Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekemet a jelenlegi párom...

Dinike87 kérdése:

Gyerekemet a jelenlegi párom szeretné a nevére venni, mi ennek a folyamata? A gyerek az én nevemen van attól függetlenül kell az édesapjának a beleegyezése?

Figyelt kérdés
Az édesapja 6év alatt mióta megszületett 2szer látta!!! Nem is érdeklődik utána!!!
2013. febr. 13. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha tett az apa apasági nyilatkozatot anno, akkor először le kell róla mondania.
2013. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Elöször is össze kell házasodnotok a mostani pároddal. Házasság nélkül nem megy.


Ha ez megtrötént akkor kérheti az újapa az adoptációt (ezzel örökbe fogadja a gyereket), és ha a régi apa bele megy akkor azzal lekerül a régi apa nevéröl a gyerek. Innentöl a régi apa összes kötelessége vagy joga megszünik. Ès ezzel az újapának lesz meg minden joga és kötelessége. Ha egyszer elváltok akkor új apának kell a gyerektartást is fizetnie.

2013. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Ahoz le kell mondania a vér szerinti apának.Miért akarsz rosszat a gyerekednek?van annak apja még ha nem is törödik vele.Lehet 10.20év múlva a saját gyereked fog rád haragudni amiért helyette döntöttél.Én elhiszem jó ember a mostani párod,azt is szereti a gyereked.De miért kéne ettől a nevére íratni??
2013. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy a nevére veszi valaki a gyereket!!! Legfeljebb örökbe fogadhatja, ami nem egyszerü. Erre os csak akkor van lehetöség, ha a "párod" a férjed - élettársi kapcsolat nem számit.


Ha a gyereknek van bejelentett apja, akkor csak úgy lehet örökbefogadni, ha a biológiaia apa beleegyezik ebbe.

Viszont ilyen esetben egyrészt az igaz apának nincs többé gyerektartási kötelezettsége, másrészt az örökbefogadónak ettöl kezdve saját gyereknek számit, tehát egy esetleges váláskor ugyanúgy tartásra kötelezett, mint az igazi gyerekei után.


Mellesleg szerinte elég értelmetlen dolog lenne, egy 6 éves gyerek már tudja, hogy mi a neve, megzavarni azzal, hogy mától máshogy hivnak, semmi értelme. Ezen kivül ha elváltok és újabb partnered lesz, akkor megint változtatnád a nevét? Ez egy gyereknek sem jó, hagyd meg neki a saját nevét, ettöl még ugyanúgy a családhoz fog tartozni - ha meg az új párodnak csak akkor ewlfogadható, ha az ö nevét viseli, akkor ettöl függetlenül ugyanúgy a gyerek fejéhet fogja késöbb vágni, hogy nem az ö gyereke.

2013. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3

Engem is örökbefogadott az apukám. 8 éves voltam, akkor már 5 éve volt anyuval, mikor összeházasodtak elintézték ezt is. Elárulnád ha megkérhetlek, hogy miért olyan rossz nekem amiatt, hogy van egy apám aki szeret, elfogadott, a nevére vett, támogatott, és megtett értem mindent?

Anyukám sajnos meghalt mikor 15 éves voltam. Azóta is az apám. Nagyon jó lett volna, ha intézetbe kerülök, vagy az "apámhoz" akit alig láttam párszor.

2013. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

Kedves utolsó!


Egyrészt nem mindegy, hogy mi van a valódi apával: él és ismert, nem ismert, meghalt.

Másrészt te így gondolod, más meg máshogy.

2013. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy a te neveden van?


- Az apa elismerte, benne van az anyakönyvi kivonatban, hogy ő az apa, de inkább a e vezetéknevedet kapta -akkor neki le kell mondania róla

- vagy az apa nem ismerte el a gyereket, és ezért kapta a te vezetéknevedet?

2013. febr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6

Nem értem, hogyan jön ide, hogy ha meghal egy apa. Sem az enyém nem halt meg, sem a kérdezőé. Azt írja 6 év alatt 2szer látta. Az enyém pár hónapos koromig velem volt majd lelépett. Szóval még "jobb" apa is :)

Én így látom igen. Lehet hogy másnak fontosabb az, hogy egy számára idegen ember véletlen ott volt mikor fogant, mint az aki felnevelte szerette, de ott valamit nagyon elrontottak akkor a nevelésnél. Akkor meg teljesen mindegy ki nevén van. Ebben igazad van.

2013. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
na, még egy ilyen "nevemen van", "nevére veszi" kérdés... próbálj meg értelmesen fogalmazni, mert ez így tényleg nem érthető.
2013. febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!