Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családom meg fog ölni, ha ezt...

Családom meg fog ölni, ha ezt otthon bejelentem, de mást nem tudok tenni. Ilyenkor ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Gimibe jártam, mozdonyvezetőnek , vagy edzőnek akartam aztán továbbtanulni, csak közben a szívemben vérrögöt találtak és egyik helyre se vettek fel.Család és ismerősök nyomására elmentem ilyen nagyon gagyi ruhatár szakra, ami 5 hónap után abszolút nem érdekel.Ott akarom hagyni, mert én nem akarok munkanélküli lenni vagy irodában ülni 8 órákat és semmit se csinálni.Nem tudom, mit tegyek, mert gimivel magában sehová nem vesznek fel, esetleg még egy egészségügyi szakot szeretnék megpróbálni, de a betegségem végett lehet oda sem vesznek fel.Ki vagyok, anyámék kinyírnak otthon
2013. febr. 18. 08:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
kérdésemet bocsánat
2013. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az államilag támogatott félévek bizony ,,kincsek'', tehát ha emberileg, lelkileg nem megy a mostani szakod, nem tudod vele elképzelni az életedet, akkor végülis érthető, hogy nem akarod az ingyenes féléveidet elvesztegetni, hanem tartalékolod őket egy másik, ,,igazi'' szakra. Ezt így el is mondhatod így anyukádéknak, végülis ezzel tulajdonképp megspórolsz valamit, ami később életbevágó lehet. Az a lényeg hogy legyen lehetőséged arra, hogy megkeresd, mi is az, ami igazán érdekel, amit igazán tudnál csinálni. Ha lehet beszélj ilyen tanácsadó szakemberekkel, vagy próbálgasd ki a képességeidet, vágyaidat, vagy esetleg lehet hogy van pszichológus is ere aki segít a készségeket hajlamokat adottságokat megkeresni.


Otthon viszont nem fognak megölni, mert végülis ha esetleg hajlamod szerint lehetnél még akár orvos meg mérnök meg matematikus is, akkor végülis érthető, hogy a sokmilliós orvosi-természettudományos képzés árát, amit ingyen megkaphatsz az államtól, nem dobod ki azzal, hogy elfogyasztod az ingyen állami támogatott féléveket olyan szakon, amit nem tudnál szívesen csinálni az életben aztán.


Ha mondjuk jó matekos vagy, akkor valahogy egy szabad évet gyúrj rá otthon és elmehetnél matek szakra (csak példa volt), persze ehhez érdemes kifigyelni, tényleg van-e hajlamod tehetséged kedved rá. Szóval a dolog önvizsgálati része biztos nehéz, de önmagában véve az, hogy megölnének otthon, talán elkerülhető, valahogy az állami támogatott félévekre mint elvesztegethető kincsekre hivatkozhatsz, amit tartalékolni akarsz fontos dologra.

2013. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!