Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti haragudnátok Anyósotokra...

Ti haragudnátok Anyósotokra ha tudna támogatni benneteket amikor épp megszorultok de inkább nem teszi és magára költi a pénzt? (nem anyóst szidó kérdés! )

Figyelt kérdés
Szóval anyósom alap járaton kedves, fiatalos, békeszerető ember. Viszont a mai napig képes megállni a saját lábán, még mindig az Édesanyjától kér pénzt ha épp meg akar venni magának valamit pedig van fizetése Neki is és a férjének is. Mi fiatal szülők vagyunk, amikor bevállaltuk a babánkat közölték velünk, hogy igen is álljunk meg a saját lábunkon. Ez ellen nem is volt kifogásunk. Csak, hogy a férjemnek időközben volt egy súlyosabb műtétje ami után még a mai napig kezelik így csak bizonyos munkákat képes elvégezni. Most jelenleg ismét munkanélküli, én dolgozom. Jelenleg nem tudunk fenntartani egy saját albérletet így Apósom Édesanyjánál élünk, felezve a háztartásbeli költségeket. Én mindent megteszek, hogy a lehető legtöbbet biztosítsam a családomnak de sajnos néha kevés az amit én keresek. Mellette főiskolán tanulok, a férjem pedig egyetemen. A vizsgaidőszak alatt nem mindig tudtam elmenni dolgozni így nem úgy alakult a fizetésem ahogy szerettem volna. Van egy kis gubanc most anyagilag nálunk, egy váratlan költség merült fel, el is mondtam anyósomnak várva, hogy valamivel hozzá tud járulni a megsegítésünkhöz (mert egyébként amióta megszületett a lányom, lassan 2 éve) még semmilyen anyagi támogatást nem nyújtott. Nem is lenne ezzel baj, de legutóbb is amikor megkapta a fizetését mutogatta nekünk, hogy milyen szép új csizmákat vett magának, új ruhákat, drága fehérneműt és közölte, hogy tervben van, hogy vesz egy elektronikai kütyüt is magának mert az olyan jó ... Tudom, nincs jogom megkövetelni a segítséget, de ha már egyszer a fia nem lakik Nála és annyival is "könnyebb" nekik, akkor legalább ilyenkor egy kisebb összeggel megsegíthetne, hiszen konkrétan az anyósa és én adunk meg Neki mindent ... (mármint a fiának) Én kicsit képmutatónak érzem, hogy Ő elvárja, hogy megálljunk a saját lábunkon holott Őt a mai napig támogatja az Anyukája és az Anyósa is pénzzel és egyéb dolgokkal, mi viszont nem számíthatunk senkire. Elmondta, hogy nekik a lakás úgy jöhetett össze, hogy mindkét szülő bevállalt nekik egy hitelt és mivel nekik az a nyakukon van, mi ne számoljunk a későbbiekben támogatásra ha lakást akarunk. Mondta, hogy sajnálja de ez van. Nekem kicsit rosszul esik, hogy abszolút semmilyen ilyen jellegű segítségre nem számolhatunk. Ha ketten keresnénk még csak nem is akarnám, hogy segítsenek de most van egy ilyen helyzet és jól esne.
2013. febr. 9. 10:41
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Igen, mindenkinek van hová rakni de egy új laptop amikor így is van egy otthon, vagy két új csizma fontosabb mint mondjuk az, hogy a gyerekén segítsen az ember? Tudom, nem rám tartozik oké. De ha az én lányom lenne ebben a helyzetben én inkább neki adnék oda valamennyi pénzt mint, hogy azon gondolkozzak, hogy milyen laptopot vegyek vagy milyen új csizmákat, márkás ruhákat... Azért család a család, hogy segítség egymást az emberek. Amikor én megsegítettem a szüleimet sokan kérdezték miért teszem, hiszen ennek fordítva kellene lennie. Szerintem pedig nem ... Azért vagyunk egy család, hogy ha bármelyikőnk nehéz helyzetben van, segítsünk rajta. Én ezen a véleményen vagyok!
2013. febr. 9. 11:49
 12/28 anonim ***** válasza:
86%
De mi az a váratlan kiadás? Mert lehet az nem tetszik nekik és azért nem adnak?
2013. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy kijött egy váratlan számla...Mert itt átalánydíj van és ugye amikor ideköltöztünk én jeleztem, hogy mivel most már nem egy ember hanem 4 lakik majd itt célszerű lenne megemeltetni az átalánydíjakat ... És azt mondta a férjem mamája, hogy nem kell megemeltetni, jó ez így. És ugye emiatt kijött már egy 28 ezres végszámla a víz kapcsán azt kifizettem ...Most pedig egy villanyszámla ami 33 ezres...Mert ugye kb. 1000 ft volt eddig az átalánydíja de ugye mostmár azért nem egy ember hanem 4 fogyaszt áramot. És mostmár megvannak emeltetve az átalánydíjak és úgy fizetjük de ugye eddig nem voltak...Mondtam is ezt anyósomnak de azt mondta majd megoldjuk valahogy.
2013. febr. 9. 12:54
 14/28 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy nem Ő meg mi, hanem mi.
2013. febr. 9. 12:55
 15/28 anonim ***** válasza:
64%

Miért nem diktáltad be a fogyasztást?? Automatikusan átáll diktálósra hogy ha bediktálod. A víz is és a villany is.

Meg jól értem hogy már két baba van??

Tényleg csúnya dolog hogy nem segít, de kértétek egyátalán??

És annak is igaza van aki azt irta hogy ne mástól várjátok a segítséget hanem magatok oldjátok meg, sokan vannak ebben a helyzetben ma magyarországon sajnos. Halassz a fősulin és dolgozz többet én sztem ezt tenném.

2013. febr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelessége, hogy támogassa a már felnőtt fiát és annak családját. Ezt fogadd el.


Minket sem támogat egyik szülő sem...de őket a mai napig öreganyám nyomja pénzzel és minden földi jóval. Ez van, ezt kell "szeretni".

2013. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ha felnevelte a fiát és ha gyereke és felesége van az már felnőtt, akkor neki is jár egy kis szórakozás. 30. évig lemondott egy jó csizmáról csak, hogy a gyerekének legyen, kirepült a gyereke na most már had vegye meg azt amire vágyik.
2013. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Ilyen váratlan helyzetben kisegitenélek de ezen túl én se adnék pénzt, mindketten tanultok, fiatalok vagytok a semmire vállaltatok gyereket.

Már az elején látni lehetet hogy anyagilag nem fogjkátok bírni a mütétől függetlenűl.

2013. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Na ezért nem érdemes úgy feltenni egy kérdést, hogy úgymond idegenek válaszolják meg ... Valamelyikőtök azt írta, hogy 30 évig lemondott egy jó csizmáról. Ezt miből gondolod? Én lassan 6 éve benne vagyok a családban így hallottam, láttam egy-két dolgot. Mint például azt, hogy amit a férjem és a testvérei kaptak 90%-ban a nagyszülők ajándékai voltak! Nem azért mert a szüleiknek nem tellett rá ... Anyósom sosem volt az a lemondós fajta, világ életében meg volt mindene. Drága, márkás ruhák, cipők, sminkek, gyönyörű lakás, bútorok. Én csak azért vagyok kicsit elkeseredve mert ezek többnyire nem a saját érdemei ... És ebbe kellene belegondolnia, hogy Neki milyen jól esett, hogy amikor kért adtak, hogy mindene megvolt és megvan. Sosem kellett lemondania semmiről sem a gyerekei javára.

Tény, hogy semmi közöm nincs hozzá és nem várhatom el a segítséget tőle, de ha engem életemben végig segítene Anyukám, mindent megvenne nekem még 40 éves koromban is én ezt a gyermekemnek is tovább adnám mert tudom milyen jól esik az embernek amikor nem nélkülözik.

Egy másik válaszoló kérdezte, hogy miért nem diktálom be a fogyasztást. Ez egyszerű: nem én vagyok a tulajdonos így többnyire a számlákat sem látom, vagyis ha kérem persze megmutatja de mindenben a lakás tulajdonosa dönt, én pedig kifizetem amit elkér.

Nincs két babánk, egy kislányunk van és bírtuk volna anyagilag a műtét előtt mert a páromnak jó fizetése volt, jó munkahellyel... Nem terveztük a gyereket de jött és én nem vagyok abortuszpárti így megtartottuk.

De nem kell rögtön bántani engem, nehéz helyzet ez, tudom, hogy semmit nem lehet elvárni...De azért szerintem mindenkinek jól esik a segítség a nehéz időkben!

2013. febr. 9. 22:46
 20/28 anonim ***** válasza:
Akkor ha a tulaj annyira okos volt hogy nem diktálta be, te pedig szóltál neki, akkor fizesse ki ő!!! Ennyi.
2013. febr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!