Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek én reagálom túl?

Szerintetek én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Elejéről kezdem.

A férjemmel külön konyhán vagyunk,mert én cukorbeteg vagyok ő meg lisztérzékeny.

Viszont, ha olyat főzünk akkor meg szoktuk egymást kínálni.

A férjemnek az unokái jöttek hozzánk 2 napra és a férjem főzött nekik kaját.Persze olyan ételt amit én is ehetek.

Eszébe sem jutott azt mondani,hogy kérek-e vagy ilyesmi.

A másik,hogy ő nem tudja beosztani a pénzét úgy mint én.

Közösen fizetjük a rezsit.Ami marad az a kaja pénzünk.Mindenkinek a saját r.nyugdíjja az övé.

Azért írtam le,mert minden hónapba kér tőlem kölcsön,mert nem tudja beosztani a pénzét.

A lényeg:Az,hogy nagyon szarul esett,hogy nem szólt,hogy kérek-e enni. Mindig megkínáljuk egymást,ha olyat főzünk amit a másik is ehet.Most csak ,mert jöttek az unokái ezért engem le sem tojt.Amikor az én gyerekeim jönnek mindig neki is terítettem,sőt volt,hogy tálcán vittem be neki a szobába,ha nem fértünk el.

Kicsit megharagudtam rá.Kérdésem én reagálom túl vagy most mi van?

Ui. Sokat főzött tehát van elég kaja.



2013. febr. 16. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Velem ezt csinálja a férjem, ha a testvérei jönnek, pl. felvágja a dinnyét, elébük pakolja és azt sem kérdezi meg, hogy én kérek -e pl.én elfoglalt voltam valamivel.

Nagyon neveletlenségnek tartom, de ilyen és nem tudok mit kezdeni vele, nem nevelték meg ezek szerint.

Nem reagálod tul.

2013. febr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Húúúú, ez nekem magas...

Én a szomszédommal élek így, nem a férjemmel:)))

2013. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Engem már az meglep hogy házasok vagytok és külön kajapénz van. Oké hogy más az étrend egészségügyi okokból de ezt nem lehet közösen megoldani??? Nálunk meglehet.. Jómagam is lisztérzékeny vagyok, de mi mindent közösen csinálunk. Közös számlák, közös kaja. Ha főz a férjem és ehetek belőle akkor meg sem kell kínálnia. Eszem egy tányérral. Fordított helyzetben is így van. Ha főzöm nem kell kínálgatnom, eszik magától..

Ez meglep hogy várni kell arra hogy megkínáljon a másik..

Ha nem írtad volna hogy házasok vagytok, és ahogy olvasom kicsit idősebb korosztály, akkor azt hinném hogy egyetemista lány panaszkodik a szobatársára..


Túl reagálod a dolgot, és talán nem árt egy kis változatosság a házasságban.. Mondjuk közös kassza, közös kaja.. Így nincs gond hogy megkínál vagy sem, és nincs olyan hogy kölcsönkért vagy sem

2013. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Nem lehet, hogy ő ritkábban látja az unokáit mint te a gyerekeit. Szerintem ez teljesen véletlen volt, elvarázsolták az unokák és egy kicsit ők fontosabbak voltak. Nincs ezzel szerintem semmi baj.
2013. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A házasságunk elején közös volt minden,de azért,mert a másik nem ehet olyan ételt akkor én sem ehetek?vagy fordítva?

6 évig csináltuk közösbe,,,nem ment. Jó így ,csak nem vagyok pofátlan,hogy szedek az ő kajájából,hisz ő fizeti.Meg szoktuk egymást kínálni!

Szerintem nem lett volna szabad rólam megfelejtkeznie.Én sem szoktam soha!!

2013. febr. 16. 13:09
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

hogy lehet így élni???? enyém-tied.. bakker, döbbenet.


És sztem túlreagálod.

2013. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

mi az hogy ő fizeti???????

én nem értem, lehet hogy hü..e vagyok, de jogilag is közös a pénz ha nincs külön szerződésetek...

ezt nagyon elcsesztétek még az elején... nekem a szomszédot sem kell kínálnom, ha kiteszem az asztalra a süteményt amikor itt van

2013. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Aki nem érti,hogy hogyan lehet így élni? Lehet! Csak így tudunk élni,hisz mind ketten ételérzékenységünk miatt muszáj!

Azért sem nyúlunk egymás kajájához,mert ha én pld. berántom a bablevest abból a férjem nem ehet.Vagy ha ő netán ő süt valamit és édes cukrosan csinálja akkor én nem ehetem meg. Az édesítőszernek is meg van a határa ,hogy mennyit szabad naponta enni.Pld. a reggeli kávé mondjuk délbe is kávé egy kis lájtos üdítő és már az édesítő szeres sütiből nem ehetek.

Nem beszélve,hogy milyen drágák azok az édesítők, ami sütibe való.

Egyszóval nem tudtuk 6 év alatt össze hangolni.Csak így megy a dolog.

Minek szívatnánk egymást,mert nem ehetjük azt amit a másik?

2013. febr. 16. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval vannak olyn kaják, amit mind a ketten ehettek...talán efelé kéne menni. Lehet, hogy összehozna titeket újra, mert a kaján veszekedni....ez borzasztó
2013. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól még mert a két érzékenység miatt külön tetszenek főzni (már bocsánat, hogy nem tegezem le, fiatal vagyok) még a pénz közös amit megkeresnek.
2013. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!