Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az sértés vagy a vendégekre...

Az sértés vagy a vendégekre nézve (a szűk család apósék stb. ) kellemetlen ha vacsora utánn hamar leszedem a tányérokat, illetve bepakolom a mosogatógépbe és összepakolom a már nem hazsnálatos edényeket, beinditom a mosogatógépet?

Figyelt kérdés

Szülinapi vacsi utánn ahol a szűk család volt jelen,amint befejezték az evést leszedtem a teritéket majd a süteményhez teritettem és ahogy azzal is végeztek leszedtem a teritéket illetve amikor páran elmentek (10-en voltunk ebből 2) az ő poharaikat leszedtem azasztelról és a már nem használatos üres edényeket pakolásztam és bekapcsoltam a mosogatógépet ezen apósom megsértődött és felpattant az asztaltól és elköszönt majd megjegyezte hogy ez milyen hogy ő még ottvan én meg már mosogatok és ezel a lendülettel elmen!Én nem értettem hogy mi a baj ezzel,közöltem is vele hogy csak azért kapcsoltam be mert nem akartam hogy későn zörögjön(mert egy házban lakunk és ők alattunk ,a konyha alatt pont a hálojuk van)de ha zavarja kikapcsolom mondtam,őt viszont már nem érdekelte elmentek anyósommal együtt aki nem szolt semmit csak elköszönt!

Nem tudom hogy tényleg én csináltam valami sértőt vagy mi lehetett a baj!?


2013. febr. 10. 18:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A családunk egy része (tesómék, gyerekeik) 200 km-re laknak tőlünk. Ha összegyűlik a család, több, mint 20-an vagyunk. Szüleim minden fogás után (leves, második, desszert) elpakolnak, újra terítenek, felszolgálják az új fogást. Az utolsó fogás után jön a kávé, majd mindenki a nappaliba megy beszélgetni, a szüleim közben beindítják a mosogatógépet (bár egyszerre nem fér bele minden, addig a többi mosatlan vár a konyhapulton). Egyik családtagom sem értette még úgy, hogy indulnia kéne haza délután 1-kor, csak mert nem hagynak a szüleim mocskot az asztalon. Apósod egy vadbarom.
2013. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Étkezés utan nappaliba szoktunk menni es ott kavezunk.Mosogatni pakolaszni nem illik,max z ételeket lefedni(ne kerüljön bele valami).Egyszer kilehet birni hogy a.mosatlan masnapig vàr.Ha este mar nem akarsz csörögni.
2013. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Talált egy indokot, hogy megsértődhessen...
2013. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szűk család előtt szerintem egyáltalán nem sértés. Jobb lett volna apósodnak a koszos tányérok felett beszélgetni?

Különben sem álltál oda mosogatni, csak a gépbe pakoltál, az mosogat, nem is értem mi baja van ezzel...szerintem talált egy indokot, amin megsértődjön.

Én ha nem nagyon szűk család van, akkor is leszedem az asztalt, nem azért hogy menjenek, csak mert nem szeretek maradék felett dumálni!

2013. febr. 11. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szűk család előtt had viselkedjen már az ember ugy ahogy máskor.

Minden hétvégén van nálunk valaki,eszünk,simán mosogatok,mosást beinditok,kiteregetek,közben is tudunk beszélgetni,főképp hogy nem hagyok senki egyedül,párom és a gyerek is ott van.

2013. febr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!De még van folytatása is a sztorinak,mert nem elég hogy Após akkor kirohant de mostanra meg már az egész család ellenem van csak a Párom áll ki melletem,mert már azt is kitalálták hogy máskor mikor valamilyen ünnepi összejövetel volt főztem másnapra kaját,meg bekapcsoltam a mósógépet is és különben is azt lehet lehetett látni az arcomon hogy én azt várom hogy mikor mennek el már,pedig haát ha valaki akkor én vagyok az aki napokkal előre izgulok hogy minden jó legyen a kaját piát is ugy igyekszem összeválogatni hogy mindenki izlésnek megfeleljen és izgulok hogy minden jo legyen,akkor nem értem, hogy miért akarnám hogy elmenjenek.?Szerintem inkább a fáradság ami kiül az arcomra olykor mert általában hétvégén indig melózok és ezek az összejövetelek még meló után este vannak igy lehet hogy nem vagyok olyan fitt mint aki egész nap othon van de én mindig is probálom jol érezni magam mindenkire figyelni és beszélgetni,mosolyogni de ugy látszik ez nem elég mert már alapból nem szeretnek igy akármenyire is meg akarok felelni nem lessz jó sosem!
2013. febr. 13. 11:58
 17/18 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Be kell fejezni a megvendégelést. Főzzenek maguknak, egyenek otthon, és nézzék egymást a négy fal közt. Ezek után az életben többet nem hívnám meg őket, még karácsonyra se lennének szívesen látott vendégek, de a szülinapokat, névnapokat is elfelejthetik, felköszönteniük sem kell, a meghívást szülinapi vacsorára pedig pláne felejtsék el.
2013. febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy ezt terjeszti, saját magát hozza rossz hírbe. Ha én azt hallanám, hogy Kovácsékkal mindig éreztetik a Szabóék, hogy mehetnének már haza, nem az jutna eszembe, hogy Szabóék bunkók, hanem az, hogy Kovácsék talán tényleg tovább maradtak a kelleténél. Még ha én lennék a Kovács akkor is ez jutna eszembe...
2013. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!