Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom folyton azt hiszi,...

A családom folyton azt hiszi, hogy hazudok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régebben voltak apró hazugságaim, vagyis inkább elhallgattam dolgokat, pl. ha tönkretettem vagy eltörtem valamit. De ez még gyerekként volt, több éve. A szüleim és a testvérem is folyton hazugnak nevez, pedig nem vagyok az! Nemrégiben találkoztam a legjobb barátnőmmel, és anya rögtön azt feltételezte, hogy egy fiúval találkozgatok! Meg bármi elromlik, rögtön engem vesznek elő, amikor közöm nen volt hozzá! Meg a szokásos "Tanultál?" "Kész van a leckéd?" kérdésre bármit mondok, mindig az lesz a válasz, hogy "Ahha, persze..." Mit tegyek, teljesen ki vagyok borulva, hogy az egész családom hazugnak tart! :-(

16/L


2013. febr. 4. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom erről Te tehetsz, mert ha nem lennének torkig a hazugságaiddal, akkor nem is vádolnának folyton. Nálunk ugyan ez volt Öcsémmel, annyiszor hazudott Nekünk, hogy sosem bíztunk már Benne. Most sem, 35 évesen sem tudta visszaszerezni a család bizalmát sajnos.:(
2013. febr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van. Azért csinálják velem pl, mert gyerekként elloptam az unokatesómtól egy kis játék figurát, és letegadtam h onnan van, azt mondtam h az utcán találtam. Kb. 6 vagy 7 éves lehettem akkor. Azóta semmit nem hisznek el, és anyukám folyton erre hivatkozik, mikor kérdezem, hogy mért nem lehet elhinni. Azt mondja, hogy még sírtam is, hogy elhiggye. Ez is betett neki, hogy hogy tudtam sírni, mikor tudtam h én vagyok a hibás.

19/L

2013. febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A bizalmat nehéz visszaépíteni. Tapasztalat. Ebben a korban én is olyan voltam, hogy 16 éves koromra anyukám azt se hitte el amit kérdeztem.

Úgy képzeld el a bizalom visszaépítését, mintha bowlinggolyót cipelnél fel a lépcsőn. Egyenként kell szedni a fokokat, ha hibázol visszagurul az aljára és te kezdheted előlről.

"Kész a házid? Javarészt igen. De fizikából nem értem ezt a feladatot. 4 körül átugrik a Juli, segít megérteni, utána úgy gondoltam meghívon egy teára."

Vagy "Kész a házid? Igen. Megnézed."

Ha valmi tényleg a te kezedben romlik el, abban a pillanatban szólj.

Esetleg ülj le anyukáddal és mond el neki, hogy mennyire fáj ez neked, tudod, hogy a múltban eltussoltál dolgokat, de biztosítsd, hogy igyekszel változni, de szeretnéd, ha az erőfeszítéseidnek lenne gyümölcse. Kérj egy kicsi bizalmat, és mutasd be, hogy méltó vagy rá.

2013. febr. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!