Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kimennétek 23 évesen...

Ti kimennétek 23 évesen külföldre au pairnek?

Figyelt kérdés
Kirúgtak az egyetemről és az életem kiüresedett. Úgy érzem sokaknak csak terhére vagyok, a napjaim egyre stresszesebbek és ez kihat mindenkire. Jó lenne felüdülni, újra összeszedni magam. Ezért gondoltam, hogy jelentkezem gyerekek mellé külföldre. Találtam egy helyet, fél évre kellene kimennem egy magyar családhoz. 3 hónap után jöhetnék haza látogatóba, aztán legközelebb ősszel. Az egyetemre újra jelentkeztem, úgyhogy reményeim szerint feltöltődve kezdenék bele. Félek, hogyha itt maradnék, csak még jobban leamortizálnám magam. Nem találnék munkát, nem lenne saját pénzem és másokra lennék utalva a saját butaságom miatt. Viszont ha kimegyek - ismerem magam - honvágyam lenne, és félek, hogy tönkre megy a kapcsolatom a barátommal. Hazajövetelkor lenne pénzem, rengeteg tapasztalatom, önállóbb lennék, és a német tanfolyammal (mert az is jár a kimenetellel) csak nyerhetek. Szóval egész nap ezen agyalok, láthatjátok is a dilemmázásom. Tapasztalatok? Tanácsok? Kérem aki ír, vegye komolyan, nekem ez tényleg nehéz.

2013. febr. 18. 20:18
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Soha nem mennék au-pair lánynak. Csicska munka, pofátlanul kevés pénzért. Ha nincs szerencséd, olyan idiótákat fogsz ki, akiktől már 1 hét múlva lelépnél. Én luxushajóra mennék a helyedben, főleg 2 nyelvvel (de csak ha tényleg nagyon jól beszéled, az A2-es elmakogok ha nagyon muszáj szint nem nyelvtudás). Ha tényleg nagyon magas a nyelvtudásod, recepciós is lehetsz, azok nagyon jól keresnek. De a szobalányok sem panaszkodhatnak a fizetésre, 2000 dollár körül nekik is simán összejön, a borravalóról nem is beszélve. Ők is cselédmelót végeznek, de rohadtul nem mindegy ugye, hogy mennyiért. Szóval én ennek vágnék neki a helyedben. Iszonyatosan sokat kell dolgozni, de nagyon megéri. Ha leszerződsz 9 hónapra, tele zsebbel, önbizalommal, óriási élményekkel gazdagodva jöhetsz haza és vághatsz neki érettebb fejjel az egyetemnek.
2013. febr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
Ja, ha au-pairnek mész, nehogy elhidd, hogy "csak" a mosogatógépet kell ki-be pakolnod! A 0-24ig tartó gyerekfelügyeleten kívül veled fognak főzetni, takaríttatni, bevásároltatni. Vagyis egyszerre leszel modern cseléd és szárazdajka. "Cserébe" kapod az ellátást, lakhatást meg a minimális zsebpénzt. Rendes fizetést nem kapsz. Ha jófejek, hétvégente fizetnek valamilyen képzést.
2013. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 19. 19:41
 14/37 anonim válasza:
Kérdező! Elmentél végül vagy kerestél más családot?
2013. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Találtam másik családot, 26-án indulok. Izgulok, de szerintem nagyon jól döntöttem. Nagyon kedves családot találtam (nem magyarok), úgyhogy izgi lesz. Köszönöm az érdeklődést :) Majd írok pár sort, hogy hogy alakulnak a dolgok.
2013. ápr. 7. 10:24
 16/37 anonim ***** válasza:
Minden jót!
2013. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Vârjuk!!! :))
2013. ápr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Szia Mindenkinek, aki kíváncsi volt :) Tegnap megérkeztem és minden tökéletes. A nevemmel hímzett törcsi várt az ágyamon, egyből kifizették a repjegyem felét, sőt előre a visszaút felét is. A kicsik nagyon kedvesek és jólneveltek, jóformán semmi dolgom nincs. Egyszerűen mákom van velük. Mindenkinek ajánlom, hogy vágjon bele a dologba. Bár a honvágyról még nem tudok írni :D
2013. ápr. 27. 21:45
 19/37 anonim ***** válasza:
szuper!:)
2013. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

maradjon is így. Remélem a beetetési időszak után is kevés dolgod lesz rendesek lesznek a szülők és a gyerekek meg ha már kevésbé megszeppentek lesznek akkor is jól neveltnek fognak tűnni.

Sajnos van rossz tapasztalatom az első hónap "mézeshetek" után jött a fekete leves

Minden jót neked

2013. ápr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!