Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért pont Magyarországon van...

Miért pont Magyarországon van feltűnően sok alkoholista?

Figyelt kérdés

Láttam ezzel foglalkozó statisztikát annó, és a szomszédainkat mind verjük alkoholizmus terén, de sok más országot is Európában.


Magyarországon miért, vagy mitől van ennyi alkoholista? Mert egyre többször azt hallani, hogy szülő alkoholista, egyre több apa vagy anya alkoholista stb.

Nekem is volt 4 alkoholista a családban....


Miért van ez?


2013. febr. 14. 21:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem hiszem hogy anyival több van mint másut,

viszont tény hogy az alkohol az egyik legolcsobb élvezeti cikk az országban 1 ü bor gyakran olcsobb mint 1 kiló kenyér.

Sokan már gyerek fejel rászoknak

mert mikor az unatkozó tini bemegy a boltba azt látja hogy 1 cs. vaniliás karika, 1 fél l. kóla 300 ft környékén van

míg 1 db sör 180 ft és azt megvenni menőbb.

2013. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

7-es

Azért érdemes a számokat jobban is megnézni!

[link]

Látható, hogy a borfogyasztás miatt vagyunk elöl.

Az oroszok, akik bár "mögöttünk" vannak, több, mint kétszer annyi röviditalt fogyasztanak, miközben bort szinte semmit.

->

Vajon melyik a károsabb: 1 liter bor vagy 1 liter vodka?

Melyik dönt jobban nyomorba?


Ez a táblázat (friss, 2012-es adatokkal) sokkal jobb ebből a szempontból:

[link]

Közel sem mi vagyunk a legnagyobb ivók.

Csak a top-20-as bor listára férünk fel. Mind a sör, mind a röviditalos listáról lemaradunk.


Miért van akkor egyre több alkoholista?

Szerintem nincs több, csak most nagyobb sajtóvisszhangot kap, mint régen.

Régen fel se tűnt, normálisnak tartották, hogy "Pali bá iszik. Há' mit csináljon mást?".

Most viszont (nagyon helyesen) már foglalkoznak a dologgal.

2013. febr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

sztem nem mondhatjuk azt, hogy a vodka jobban nyomorba dönt, mint a bor. Azon is sok múlik, hogy adott személy hogyan fogyasztja az alkoholt, milyen az alkoholfogyasztási kultúra.


Nagyszüleim pl azért ittak, mert nem voltak boldogok. Egy kis faluban éltek, ahol nem történt semmi, lehet tudtak volna változtatni az életükön, de a közösség, miegymás. Faluban, kis közösségekben nem szokás olyat csinálni, amiről tudjuk, hogy a szomszéd ezt, vagy azt fogja gondolni. Szerintem a legtöbb ember azért iszik itt, mert nem szereti az életét, és nem tud máshogy 'kitörni'. Amíg nincs magánál, addig pedig nem fájnak bizonyos dolgok. szerintem itthon ez az általános.


De az, hogy másik országban folyik a sör, a bor, de főleg városi összejöveteleken, úgymond buliból, az teljesen más szerintem.

2013. febr. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholfogyasztásban nagyon jó helyen állunk, de italkultúránk, italismeretünk az a béka segge alatt. Nem úgy iszunk hogy pl egy esti baráti összejövetelnél a beszélgetés vagy egy vacsora után egy jól eső pálinka van fókuszban, hanem sokan már sportot űznek belőle és isznak mint gép, tök mindegy mit, tök mindegy milyen minőséget csak üssön. Az alkoholt is lehet kulturáltan fogyasztani és akkor nincs belőle gond.
2013. febr. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Régebben olvastam erről egy szociológiai tanulmányt. Ott lényegében azt foglalták össze, hogy míg sok más nemzet autoknóm mentalitású (=a boldogulásom rajtam múlik), a magyarok inkább sorsszerűen fogják fel, mintegy beletörődve a sorsukba.

Ennek történelmi-kulturális okai vannak, sajnos így alakult ki.


Mivel sokan nem érzik azt, hogy változtathatnának a saját sorsukon, a problémemegoldás rövidtávú fajtájához fordulnak - az alkoholhoz.


A fentiek a statisztikai átlagról szólnak, nem minden egyes magyarról természetesen.


Egyébként a fentiekre rímelve egyszer mesélte egy ismerősöm, aki izraeliekkel dolgozott együtt (és magyarokkal), hogy kaptak a cégnél egy feladatot. Ő megdöbbenve szembesült azzal, hogy az izraeliek mind azon agyaltak, hogy HOGYAN lehetne megoldani, míg a magyarok sorolták, hogy MIÉRT NEM lehet megoldani a problémát.


Az izraeliek helyére sok más nemzetet is be lehet helyettesíteni, de az alapvető mentalitásbeli különbséget jól mutatja a példa.


A korábbi időszakhoz képest rosszabb, bizonytalanabb gazdasági környezet pedig egyértelműen nem kedvez a helyzetnek, sőt, szaporítja az alkoholba menekülők számát.

(Bár érdemes lenne egy felmérést végezni a gyógyszerfüggőkről is, ők is jelentős számban létezhetnek szerintem.)

2013. febr. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
52%
Talán a 40 éves orosz "fennhatóság" is hozzájárult a dologhoz, hiszen az oroszok gyakorlatilag alkoholisták.
2013. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%

sztem meg gyakorlatilag nevetséges arra hivatkozni, hogy azért sokan alkoholisták most, mert ezelőtt 100 éve, sokan mások azok voltak.

Vagy azért vagyunk ma dühösek, szomorúak, elnyomottak, mert ezelőtt 200 évvel mi volt.

Ezek a dolgok csak ürügyek szerintem, hogy az emberek fenntarthassák az önsajnálatot, és a már jól megszokott, generációkon átörökölt állapotokat.

Úgyhogy ez minden, csak nem mentség. Sztem inkább nevetséges, és szánalmas.

2013. márc. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom h Írországban is sokan vannak. Egyébként érdekes h öngyilkosságban is sokáig vezettük a listát.
2013. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!