Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnevelnétek a húgotokat...

Felnevelnétek a húgotokat ebben az esetben? Örökbefogadnák őt még? Vagy jobb a vérszerinti családban?

Figyelt kérdés
A családi életünk nem valami szép sajnos. Van egy hároméves féltestvérem, az anyánk közös. Ő sem, a pasi sem dolgozik mióta megvan a gyerek, most jutottak el arra a szintre, hogy nincs tovább, vagy már teher a gyerek nem tudom. A pasi már elhagyott összesen 5 gyereket, csak most sajnos az anyám is ilyen. Én évek óta nem láttam, a kicsit is pár hónaposan utoljára. Van még három másik testvérem, csak a legkisebbel (vagyis a kicsin kívül a legkisebbel) a 18 évessel van kapcsolata. Ő velük élt eddig nagyjából, először muszájból, utána mert szerette a húgunkat. Most ő is nekem (másik két tesónknak) könyörög, hogy csináljunk valamit, neveljük fel együtt a kicsit. Másik két tesónk fiú, ő még fiatal, én maradnék az akinek meg kellene tennie. Az öcsém azt mondja, hagyjuk valaki nevelőszülőkhöz kerül, majd valaki örökbefogadja. Bátyám szerint lépjünk, ő segít a barátnőjével (együtt lakunk amúgy, a lány is támogatja az ötletet) Én nem tudom mit csináljak. Az annyira evidens volt mindig hogy mi négyen összetartunk, de eziránt a kicsi iránt nem érzek ilyen felelősséget. A húgomat viszont nagyon sajnálom, én nem tudom milyen lehet ragaszkodni egy ilyen kicsi gyerekhez, de félek, hogy ha elveszti, akkor kisiklik az élete. Eddig is voltak rossz húzásai, próbáljuk normális úton tartani, félek, hogy ez betenne neki végleg. De nem tudom vagyok e elég erős ahhoz, hogy felneveljem/felneveljük.

2013. febr. 15. 22:47
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
74%

Nem kérdés. Még ha belegebednék is megpróbálnám felnevelni. Ráadásul te nem is vagy egyedül.


Azzal tudnám összehasonlítani, hogy ha bármi történne a bátyámmal és a feleségével, akkor szó nélkül vállalnám a kisfiukat.

Ő 3,5. Eddig nem nagyon volt szoros a kapcsolat, kb. félévente láttam tízpercekre, többnyire nem is emlékezett rám.

Most viszont 4 napot én vigyáztam rá, míg beteg volt és ennyi elég is volt a kötődés kialakulásához.

Az összes hisztije ellenére nagyon megszerettem és ő is teljesen megnyílt. Korábban annyira idegen voltam neki, hogy rám zárta az ajtót és elsírta magát.

2013. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Ha vállaljuk akkor nem nézünk vissza, nem fogja soha érezni, hogy kolonc. Tudjuk, hogy annak az égvilágon semmi értelme, hogy milyen érzés. Csak előtte tényleg el kell döntenünk mi legyen.
2013. febr. 15. 23:07
 13/32 A kérdező kommentje:
Ha valamelyik testvérem gyerekéről lenne szó, lehet én sem gondolkodnék ennyit. De amúgy jó ideig biztos egyiknek sem lesz gyerek. később, 30-35 évesen, egy stabil kapcsolatban pedig már én is bátrabb lennék.
2013. febr. 15. 23:12
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy mód van rá ne engedd nevelőszülőkhöz. Van az ismerősi körünkbe nevelőszülő, és igaz hogy megvan a gyereknek mindene de ütve verve vannak aztán anyuka egy új ruhával lefizeti őket hogy ne köpjenek a gyámügynek.
2013. febr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
90%

Én gondolkodás nélkül magamhoz venném a kislányt! Még olyan kicsi,és gyámoltalan. Kire számíthatna,ha nem a családjára!?Ha a testvéreid gyerekeit magadhoz vennéd, akkor a saját húgodon miért gondolkozol?? Ahogy az egyik előttem szóló is írta, hogyha belegebednék akkor is megtenném.

Remélem helyesen döntesz,és lesz benned annyi emberség,hogy gondoskodsz a saját véredről, ha már a szüleire nem számíthat... :( Szomorú ilyet olvasni... :(

2013. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg jól teszed, hogy mérlegelsz. Nem mindegy az sem te mennyiből élsz, hogyan állsz a gyerekekhez, sok-sok kérdés felvetődhet. Ha nem vállalod, vállaljátok a testvéreiddel akkor sem lehet elítélni egyikőtöket sem. Fiatalok vagytok, gondolom eddig is kijutott a jóból, normális, ha szeretnétek nyugodtan élni, nem egy kisgyereket a nyakatokba venni. Ne érezzétek kötelességeteknek mert nem az! Hülye helyzetben vagytok sajnos, tegyetek saját belátásotok szerint. Gondolja át külön-külön mindenki, aztán beszéljétek át többször együtt is.
2013. febr. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Gyönyörű a kérdés, boldogsáág olvasni.Az élet persze nehéz, mindenkinek kijut bőven a bajból, de mennyire szép, hogy TI vagytok egymásnak a testvéreiddel, nem vagytok egyedül... Irigyellek.

Persze érzelmi alapon én is azt mondom, azonnal örökbe fogadnám. Ha jólértem, három fiatal felnőtt él együtt, és a kérdés az, hogy a kicsi ÉS a 18 éves húgod költözzön-e hozzátok. Igen?

Szerintem óriási dolog, ha így tudnátok öten együtt élni, együtt állni az élet viharaiban...Igazi család! A kicsi már 3 éves, óvodába járhat, innentől könnyebb, nem kell egész nap otthon lenni. Segítséget is lehet kérni, hisz nem vagytok felkészült szülők, hanem idősebb testvérek. Biztos támogat az állam is, ezt nem tudom, de a gyakorlatban, az otthoni teendőkben iis lehet segítséget kérni, pl. van az Otthon segítünk alapítvány. Kisgyerekes anyukáknak segítenek önkéntes gyakorlottabb anyukák a ház körül, a gyerekkel. Ha ők meghallják a sorsotokat, biztos fognak segíteni.


Tudod, az élet egyetlen kihívására sem állunk készen előre... amikor eljön,akkor növünk fel hozzá...


A kicsivel meg éppúgy össze fogtok forrni, mint négyen egymással, és mekkora megtartó erőlesztek egymásnak a későbbi életszakaszokban is!


Komolyan irigyellek kicsit: bár lennének testvéreim, akikkel így összetarthatnánk....

2013. febr. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
12%

23:32..végre valaki, aki velem ért egyet!

23:21..akkor mindenképp vonjuk le a konzekvenciát..a nevelőszülők agyonverik a gyerekeket..gratulálok

és akkor mi van azokkal, akiknek nem lehet sajátjuk és évek óta minden álmuk, hogy végre megkapjanak egy kisgyereket. tőlük is vonjuk meg az esélyt az előítéletek miatt?

2013. febr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán értem, hogy mi a kérdés. Magyarországon csak ugy nem lehet felnevelni valaki más gyermekét. Ha a szülei nem tudjak, vagy nem akarjak ellátni, nevelő otthonba kerül hosszabb vagy rövidebb időre, onnan pedig nevelő szulokhoz. Ha a szülők lemondanak a szülői felügyeleti jogaikról, illetve a biróság végleg megvonja tőlük, akkor a gyerekek orokbeadhatova válnak. Az örökbefogadás az vannak bizonyos szabályai.... Ha a szülők nem mondanak le a gyerekről, akkor meg a családba helyezés jöhet szoba, ott viszont a szülőnek joga van azt mondani, hogy X személyt nem akarja. Ha te magadhoz akarod venni a gyereket, az csak ugy sikerülhet, ha a szülei nyílt orokbeadassal "neked adjak"
2013. febr. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Édesanya vagyok egy 4.5 és egy 2 éves kisfiú anyukája. Ne adjátok örökbe, próbáljátok meg felnevelni a picit. Elég borzalom az, hogy olyanok a szülei, amilyenek, de ha ti is lemondtok róla, egy életre szerencsétlenné teszitek. Hidd el, nagyon könnyen és gyorsan meg lehet szeretni egy ilyen kicsi lányt, emiatt ne aggódj!
2013. febr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!