Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném ha párommal egyformá...

Szeretném ha párommal egyformán részesülnénk a házimunkából, ez miért baj?

Figyelt kérdés
Nem értem tényleg. Megmondtam, leszögeztem előre, hogy én főzök rád édesem, de minden másban osztozunk. (takarítás, vásárlás stb.) És ő el is fogadta, mondta is, hogy ez csak természetes. Tudja , hogy nem vagyok az a nő aki tűri, hogy dirigáljanak, miért nem vasaltál nekem, miért nem csináltad ezt azt amazt... Tisztában van vele, hogy nálam csak akkor működnek a dolgok ha ő ugyanúgy kiveszi az otthoniból a részét. Ezen nincs mit vitázi, én is elfogadtam az ő dolgait, ő is az enyémeimet. Mégis a szülők teljesen ki vannak akadva. Mi az, hogy nem vasalod ki a cuccát mielőtt elmegy itthonról, én is kiszoktam apádnak, miaz, hogy nem csinálod ezt azt amazt. Egyszerűen nem képesek felfogni, hogy ez nem lustaság, csupán nem akarok olyan lenni, mit ők. A 2 anyukának még beleszólása sincs, hogy este mit nézzenek a tv-ben stb. A 2 apuka meg ki van akadva, hogy nem vagyok olyan mint az anyukák. Miért baj, ha én nem akarok ennyire szolgalelkű lenni?! Mondom, semmi bajom, ha 50-50%-ban döntünk és csinálunk mindent, de miért az a normális a szülők szemében ha mindent én csinálok?
2010. aug. 30. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ezzel baj. A szavaidból úgy tűnik, hogy nemrég költözhettetek össze és még van beszélnivalótok a házmunkáról. Én is így álltam hozzá, ahogy Te. Aztán idővel már kellett szólnom a páromnak, hogy ezt és ezt még Neked kell megcsinálnod, aztán meguntam, hogy várjak rá és inkább megcsináltam én. Meg, amikor mondjuk kitakarította a fürdőt (egyetlen egyszer történt ilyen), akkor át kellett sikálnom azokat a részeket, amiket kihagyott. Ma eljutottunk odáig, hogy az a "munkája", hogy a gyerekre vigyáz, amíg házimunkálkodom... Remélem Neked nagyobb szerencséd lesz.
2010. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
94%

Ne foglalkozz velük... ők ebben nőttek fel, mást nem is láttak-meg gondolom, apukának plusz férjnek ez volt a kényelmesebb, a nők meg bele sem gondoltak, hogy ez nem a normális...

Ha még nem mondtad el nekik, amit itt leírtál, ezt is megteheted.

2010. aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
89%

Ez a "kiszolgálom a férjemet" dolog addig oké is, ameddig csak a férj dolgozik, a nő egész nap otthon van.

De amikor mindkét fél dolgozik, akkor igenis elvárható a férfitól, hogy kivegye mindenből a részét! szerintem nagyon is jó, hogy ti így csináljátok, ne hallgass a szülőkre! elmúlt már ez a kor, hogy a nő csak főzzön, mosson, takarítson, meg nevelje a gyereket, a férj meg csak a pénzt keresi.

2010. aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert náluk így volt. Régen az a nő, aki nem nyalta ki a férje seggét is, az nem volt jó feleség. Igen ám, de azok a nők még nagy részben nem dolgoztak. Aztán jött a jóképű XX. század amikor a nők is elkezdtek dolgozni, de az otthoni feladatok is ugyanúgy rájuk hárultak. Az anyósod és az édesanyád is így élte le az életét, ezért nem értik, hogy neked miért lehetne másképpen. Ők valószínűleg azzal vígasztalták magukat az évek során, hogy másnak is ugyanennyi munkája van, más is feláldozza az életét a családért, másnak sincs szabadideje, más sem boldog és úgy vannak vele, hogy neked is kutya kötelességed így élni, különben nem leszel jó feleség és anya.


Egyébként megértelek, mi is felezzük a házimunkát a férjemmel. Mondjuk nálunk a családban ez soha nem volt téma, ez soha nem jött még fel sem az én, sem a párom szüleinél. Az, hogy hogyan éljük az életünket, csak a mi dolgunk, a szülők meg sem próbálnak beleavatkozni. Legalábbis nálunk így megy ez.

2010. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
90%
Attól is függ, ki mennyit dolgozik házon kívül.
2010. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyósom azt is szóvá tette, amikor a kisfiával vitettem le a kakás pelenkát. Oké, hogy itthon vagyok a picivel, de amennyit az apuka tisztába tesz, ennyi belefér. Arról meg ne én tehessek, hogy Ő annak idején kinyalta a férje a s.eggét és még csodálkozik, hogy kutyába se nézte...
2010. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
100%
Mert régen ez volt a szokás.És szerintem a férfiak nagy többségének még mindig tetszene ha ez így lenne.De én is elmagyaráztam a páromnak hogy nem a bejárónője vagyok hanem az élettársa.Nekünk is voltak ebből gondjaink.Az elején még vasaltam a cuccát, szépen behajtogattam a szekrényébe.Ő meg mit csinált?Kivett egy valamit persze lehetőleg legalulról amivel kihúzta a többit is és aztán nem hogy vissza hajtotta volna hanem begyűrt mindent.Nahát azóta vasalja a franc!!!!Leveszem a szárítóról, össze hajtom és leteszem a szekrénye elé.Nem érdekel.Felnőtt ember!!!Senkinek nem leszek a rabszolgája!!!
2010. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
85%
Hát mert az ő korukban még ez volt a divat. Nálunk a főzést én intézem, de a vasalást sem engedem át isten őrizz még csak az kéne. Ön és közveszélyes lenne a vasalóval:) A háztartásba a férjem sokat segít, de vannak dolgok amiket egyszerűen én szeretek csinálni, pl hülye példa, de én szeretem pl a fürdőszobát kisikálni fertőtleníteni mert úgy van jól, ahogy én csinálom. CSerébe nekem sem kell a keretet fordítanom, és a fűnyírót sem én tartom karban. Ez nem rabszolgasors, ha mindenki végzi a maga dolgát.
2010. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
48%
Azért ez nem rabszolgaság,ne is haragudjatok, látom nem voltatok ott töriórán! Nem mondom, hogy nem kell osztozni a házimunkán, de a többség ugyis a nőre hárul, mert ez a megszokott, az állitólagos norma. A gyereketekre is mostok, föztök, takaritatok még se vagytok a szolgái! Nekem nem lenne megterhelő hogy ha magamra takarittok akkor rá is. Mi nem élünk együtt, de ha náluk alszom ugyanugy elmosogatok mindenki után, és elrakom az ágyunk, mert nem megterhelő...
2010. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
28%
Számomra elég fura lenne ha a párom vasalna vagy mosogatna.Hagyjuk már ezt az a nő dolga én nem is örülnék neki ha csinálná.Ez nem szolgaság hanem ez a dolgok rendje mindenkinek meg van a saját szerepe én se megyek autót szerelni vagy hegeszteni.Fura ez a világ nagyon.Maximálisan megértem a szülőket.
2010. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!