Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden rossz párkapcsolatnak...

Minden rossz párkapcsolatnak egyforma a forgatókönyve?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,ha egy férfi olyan nőt választ,aki gyenge,életképtelen,mármint nem áll mögötte a családja és a nő is elég gyenge személyiség,sosem áll ki a saját igaza mellett.Az ilyen párkapcsolatokban szokták bántalmazni a nőket.És meglepő,hogy milyen sok bántalmazott nő van. családomból is elég sokat fel tudnék sorolni.Én nem akarok a családom sorsára jutni.Írnátok ilyen tapasztalatokat,akinek volt,hogy hogy választott rosszul párt?Itt most nem a saját életemre gondolok,mielőtt valaki félreért,csak egyszerűen jobb életet akarok,ezért oda fogok figyelni ezekre a dolgokra.Köszi előre is a válaszokat.

2013. febr. 13. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Na én pont ilyen vagyok. Annyiban szerencsés, hogy felismertem, és amikor láttam, hogy kezd eldurvulni a kapcsolat, léptem. Előtte olvastam a bántalmazásról szóló írásokat, néztem filmeket, az adott erőt.

Meg sajna egy új udvarló. Ezt nem kellett volna, egyik kapcsolatból zuhantam a másikba. De ő legalább nem bántalmaz, bár a hajlam benne is megvan :(

2013. febr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nálam pont az ellenkezője alakult ki. A legkisebb hülyeségét nem bírtam elviselni azoknak a férfiaknak akikkel jártam. Egy hangosabb mondat után leléptem. Talán tudat alatt féltem, hogy olyan leszek mint az anyám, ha egyszer elkezdődik, akkor utána én is mindent lenyelek.

(amúgy soha nem volt nálunk fizika bántalmazás "csak" lelkiterror). Most igyekszem megtanulni vitatkozni, és felfogni, hogy a véleménykülönbség nem rossz dolog, meg lehet beszélni normálisan, lehet kompromisszumot kötni. Szerencsére találtam hozzá egy végtelen türelmes férfit. Csak megérte mindig lelépni, és várni a megfelelőre :)

2013. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy ugyanaz a forgatókönyve!


Eleve egy rossz párkapcsoalt NEM csak az lehet, hogy a férfi bántalmazza a nöt.


De egy olyan nö, aki ATTÒL gyenge, meg életképtelen, hogy nem áll mögötte a család, az nem ezért ilyen.

A legtöbb élekrevaló nö mögött NINCS család, saját maga oldja meg a problémáit, NEM pedig mások, akár család, akár sem.


Ha nem akarsz ugyanúgy járni, mint a családodban a nök többsége, akkor elöször tanulj meg önállóan élni, legyen végzettséged, olyan munkád, amiböl egyedül meg tudsz élni, állj ki a saját igazad mellett, és ne arra várj, hogy más majd eltart. Éppen ezért fontos, hogy tanulj meg önálló lenni, aki nem függ senkitöl.


Sürgösen felejtsd el azt, hogy a férj a családfenntartó, te meg csak a feleség. Aki ilyen gondolkodású, azzal nem érdemes kezdeni, egy JÓ kapcsolat alapfeltétele az egyenjogúság, ami NEM egyformaságot jelent, hanem azt, hogy mindkettönek ugyanannyi JOGA van a családot érintö kérdésekben dönteni, nincs olyan, hogy eltartó meg eltartott, hanem egy közösség.


A párkapcsolatban nem szabad olyannak lenni, hogy azért teszel valamit, mert a másik ezt akarja - vagy közösen döntötök (és te nem csak beleegyezel a békesség kedvéért), vagy ha nem megy, akkor megbeszélitek. Ha valaki elkezdi, hogy a másik kedvéért csinál olyasmit, ami NEKI nem jó, azzal megkezdte az önállóság feladását - és EZ vezet garantáltan utána a rossz párkapcsolathoz.

2013. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a környezetemben még csak olyat láttam ahol a házasságkötés, még inkább a gyerekszületés után jött elő a bántalmazó igazi énje. Az ilyen emberek rettenet nagy színészek. Mire a valódi bántalmazás elkezdődött már olyan szinten benyalta magát a pasi, hogy a nők saját barátai, családtagjai sem akarták elhinni, hogy "minden ok nélkül megváltozott" az az áldott jó ember. Ez ellen pedig elég nehéz védekezni.
2013. febr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy meg tudj állni a saját lábadon. Ezt nem csak anyagilag értem, hanem érzelmileg is. Az ilyen férfiak az életképtelen nőkre vadásznak. Legyen önbizalmad ami ne egy férfitól függjön, hanem saját magadtól. Így nagyobb eséllyel találsz normális társat vagy gyorsan ki tudsz lépni egy rossz kapcsolatból.
2013. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A csaladunkban az en, a ferjem szülei, es az öcsem is elvaltak. A statisztika szerint ma feleannyian hazasodnak, mint a nyolcvanas evekben. A hazassag a 60-as es a 70-es evekben nagyon ``trendi`` volt. Kevesebb valas is volt akkoriban. Nyilvan az akkori generacionak mas ideologiai hattere volt. A központi tervek ugyan emberközpontuak es csaladorientaltak voltak, de a ``8 ora munka, 8 ora pihenes, 8 ora szorakozas`` csak elmelet volt. Na, de ez mar egy masik tema. Teny, hogy a mai hazassagok több mint fele valassal vegzödik. Olyan parok, akik a hazassagkötes elött ezt mondjak: ``biztosan minden jol fog menni, hiszen szeretjük egymast`` - aligha elegendö. Az a tapasztalatom (nö, 15 eve elegedett hazas, gyerekekkel), hogy azert van sok valas, mert a parok nem ismerik sajat magukat, igy a parjukat sem latjak realisan. A hazassag intezmenyet idealizaljak, mint a meseben: ``... boldogan elnek, amig meg nem halnak.`` De a valos eletben a hazassag sokszor inkabb egy vidamparki hullamvasuthoz hasonlit. Alapvetöen, ugy latom, hogy egy jol müködö hazassagban fontos az önismeret, kezseg kompromisszum kötesere, es a legfontosabb: a KÖZÖS DÖNTES. A hazasulas elött allok beszeljenek arrol, hogy mit varnak el a hazassagtol. Nem elegendö az a valasz peldaul, hogy ``meg akarok nösülni/ferjhez akarok menni, mert masok is megnösülnek/ferjhez mennek...``. Inkabb ilyen es hasonlo gyakorlati kerdesekre gondolok: Akarnak-e gyereket vagy nem? Mikor? Ha igen, milyen nevelest kapjon? Mikortol menne dolgozni az anya a szüles utan? Hogy allnak a penzhez? Sporolosak vagy a fizetesüket par nap utan elverik? Ha az egyik fel meg egyetemre jar, elegendö-e a masik fel jövedelme a közös elethez? Ki vezesse a haztartast? Az egyetemista ferj? Az allasban levö feleseg? Mindketten, megosztva? Stb. Ha a velemenyek nagyon elteröek, lehet, hogy a hazasodas meg korai a felek reszere, ill. nem a hazassag intezmenye alkalmas a par reszere. Pl. szivesebben laknanak külön-külön. De ennek ellenere (vagy eppen ezert) nagyon szeretik egymast. Ilyen is van.
2013. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Engem is bántott az első férjem.Sovány vagyok,de amikor az ember kiakad,bármire képes.A harmadik bántalmazásnál visszaütöttem.Utána volt még egy-két hasonló összetűzésünk és többet nem bántott,csak szavakkal.Már vége.Azóta van egy normális párom,aki nagyobb darab,mint az exem,de ő nem bántana.
2013. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem egyforma a forgatókönyv, mivel nem csak egy fajta rossz párkapcsolat létezik. Azaz nem arról szól minden rossz párkapcsolat, hogy bántalmazzák a női felet. Mástól is elromolhat egy párkapcsolat.


Ha valaki gyenge akaratú, azt nem biztos, hogy annak köszöni, hogy nem áll mögötte a családja. Sőt, sokan attól erősödnek, hogy rá vannak kényszerülve az egyedül boldogulásra.


A bántalmazó kapcsolatok sem feltétlenül úgy kezdődnek, hogy a bántalmazott fél eleve akaratgyenge és életképtelen. Az önbizalom letörése szisztematikus, tehát szépen, lassan történik. Elkerülni az ilyet úgy lehet, hogy figyelni kell a jeleket. Például én menekülök a féltékenységi megnyilvánulásoktól, de másfajta jelek is vannak. Pl.:


[link]


Nem minden előjelből lesz fizikai bántalmazás, de ha szavakkal vernek, az sem jobb.

2013. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Egy egészséges kapcsolat egyik legfontosabb ismérve, hogy szabadnak érzed magad benne, ami azt jelenti, hogy szabadon bánhatsz az időddel, szabadon választhatod meg, kivel barátkozol, szabadon eldöntheted, milyen ruhákat hordasz, milyen hangosan beszélsz és milyen színű a hajad, de azt is szabadon eldöntheted, kilépsz-e a kapcsolatból, ha úgy érzed, azt kell tenned. Szintén fontos ismérv, hogy a másik szándékosan nem próbál meg manipulálni, sem kontrollálni, és maximálisan hagyja, hogy önmagad lehess, akkor is, ha bizonyos dolgokkal nem feltétlenül ért egyet az életvezetésedet vagy a viselkedésedet illetően."


Létezik egyáltalán ilyen kapcsolat?????Vagy ezt csak sok nő bemeséli magának?Bocs,de nem volt előttem jó példa.

2013. febr. 13. 19:35
 10/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a bántalmazott kapcsolatokra gondoltam,lehet,pontosabban kellett volna fogalmaznom.Mindenkinek köszönöm a válaszát:)De írjatok még,hasznos.
2013. febr. 13. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!