Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnevelnétek a húgotokat...

Felnevelnétek a húgotokat ebben az esetben? Örökbefogadnák őt még? Vagy jobb a vérszerinti családban?

Figyelt kérdés
A családi életünk nem valami szép sajnos. Van egy hároméves féltestvérem, az anyánk közös. Ő sem, a pasi sem dolgozik mióta megvan a gyerek, most jutottak el arra a szintre, hogy nincs tovább, vagy már teher a gyerek nem tudom. A pasi már elhagyott összesen 5 gyereket, csak most sajnos az anyám is ilyen. Én évek óta nem láttam, a kicsit is pár hónaposan utoljára. Van még három másik testvérem, csak a legkisebbel (vagyis a kicsin kívül a legkisebbel) a 18 évessel van kapcsolata. Ő velük élt eddig nagyjából, először muszájból, utána mert szerette a húgunkat. Most ő is nekem (másik két tesónknak) könyörög, hogy csináljunk valamit, neveljük fel együtt a kicsit. Másik két tesónk fiú, ő még fiatal, én maradnék az akinek meg kellene tennie. Az öcsém azt mondja, hagyjuk valaki nevelőszülőkhöz kerül, majd valaki örökbefogadja. Bátyám szerint lépjünk, ő segít a barátnőjével (együtt lakunk amúgy, a lány is támogatja az ötletet) Én nem tudom mit csináljak. Az annyira evidens volt mindig hogy mi négyen összetartunk, de eziránt a kicsi iránt nem érzek ilyen felelősséget. A húgomat viszont nagyon sajnálom, én nem tudom milyen lehet ragaszkodni egy ilyen kicsi gyerekhez, de félek, hogy ha elveszti, akkor kisiklik az élete. Eddig is voltak rossz húzásai, próbáljuk normális úton tartani, félek, hogy ez betenne neki végleg. De nem tudom vagyok e elég erős ahhoz, hogy felneveljem/felneveljük.

2013. febr. 15. 22:47
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
59%

Erdekes leirtam hogy en mar megtettem felneveltem a hugom.Az igazat irtam semmi szepites az elet ilyen.Erre lepontoztok.20 evvel ezelott dontottunk magunkhoz vettuk ot egy filer nem jart utana szeretetbol tettuk.

Lepontozhattok az elet nem rozsaszin es halas kamasz nem letezik.

Sok lemondas koltseg es faradozas ill buntudat az ami van ez volt es marad.Erre szamits.Konnyen irnak azok akik soha nem voltak ilyen helyzetben Fenkolten onfelaldozoan csalad az szent mondjak.Mi tudjuk milyenek a hetkoznapok amikor a 12eves nevelt hugom leuvolt ,, nem vagy az anyam nem mondod meg mit tehetek!!!!,,

Nagyon kemeny evek voltak De hala a kitartasunknak tanult okos felnott lett belole most lassan 24 evessen kezdi atlatni.

2013. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
66%

mi lett volna ha te lennél az a kisgyerek, most gondolj bele neked hogy esne ha azon gondolkodnának a testvéreid hogy minek nevelnénk fel igy is van elég bajunk és bedobnak egy árvaházba..


Amugy meg 1 percig nem gondolkoznék ezen, felnevelném!!!

2013. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!