire akarjuk.

2013. febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Mosdód, kádat Wc-t milyen gyakran éri meg takarítani?"


Én hetente szoktam mindet. A kádat, mosdót persze ki kell öblíteni mindig, fürdés-fogmosás, stb. után.

2013. febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A kádat fürdés után mindig kiöblítjük, én általában kétnaponta a szélén is végighúzom a szivacsot. A mosdókagylónál szintúgy. Amúgy hetente-kéthetente szoktam ezenfelül valamivel kimosni, tükröt letörölni. A padlót hetente felmosom, amikor kezdem a felmosást, ott kezdem.

A wc-t kéthetente törlöm le kb.

2013. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Amikor összeköltöztünk, akkor még én is dolgoztam. Hétvégén takarítottunk, bevásároltunk. A házimunkát mindig beosztottuk, hogy mondjuk enyém a fürdő, WC, akkor addig párom csinálta a konyhát. A szoba általában közös volt, sokkal hamarabb végeztünk így.

Most itthon vagyok, mert babát várunk, így a házimunka nagy része az enyém. Nem bánom, mert legalább lefoglalom magam :)

Mondjuk a párom szokott vízkőoldóval takarítani, meg el szokott mosogatni, vagy bedobja a mosást.

WC-t hetente szoktam takarítani kb, a mosdót sűrűbben a hajam (nagyon hullik), meg a fogkrém miatt.

2013. febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
hát ha nem lennék lusta :P, akkor leírom: én 5-ig dolgozom, háromnegyed 6-ra érek haza. Ha azonnal nekiállok mindennek, 8-ra azért végeznék mindennel. 10-11 körül szoktunk feküdni, azért az elég jó szerintem. De van, hogy nem csinálok semmit, így még több idő jut magunkra :D viszont így sok hétvégére, de a férjem minden második szombaton dolgozik, így akkor szoktam megcsinálni.
2013. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!