Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden rossz párkapcsolatnak...

Minden rossz párkapcsolatnak egyforma a forgatókönyve?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,ha egy férfi olyan nőt választ,aki gyenge,életképtelen,mármint nem áll mögötte a családja és a nő is elég gyenge személyiség,sosem áll ki a saját igaza mellett.Az ilyen párkapcsolatokban szokták bántalmazni a nőket.És meglepő,hogy milyen sok bántalmazott nő van. családomból is elég sokat fel tudnék sorolni.Én nem akarok a családom sorsára jutni.Írnátok ilyen tapasztalatokat,akinek volt,hogy hogy választott rosszul párt?Itt most nem a saját életemre gondolok,mielőtt valaki félreért,csak egyszerűen jobb életet akarok,ezért oda fogok figyelni ezekre a dolgokra.Köszi előre is a válaszokat.

2013. febr. 13. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Létezik egyáltalán ilyen kapcsolat?????Vagy ezt csak sok nő bemeséli magának?Bocs,de nem volt előttem jó példa."


Létezik, én ilyenben élek 25 éve. De elismerem, nem túl gyakori.

2013. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

bizony, létezik :)


persze, minimális súrlódások vannak, hiszen nincs 2 egyforma ember.

önálló, érett személyiségként kezeljük egymást, nem szabjuk meg, ki mikor mit csinálhat.

sajnos sokszor látom azt, hogy a bántalmazott lét kontraproduktív, tehát aki ezt látta otthon, az tudat alatt is ilyen kapcsolatba kerül a párjával.


meg kell tanulni önállóan létezni, és nem azért párt választani, hogy ő lesz a másik felem. persze fontos, h számíthass rá, de nem szabad, h függj tőle, akár anyagilag, akár érzelmileg.


engem még soha semelyik barátom nem ütött meg, pedig csináltam és mondtam cifra dolgokat. egyszerűen taszítanak a primitív, aluliskolázott egyének. szerencsére nem volt semmilyen közelebbi kapcsolatom ilyenekkel, mert én magam is olyan típus vagyok, akire az ilyen fajták nem buknak.


ne állj le primkó, ambíció nélküli taplókkal, akiknek egyetlen szórakozásuk az életben az, ha uralkodhatnak valakin. olyan erős, sikeres férfit keress, akinek elég önigazolást nyújtanak a szakmai sikerei, otthon nem kényszerül játszani a "ki-ha-én-nem" stílust.

2013. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
12 Ebben teljesen igazad van.Viszont az elkerülhetetlen,hogy semmilyen szinten ne függjünk a párunktól.Legalábbis én így vagyok vele.Az ember társas lény,nem jó,ha egyedül van.Persze ez nem azt jelenti,hogy a végsőkig ki kell tartani egy ilyen paraszt mellett csak azért,hogy ne legyünk egyedül.Viszont ha valaki mögött nem áll senki,teljesen egyedül lenne a párja nélkül a világban,akkor meg van lőve,az így nagyon nehéz és pont ez ebben a csapda.Az ember akkor lehet teljes,ha társas életet él,a magány megöli.
2013. febr. 13. 22:54
 14/14 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek,akik alapból szinte kapcsolatfüggőnek születnek,a normális nevelés ellenére is.Ők eleve úgy érzik,hogy a szerelemben a másik felüket keresik és azon a belső érzésen nem lehet változtatni.Megtalálhatják a nekik megfelelő társat és lehetnek boldogok,de sajnos a ragaszkodóbb tipusú emberek vannak többségében olyan pár mellett,aki nem érdemli meg őket.
2013. febr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!