Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sokat kérek a férjemtől...

Túl sokat kérek a férjemtől azzal, hogy legalább maga után végezze el a házimunkát?

Figyelt kérdés
Vidéken dolgozik, így csak hétvégente tudunk találkozni, de akkor sem tudunk együtt lenni, közös programot tervezni, mert én bevásárolhatok neki, moshatok, főzhetek, takaríthatok utána, mivel ő hétközben semmit nem csinál. Van 2 gyermekünk is, jó lenne négyesben is valami programot csinálni, de arra sincs idő, mert a vasárnap a haveroké. Már kértem, hogy kicsit változtasson a hozzáállásán, de szerinte ez így természetes. Fél éve mennek így a dolgok és már kezd nagyon elegem lenni ebből, ráadásul úgy érzem, ez így túl kényelmes neki, ezért nem is nézelődik hozzánk közelebb eső állás után.
2013. febr. 18. 07:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%

Félreértitek a kérdezőt szerintem.


annyi lenne a nagy házimunka,hogy elmossa az ételeseket,amibe a kérdező kaját pakol neki egész hétre.

A pasi koszosan viszi haza a kajásedényeket,azokat kellene elmosnia.

2013. febr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
71%

8-as válaszában sok igazság van

érdeke,s hogy automatikusan mindig a nők mellé állunk, közben meg azért van két oldala az éremnek

az én párom se volt túl házias, az apjától se ezt látta, anyja mindent megcsinált, mert "az a nő dolga", ,mégis a párom értem, mert szeret, megtett egy csomó mindent, segített az elejétől fogva

csak az kellett, hogy ne kritizáljam, hogy nem jól csinálja, hogy szedjem ki a kezéből, hogy az úgy nem jó. a legtöbb pasi úgy kezdi, hogy segít kicsit, de a nő türelmetlenül kiszedi a kezéből, mert nem jól csinálja , és nagyja csak erre vár....de jó, nem kell csinálnom, úgyse jó, ahogy próbálom


szóval sokszor mi nők sárkánykodjuk el a segítséget, aztán meg nyafogunk


a 8-as gyerek-példájáról nem is beszélve...kihisztizzük a gyereket, aztán csodálkozunk, hogy nem borítanak be rózsákkal minket, meg a szaros pelust

2013. febr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Robi.88. ***** válasza:
27%

Nem kérsz tőle sokat, de amíg te megcsinálod addig ő tuti nem fogja!

Tudom mert én is pasi vagyok.

Ne csináld meg neki és kész.

Az meg hogy vasárnap elmegy du a haverokkal na bumm, ettől még nem alkoholista és veri az asszonyt meg a gyerekeket, erre minden embernek szuksége van.

2013. febr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
75%
Oszd ki,hogy nem a cselédje vagy.Amúgy mega kezdetektől így kellett volna kialakítani,hogy rendes munkamegosztás van.
2013. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Sajnos én is úgy látom, hogy túl kényelmes így neki az élet.

Amíg együtt voltunk egész héten, segített mindenben, mondjuk valószínűleg azért mert ott voltam és mondtam neki, hogy mit kellene csinálnia. Az utóbbi időben rá sem ismerek. Amióta így külön vagyunk hétköznap, nincs aki rászóljon, hogy mosogass el, vidd le a szemetet.

A gyerekeket ő is szerette volna, sőt, harmadikat is akartunk (bár én az utóbbi fél évben már nem), ezért is vettünk egy felújításra szoruló kertes házat, hogy legyen majd helyük. Én már ott lakom a gyerekekkel (1 szoba, a konyha és a fürdőszoba használható), mert már ott találtam munkát, a kicsinek ott az ovi és a nagyobb is ott kezdte el az iskolát, a férjem még maradt a régi munkahelyén a régi lakásunkban. Eleinte ő járt haza hozzánk, de akkor jött szombaton délelőtt és ment szombaton este vissza, mert a vasárnap az már 15 éve "szent", ráadásul 1 szobában négyen elég zsúfoltan voltunk.

Nem tudom másként beosztani az időmet. Szombat délelőtt érünk haza hozzá, vár az egész hetes kosz, mosatlan stb. A férjemet hiába kérem, hogy segítsen, a gyerekekkel akar lenni, mondjuk ezt meg is értem, mert egész hétem távol van tőlük. A vásárlás is 2-3 fordulóval oldható meg, mert nem mindegy, hogy mit, honnan, mennyiért veszek meg és autó nélkül a szállítás is elég bajos. Estére hulla vagyok, persze ebben is én vagyok a hibás, mert egy nap nem lehet ennyire elfáradni. Vasárnap délelőtt 9-től indul a játék az egyik haverjánál este 8-ig. Mi délután 2-kor indulunk haza, hogy a gyerekek másnap ne hulla fáradtak legyenek az iskolában vagy nyűgösek az oviban.

Már próbáltam, hogy nem csinálom meg, de akkor 2 hétig a szennyesből öltözködött, mert a régi típusú forgótárcsás gép maradt ott, az automata már átkerült az új házba. A étkezést megoldotta eldobható étkészlettel, ami persze szanaszét hevert a lakásban.

Ha ilyen lett volna eddig is, akkor valószínűleg nem érdekelne a dolog, de egyáltalán nem ilyen volt!!!

2013. febr. 18. 09:11
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Fú, ez durva!

Tkp két háztartást viszel két gyerek és meló melett!

Neki ez marha kényelmes, Te utazol a gyerekekkel, neki gyakorlatilag a füle boját sem kell mozdítani.


Le a kalappal előtted!

Így rövid úton kikészülsz, mindenképpen beszélnetek kell erről!!


Így a házatok sem lesz soha kész, ha egy szöget nem ver be hétvégén!

Gondolom a haverok nem költöznek veletek az új környékre, így mindenképpen ritkítani kellene a találkozásaikat.

2013. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez így egészen elképesztő... Így gyakorlatilag egész héten egyetlen szombatra találkoztok??? Azt már meg sem merem kérdezni, hogy mikor van időtök egymásra?

Ezen nagyon gyorsan változtatni kellene, mert nem csak te fogsz tönkremenni, hanem a házasságotok is. Annyival többet keres így, hogy nem éri meg váltania?

2013. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
8%
Ha hétközben takarítasz, hogy lehet hétvégén penészes az edény?
2013. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, nem láttam, hogy ti utaztok hozzá. Hát, ez nonszensz!
2013. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Bence_ ***** válasza:
100%

Igénytelen, tojik rád és a gyerekekre.

Te ezen változtatni nem tudsz.

Ő tud változtatni ha valamiből ráeszmél arra, hogy ti fontosak vagytok neki.

Ameddig ez nem történik meg addig ez így marad.

2013. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!