Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adtok haza, ha...

Mennyi pénzt adtok haza, ha dolgoztok, de még otthon életk?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki viszonylag jól keres, otthon él még, nyáron költözik el és 3 éve dolgozik. Az anyjával találkoztam és panaszkodott, hogy alig jönnek ki a férjével a fizetésükből, mert a lakodalmot ők csinálják, a lány pedig otthon nem száll be semmilyen költsége. Szerintem ez nem helyes, tehát ő a fizetését csak ruhákra, műköröm, smink stb- re költi, se ételt se rezsit nem fizet maga után, de még 10.000ft se rak le az asztalra havonta pl a fűtésre, vagy villanyra.

Ez normális?

Sőt, mondta az anyuka, hogy megfázott a lány és elküldte az anyját gyógyszer után, az anya pedig kérte az árát és ő olt felháborodva, mert még a gyógyszert is kifizettetik vele.

Szerintem nem helyes ez a magatartás, ha az én lányom lenne ha nem is arányosan, de próbálnám úgy nevelni, hogy valamiből meg is kell élni, nem csak ruha és cipőboltok vannak, hanem jönnek a számlák és enni is kell.


2013. febr. 19. 12:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azért itt az anyuka erősen ludas. Le kell ülni és megbeszélni a gyerekkel, hogy akkor mi van. Ha ezt nem teszi meg,akkor nem értem, mit vár?
2013. febr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ez erősen függ attól, hogy ki mennyit keres. Ha mondjuk a "gyerek" keres 150et. A szülei 500 körül akkor szerintem gyűjtse a pénzt. Vannak ilyen ismerőseim, sajnos nem én vagyok:)

De ha szülőknek is csak 150-200 folyik be akkor adjon le valamennyit.

2013. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellett hazaadnom, mert nem kérték, viszont arra buzdítottak mindig hogy tegyek félre, spóroljak. Így is tettem, mert így nagyon könnyű volt.

Az esküvőnket is mi akartuk állni de szintén nem akarták engedni. Azt mondták ha mi fizetjük a lagzit akkor is oda adják azt a pénzt nászajándékba. Úgyhogy ők állták a lagzit és anyukámmal ezerrel szerveztük. De nem voltak túlzó igényeim, nem rugaszkodtam el a valóságtól.23 ember volt, de igényes esküvő volt, dekorral, asztaldísszel.

Visszatérve az ismerősödre az anyjának nem panaszkodni kellene mindenkinek hanem a lányának megmondania , ha az meg nem ért a szóból akkor tenni valamit. De nem azt hogy teleköpködi a várost. Lehet hogy tényleg egy gy.ökér a csaj, de lehet anyuka is az a szapoluk mindenkit mindenkiért típus. A férjem a nagyszüleivel élt, mindent megtett nekik, szabályosan kihasználták, ő volt a bankár, a sofőr, a karbantartó a mindenes, de mindig csak addig volt jó amíg adott. 2 napra rá egy szemét tróger volt. 3 éve külön élünk és megfogjuk a pénzt, ezért jut sok mindenre amire esetleg másnak nem.És nem büszke a nagymama hogy nem kell segíteni ezt az 1 családtagját, ( mert a 40 éves fia rendszeresen lehúzza, becsapja, a lánya is ilyen, hiteleket fizet nekik, nem sorolom tovább) hanem még ő áskálódik és irigykedik.

Szóval nem biztos hogy igaz amit anyuka mond. Ha meg igaz akkor ő is tehet róla, mert kérjen pénzt ha a lányának nincs annyi esze hogy magától beszálljon a költségekbe.

2013. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
28%
Én semmit.ugy vagyok vele ha eddig el tudtak tartani amíg tanultam utána is eltudnak. És félreteszem a pénzem de azért ruhákat magamnak is veszek meg néha meghívom őket trófeába kajalni.mozibajárok stb de a javát félrerakom és már jó pénz gyült óssze
2013. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
én 150-et keresek és 45-ét adok haza, plusz mindent magamnak veszek.
2013. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70-80 ezer körül keresek(ez is attól függ,hogy tudok-e túlórázni) és ebből általában 40 ezret adok haza.Anyukámmal ketten vagyunk keresők a családban,öcsém még iskolás.Amit én hazaadok az el is megy a lakásra(gáz,villany stb.)26/N
2013. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Havi 15-20 ezret adok készpénzben illetve ezen felül szoktam rendszeresen vásárolni itthonra alapvető élelmiszereket (kenyér,tej,tojás,felvágott,hús, liszt stb.) és mindent magamnak veszek.
2013. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Engem anyám egyedül nevel, ezért az összes fizetésemet le kell adnom... Örülhetek, ha a bérletet megtudom majd venni a "Semmiből.." Ha minden igaz, akkor 60 ezret fogok keresni, de azt mindet le kell majd adnom...... Gyűjteni sem fogok tudni.... Anyám mindig azzal jön, hogy ő ruháztatott, valamint INGYEN eltartott 23 éves koromig, mert eddig tanultam.... A drága élettársa meg bolond, és szítja a tüzet.. 22/F
2018. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Meg tudom*
2018. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én inkább a nagyobb beruházásokat finanszirozom.

Amúgy annyit adok amennyi kedvem van. 150ből.

2018. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!