Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti haragudnátok Anyósotokra...

Ti haragudnátok Anyósotokra ha tudna támogatni benneteket amikor épp megszorultok de inkább nem teszi és magára költi a pénzt? (nem anyóst szidó kérdés! )

Figyelt kérdés
Szóval anyósom alap járaton kedves, fiatalos, békeszerető ember. Viszont a mai napig képes megállni a saját lábán, még mindig az Édesanyjától kér pénzt ha épp meg akar venni magának valamit pedig van fizetése Neki is és a férjének is. Mi fiatal szülők vagyunk, amikor bevállaltuk a babánkat közölték velünk, hogy igen is álljunk meg a saját lábunkon. Ez ellen nem is volt kifogásunk. Csak, hogy a férjemnek időközben volt egy súlyosabb műtétje ami után még a mai napig kezelik így csak bizonyos munkákat képes elvégezni. Most jelenleg ismét munkanélküli, én dolgozom. Jelenleg nem tudunk fenntartani egy saját albérletet így Apósom Édesanyjánál élünk, felezve a háztartásbeli költségeket. Én mindent megteszek, hogy a lehető legtöbbet biztosítsam a családomnak de sajnos néha kevés az amit én keresek. Mellette főiskolán tanulok, a férjem pedig egyetemen. A vizsgaidőszak alatt nem mindig tudtam elmenni dolgozni így nem úgy alakult a fizetésem ahogy szerettem volna. Van egy kis gubanc most anyagilag nálunk, egy váratlan költség merült fel, el is mondtam anyósomnak várva, hogy valamivel hozzá tud járulni a megsegítésünkhöz (mert egyébként amióta megszületett a lányom, lassan 2 éve) még semmilyen anyagi támogatást nem nyújtott. Nem is lenne ezzel baj, de legutóbb is amikor megkapta a fizetését mutogatta nekünk, hogy milyen szép új csizmákat vett magának, új ruhákat, drága fehérneműt és közölte, hogy tervben van, hogy vesz egy elektronikai kütyüt is magának mert az olyan jó ... Tudom, nincs jogom megkövetelni a segítséget, de ha már egyszer a fia nem lakik Nála és annyival is "könnyebb" nekik, akkor legalább ilyenkor egy kisebb összeggel megsegíthetne, hiszen konkrétan az anyósa és én adunk meg Neki mindent ... (mármint a fiának) Én kicsit képmutatónak érzem, hogy Ő elvárja, hogy megálljunk a saját lábunkon holott Őt a mai napig támogatja az Anyukája és az Anyósa is pénzzel és egyéb dolgokkal, mi viszont nem számíthatunk senkire. Elmondta, hogy nekik a lakás úgy jöhetett össze, hogy mindkét szülő bevállalt nekik egy hitelt és mivel nekik az a nyakukon van, mi ne számoljunk a későbbiekben támogatásra ha lakást akarunk. Mondta, hogy sajnálja de ez van. Nekem kicsit rosszul esik, hogy abszolút semmilyen ilyen jellegű segítségre nem számolhatunk. Ha ketten keresnénk még csak nem is akarnám, hogy segítsenek de most van egy ilyen helyzet és jól esne.
2013. febr. 9. 10:41
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*a mai napig nem képes megállni ezt akartam írni
2013. febr. 9. 10:42
 2/28 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem kérsz segítséget a te szüleidtől? Eleve az apósod anyukájánál éltek, ez már épp elég segítség arról a részről. A te családod mivel támogat benneteket? Nem várhatod el a férjed édesanyától a segítséget, ahhoz meg hogy őt a szülei hogy segítik semmi közöd!
2013. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
Vedd ugy hogy nem lètezik.Ne akarj rà szàmitani.Én sem kapok.sehonnan.segitseget.Elvarni nem varhatod el,te magad is irtad.Attol meg hogy haragszol,jobb nem lesz.Ugy kalkulalj a penzzel hogy az jo legyen(ha nehez akkor is)legfeljebb az anyos szülinapjarol,nevnapjarol.elfeledkeztek..
2013. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Az én szüleim borzasztóan rosszul állnak...Deviza-hitelesek, anyukám nagyon beteges, nem dolgozik, apukám rettenetesen keveset keres. Náluk is van még két másik gyerek, de amíg tudtak segítettek. Ha náluk is két magasabb fizetés lenne, biztosan kérnék tőlük, de már amikor még náluk éltem is inkább én támogattam őket ha tudtam mint ők engem. Tőlük sosem kellett kérni ha megszorultam, az utolsót is odaadták...
2013. febr. 9. 10:54
 5/28 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék én nem magamnak várom a pénzt, inkább, hogy a férjemet segítség. Én azt, hogy itt lakhatunk azzal igyekszem kompenzálni, hogy a lehető legtöbbet dolgozom.
2013. febr. 9. 10:59
 6/28 A kérdező kommentje:
*segítsék
2013. febr. 9. 10:59
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Ha a érjed szülei akkor neki kell kérnie. Ennyi.

Te tedd meg ami tőled telik. Jobb dolgot nem is tudsz és nem is várhatsz el.

2013. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
Bocs, de nem kellett volna ez a gyerek, ha tudtátok, hogy lesz ez a súlyos műtét.Szerintem várhattatok volna még, addig amig befejezed a főiskolát, és a férjed is helyre jön.Az, hogy a kedves anyós mit csinál az Ő dolga.Ezen Te, NEM tudsz változtatni, hogy Ő így-úgy kér pénzt(az anyósod) az anyósától, maximum nagyon nagy botrány lesz.
2013. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha mind a ketten egyetemre jártok, Te nem mindig tudsz az egyetem mellett dolgozni.Akkor minek vállaltál be még egy gyereket is?Ne mástól várd a segítséget.Én egy forintot se kérnék a szüleimtől.Mindenkinek van hova rakni.Felnőtt emberek vagytok.
2013. febr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

1. Akkor jött ez a műtét amikor már 3 hónapos terhes voltam. 2. A főiskolán kedvezményes tanrendet kérvényeztem így az órákra nem kell bejárnom, így tudok dolgozni.

Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 9. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!