Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti haragudnátok Anyósotokra...

Ti haragudnátok Anyósotokra ha tudna támogatni benneteket amikor épp megszorultok de inkább nem teszi és magára költi a pénzt? (nem anyóst szidó kérdés! )

Figyelt kérdés
Szóval anyósom alap járaton kedves, fiatalos, békeszerető ember. Viszont a mai napig képes megállni a saját lábán, még mindig az Édesanyjától kér pénzt ha épp meg akar venni magának valamit pedig van fizetése Neki is és a férjének is. Mi fiatal szülők vagyunk, amikor bevállaltuk a babánkat közölték velünk, hogy igen is álljunk meg a saját lábunkon. Ez ellen nem is volt kifogásunk. Csak, hogy a férjemnek időközben volt egy súlyosabb műtétje ami után még a mai napig kezelik így csak bizonyos munkákat képes elvégezni. Most jelenleg ismét munkanélküli, én dolgozom. Jelenleg nem tudunk fenntartani egy saját albérletet így Apósom Édesanyjánál élünk, felezve a háztartásbeli költségeket. Én mindent megteszek, hogy a lehető legtöbbet biztosítsam a családomnak de sajnos néha kevés az amit én keresek. Mellette főiskolán tanulok, a férjem pedig egyetemen. A vizsgaidőszak alatt nem mindig tudtam elmenni dolgozni így nem úgy alakult a fizetésem ahogy szerettem volna. Van egy kis gubanc most anyagilag nálunk, egy váratlan költség merült fel, el is mondtam anyósomnak várva, hogy valamivel hozzá tud járulni a megsegítésünkhöz (mert egyébként amióta megszületett a lányom, lassan 2 éve) még semmilyen anyagi támogatást nem nyújtott. Nem is lenne ezzel baj, de legutóbb is amikor megkapta a fizetését mutogatta nekünk, hogy milyen szép új csizmákat vett magának, új ruhákat, drága fehérneműt és közölte, hogy tervben van, hogy vesz egy elektronikai kütyüt is magának mert az olyan jó ... Tudom, nincs jogom megkövetelni a segítséget, de ha már egyszer a fia nem lakik Nála és annyival is "könnyebb" nekik, akkor legalább ilyenkor egy kisebb összeggel megsegíthetne, hiszen konkrétan az anyósa és én adunk meg Neki mindent ... (mármint a fiának) Én kicsit képmutatónak érzem, hogy Ő elvárja, hogy megálljunk a saját lábunkon holott Őt a mai napig támogatja az Anyukája és az Anyósa is pénzzel és egyéb dolgokkal, mi viszont nem számíthatunk senkire. Elmondta, hogy nekik a lakás úgy jöhetett össze, hogy mindkét szülő bevállalt nekik egy hitelt és mivel nekik az a nyakukon van, mi ne számoljunk a későbbiekben támogatásra ha lakást akarunk. Mondta, hogy sajnálja de ez van. Nekem kicsit rosszul esik, hogy abszolút semmilyen ilyen jellegű segítségre nem számolhatunk. Ha ketten keresnénk még csak nem is akarnám, hogy segítsenek de most van egy ilyen helyzet és jól esne.
2013. febr. 9. 10:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Haragudni nem haragszom, de neheztelek rá.


3 fia van, a legkisebb a párom. A két nagyobbat támogatták az évek alatt mindennel:

- a legidősebbet, hogy kint dolgozhasson Ausztriában, esküvő, lakás vásárlás.

- középsőnek meg rengeteg balhéja és veszteséges ügyletei voltak.


Az én párom tette értük a legtöbbet eddig, haza is adott pénzt (legtöbbször az ő marhaságaik miatt, rengeteg feleslegesen felvett hitelük van), de nekünk már támogatás nem jutott. Csak minden találkozásnál sajnáltatja magát, hogy nem tudnak nekünk adni semmit (közben a többi testvért támogatják).

Telefonon meg akkor keres minket csak, ha éppen panaszolni valója van.


Nem várjuk/várom el tőlük, de azért rosszul esik. Az én szüleimet meg ezért nem kedvelik, mert ők támogatnak, ahol csak tudnak minket.

2013. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen mindegy,ki kitől mit kapott,meg milyen értékben.

Szerintem az nem kis segítség az anyósodéktól,hogy ott lakhattok apósod édesanyjánál..

és nem kötelező szétosztogatni a pénzét a felnőtt gyerekei között. És magyarázkodnia sem kell,ha vesz egy új ciszmát magának :D Ez az a helyzet,amikor az ember a kisujját nyújtja,és letépik a karját .. nemtudom miylen jogon veszitek ti evidensnek,hogy majd ő még pénzel is titeket a lakás mellett,amig ti potyogtatjátok ész nélkül a gyerekeket,és nem is dolgoztok ...

Az meg nemtudom,hogy jön ide,hogy kitől kapja ő a pénzt? az ő dolga . Nem számíthattok senkire ?hol is laktok most ?:D


az én véleményem,hogy pofátlanok vagytok csak simán.

2013. febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Nem dolgozunk?? Elvárom a segítséget?? Potyogtatjuk a GYEREKEKET?? Úgy látom szövegértelmezési problémáid vannak.

1. Dolgozom. 2. A férjem is dolgozott decemberig 3. Nem várom el, de jól esne. 3. Egy gyerekünk van akit nem akartunk elvetetni.

És szerintem ezzel mindenki így van. Szerintem a legtöbb szülő igyekszik támogatni a gyerekeit, nem ér véget a gondoskodás ott, hogy elköltöznek. De legalább tudom, hogy Te az a fajta ember vagy aki nem segíteni a gyermekét ha megszorulna.

2013. febr. 10. 16:41
 24/28 A kérdező kommentje:
Ja és a lakás miért is az Ő érdeme?? Az anyósa felajánlotta, hogy mivel a férjem még a mai napig nem épült fel rendesen, azt mondta amíg nem rendeződnek a soraink, lakhatunk nála. De ez nem anyósom érdeme... A másik dolog pedig, hogy mivel úgymond csúnyán kifejezve a férjem révén kell, hogy itt lakjunk, mivel Ő van korlátozva a munkavállalásban szerintem így kicsit más a helyzet. Én eddig is dolgoztam és ha minden igaz ezután is fogok ... Azért nem tudunk előrébb lépni mert a férjem nem tud akármit elvégezni. Ezt ők is pontosan tudják, mert az egészségi állapota korlátozza...
2013. febr. 10. 16:44
 25/28 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy ahogy már leírtam korábban ezt akkor még nem tudtuk, amikor teherbe estem. Rá 2 hónapra derült fény a férjem betegségére amivel műtötték és kezelik a mai napig. Ennyi.... De legyünk akkor pofátlanok!! Ennyi erővel mindenki pofátlan akit váratlanul ér egy ilyen helyzet ami miatt sajnos korlátozott munkaképességűvé válik ... Sosem tudhatod sem Te, sem mások, hogy a Ti Párotok mikor kerül ilyen helyzetbe amikor 1 fizu kiesik és egy embernek kell annyit keresnie amiből mindent sikerül kifizetni. Ami manapság elég nehéz. Akkor Te is pofátlannak tartanád magad ha jól esne a segítség??? Csak a nehéz időkben? Erre válaszolj kérlek.
2013. febr. 10. 16:46
 26/28 anonim ***** válasza:
Én már nem értem a kérdést. Dolgoztok, lakbért nem kell fizetni csak a fele rezsit Sok embernek ezek kifizetése után 50. ezer Ft marad egész hónapra. Na most neked csak a gyes plusz családi 38000Ft, ha ez mellett még dolgoztok is diák munkán, azért meg kellene tudni élni Nem bántásként de jobban be kellene osztani a pénzt, mi lenne ha még lakbért plusz teljes rezsit is kellene fizetni.
2013. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Látom nem tetszett a válaszom . Nem nagyon izgat,én csak annyit mondtam,hogyha már lakhattok valahol lóf@sz pénzért,akkor nem kéne még azt is elvárni,hogy a pénzüket is odaadják . Egyébként meg rengetegen élnek 1 fizetéásből,és ők nem lakhatnak az apósuk anyjánál,hanem albérletet is fizetnek . És mégsem követelőznek a rokonokon pénzért,meg tényleg,milyen jogon kéred számon,hogy anyósod mit vesz a pénzéből ?
2013. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Látom még mindig nem tudsz olvasni.

NEM VÁROM EL ÉS NEM KÉREM SZÁMON!!! De majd légyszíves ha esetleg Te hamarabb tudomást szerzel arról, hogy én számon kértem anyósomat, hogy Ő hová teszi el a pénzét majd jelezd.

Nem dolgozunk mind a ketten, csak én dolgozom de nem tudok mindig menni mivel nyilván itt a fősuli, utolsó éves vagyok és vannak egyéb feladataim... De kár is írnom mert minden szavamat csak rosszindulatú, kapzsi szándékoknak véli itt a többség. Én csak egy kis megértést vártam, ennyi. Egyébként a GYES és a diákmunka összege együtt kb. 75 ezer forint. Ebből élünk hárman. Kijövünk egy hónapban de ahogyan írtam ez most egy váratlan költség. Van félretett pénzünk de ahhoz nem szeretnénk hozzányúlni mert egy számlán van lekötve. Persze ha muszáj, természetesen hozzányúlunk ... De eddig még nem volt rá szükség. Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 10. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!