Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne szülőket...

Hogyan lehetne szülőket puhítani továbbtanulás ügyileg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A húgom most fog felvételizni egyetemre és ő Budapestre szeretne menni, míg a szüleim Szegedben gondolkodnak. Az egyik fő mozgatórugó az,hogy ott van egy általuk vett lakás (még az egyetemista éveim elején lett véve,a mi továbbtanulásunk miatt hogy ne legyen kidobott pénz az albérlet...),a másik pedig az,hogy szerintük Bp, mocskos, undorító és féltik nagyon a húgom, hogy mi lenne vele egy olyan nagy városban. Én megértem mindkét felet, de a húgom teljesen le van törve. Ő menne koleszba is Pesten, egyáltalán nem követelőzik hogy albérlet legyen fizetve és a rengeteg lehetőség,kulturális program is vonzza, meg hát a fővárosunk...de a szüleim még arra sem hajlandóak hogy utolsó helyen legyen bejelölve neki az ELTE. Valahogy nem lehetne finomítani az állaspontjukon? Nincs valami tippetek? Én is próbálom fűzni őket, bár én másik személyiség vagyok, jól érzem magam Szegeden és nekem elég ekkora város,de...azt is szeretném ha a húgom boldog lenne.


2013. febr. 16. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem volt egészen világos, hogy Te még használod-e a szegedi lakást. Ha nem, adjátok ki, és az albérlet ára már majdnem megvan.

JATE-n nincs ugyanolyan, vagy hasonló szak?

Felvételizzen oda, majd jövőre, dumálja rá a szülőket, hogy átjelentkezne Pestre.

2013. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt a húgod, neki kellene döntenie, lehet hogy kellemetlen neki fenntartania az álláspontját és csúnyán néznek rá a szülők egy ideig, de ez az ilyen helyzetek velejárója. Viszont a lakás miatt a szülők joggal mondhatják azt, hogy jó, legyen Budapest, de akkor fizesd te a koleszt, vagy egyéb helyet. Persze lehet hogy nem fogják ezt mondani, de így lenne fair.
2013. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én amúgy ajánlom Szegedet- kitünő az egyetem és teljesen mások ott az emberek mint Pesten. Én Bp-en élek de gondolkodás nélkül mennék Szegedre ha a munka nem ide kötne. Nagyon kedvesek ott, tök jó feelingje van a városnak és bőven van azért ott is program elvégre diákváros.
2013. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az egy
2013. febr. 16. 12:12
 5/10 A kérdező kommentje:

Elnézést,entert nyomtam..


Szóval az egyik szak megtalálható Szegeden is,a másik azonban nem. A lakásban jelenleg én és a párom lakunk, illetve a másik két szoba még ki van adva ismerősöknek (1 nagy és kicsi szoba), bár mi már nagyon szeretnénk külön menni, csak hát szintúgy szüleim részéről megy a panasz hogy minek menjünk albérletbe, amikor ott a "saját" lakás. Csak hát nem mindegy hogy ketten vagyunk egy garzonban, vagy 4-en egy lakásban. De mindegy, ez (sajnos) más téma..

2013. febr. 16. 12:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A szegedi egyetemnek orszagosan jo hire van. A csaladunkban többen is elvegeztek, es nem is akarmilyen eredmennyel. DE: a kesöbbi allaskereses szempontjabol jobb lenne Bp.-n tanulni. A hugod mar az egyetemi evek alatt - ha jol tanul - kiepithetne szakmai kapcsolatokat. Ha a hugod koleszba is menne - annal jobb! Amugy Szeged sem szent varos, ott is van ejszakai elet, söt en magam is tanuja (szerencsere csak fültanuja) voltam - egy gyönyörü nyari napon - egy utcai lövöldözesnek. Ha a szülök nem akarjak a budapesti egyetemet, akkor egesz egyszerüen nem biznak meg a lanyukban. Veszelyek mindenhol leselkednek egy fiatal lanyra. Kerdes, hogy a fiatal lanynak milyen a szemelyisege. Nem ismerem a mai egyetemi felveteli felteteleket. Megirnad, legy szives, ugy van, hogy a nagykoru 18 eves nem mehet a szülö engedelye nelkül az altala valasztott egyetemre tovabbtanulni?
2013. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nincs ilyen kitétel, hogy szülői beleegyezés nélkül nem lehet az adott egyetemre menni...csak amennyiben lehetne, szeretnénk a családi békét megőrizni, mert amúgy elég normális, szerető családunk van. Annak meg nincs értelme, hogy összeveszni velük, dacból elköltözni Bp-re és haragban élni. Azért szeretnék tanácsokat kérni, hogy lehetne puhítani őket, mert én is ezekkel az észérvekkel álltam húgom mellé, hogy elhelyezkedés könnyebben menne.
2013. febr. 16. 12:38
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Nézd!

Amíg a szüleid fizetik a továbbtanulás költségeit, addig beleszólásuk is van. Nem mindegy, hogy plusz egy százast még kihúz a zsebükből a testvéred egy pesti albérlet+rezsi kifizetéséért.

2013. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha Pestre menne, milyen pluszt kellene fizetni a szüleidnek? Mert ha államilag támogatott helyen lesz, kap ingyen kollégiumot, csak az étkezés lenne költséges. De ennie Szegeden is kell majd valamit. Érveljetek ezzel! Mert ez a húgod élete, és neki kell döntenie róla, de amennyiben sokkal drágább lenne BP, van beleszólása a szülőknek.
2013. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen beadtam a jelentkezést, aztán mostam kezeim. Kaptam egy fejmosást nyilván, de aztán támogattak, nem lett belőle probléma. Szerintem ebben az esetben a húgodnak el kell dönteni, hogy mi fontosabb számára, a tuti családi béke, vagy hogy Budapesten tanuljon és megkockáztasson egy-két veszekedést. Mert másról valószínűleg nem lesz szó.
2013. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!