Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevés időt tölt velem a...

Kevés időt tölt velem a vőlegényem, elhanyagolva érzem magam, MUNKAMÁNIA, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most fejezi be a programozói mesterképzést, tanul, tavaly indította be sikeresen a saját vállalkozását, ezért az eszemmel megértem, hogy nincs mindig ideje rám, de a szívemmel nem.


Hetente csak egy napot tudunk együtt tölteni, nagyon rossz ez így. A héten többször találkoztunk, de csak miattam, lenyeltem, hogy már csak akkor látom, ha a konferenciákon mellette ülök.


Régen, amikor sokat voltunk együtt minden klappolt, lassan esküvő, de megfulladok azalatt, hogy nincs velem. Mi lesz ha jön a baba, és egyedül leszek vele? Mindig mindent én intézzek el, és csak az ágyban találkozunk majd ?!?


Azok válaszát várom, akik voltak ilyen helyzetben. Hogyan lehet rávennem, hogy több időt legyen velem? Mi a megoldás a munkamánia ellen? Csak azt hajtogatja, hogy nekem és a jövőbeli családunknak lesz jó. Ha egyáltalán addig vele maradok.


2013. febr. 20. 14:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok egy hullámhosszon és ez baj. Vagy megszokod és nem teszed tönkre a karrierjét, közben lekötöd magad, vagy keresel mást. De abban van valami, hogy ezt érted is csinálja. Én akkor kezdenék el aggódni, ha ez kicsit hosszabb idő elteltével se változik.
2013. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
33%
Foglald el magad és ne picsogj.
2013. febr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A főnököm bevallottan munkamániás, imádja a munkáját. Mivel asszisztens vagyok, ez rám is vonatkozik, addig vagyok bent, amíg ő. A férjem szerencsére tolerálja, bár mostanában morog, hogy itthon már semmire sincs erőm. Jogos valahol, hogy rászakadt a teljes háztartás, de este nyolckor hazaesve már fürdeni sincs erőm/kedvem, nemhogy főzni, takarítani.


A főnököm egyszer elvált, bár nem tudok konkrétabbat, szerintem a munkamániájára mehetett rá az a házassága. A másodikban van most, csecsemő van otthon. A felesége már rámordult, hogy hétre legyen otthon, irgum-burgum. Ezt nagyrészt tartja, új feladatom, hogy zavarjam haza fél hétkor. (Így én is hétre hazaérek, hurrá :)).

Hétvégenként nem dolgozik, akkor maximálisan a családjával van. Úgy tűnik, működik, bár az örökmozgó felesége elég rosszul viseli a gyerek miatti bezártságot.

De ő is az a típus, aki bevallottan munkamániás és ez nem fog változni később sem.

A nagyobb gyerekkel is foglalkozik, miatta néha korábban elmegy (az anyjánál maradt), ha iskolai program van.

2013. febr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy most összejött a tanulás, és a saját vállalkozás beindítása, egy ideiglenes állapot, és nem munkamánia. Ha korábban szívesen, és sokat volt veled, akkor valószínűleg nincs baj, csak a nap neki is 24 órából áll... Ettől függetlenül nyugodtan beszélhetsz neki a gondjaidról, és arról, hogy szeretnéd, ha a mesterkurzus után legalább az onnan felszabaduló idő egy részét együtt tölthetnétek.

Ha tartósan marad a heti egy nap, és úgy tűnik, hogy az esküvő után is ez vár rád, érdemes elgondolkodnod, hogy ne várjatok-e egy kicsit az ásókapanagyharanggal.Téged már most zavar az egyedüllét, és a törődése hiánya, ezen pedig sem a boldogító igen, sem a bankszámlátok mérlege nem fog változtatni.

2013. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Úgy veszem ki a szavaidból, hogy nem laktok együtt. Az összeköltözés lehet még megoldás a problémádra.


Az én párom is nagyon sokat dolgozik, van hogy csak 7-fél8 körül ér haza, heti 1x németre jár, és most jelentkezett egy egyéves képzésre ami szinte minden pénteken lesz Budapesten (nekünk az 160 km), így a péntek is kilőve. Marad a szombat és a vasárnap, amikor általában a szülőket látogatjuk meg. Szóval elég zsúfoltak a heteink, de minden nap látjuk egymást, így jobb valamivel.

Jövőre könnyebb lesz már, szóval látjuk a célt magunk előtt és tudom, hogy azért csinálja, hogy később jobb legyen. Én a közszférában dolgozok, úgyhogy nekem itt nagyon nincs kitörési lehetőség, az ő munkájában viszont van.


Délutánonként pedig elmegyek tornázni, hogy teljen az idő. :P

2013. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok megszállott munkamániás pasi,én ezen sose változtatnék amelyik csajnak ez nem tetszik kívül tágasabb és mehet keresni mást aki mindig a likában van.

Nektek semmi se ha melózik az a baj,ha karrierista az a baj,ha nincs itthon akkor ha otthon van akkor meg az.

Fogadd el,ő egy sikeres ambiciózus ember,inkább adj hálát az istennek,hogy ilyen,mondj 1000 miatyánkot.

Húzd be a kis feneked és maradj csendben leginkább ezt tegyed,vagy könnyen kivághat mint macskát kakálni,hogy szépen fogalmazzak.Fogalmad sincs mi mindenbe kerül a siker,legyen célod mert látom neked nincsen,így egy karakán pasi nem fog megtűrni egysem,csak az ilyen tutyimutyi alakok akiknek a meló a tecsóban van árufeltöltőként igaz előlépés nincsen de cserébe a seggedben lesz.

Melyik a jobb?

Egy programozó szak meg szintén nem csak egy emberes mellette melózik,hidd el a prog.szak nagyon durva,cserébe Balira mentek nyaralni meg lesz 2-3 kocsitok,nem egy megkeseredett életetek lesz,ha kitartasz ha nem akkor majd megbánod,csak nehogy késő legyen.

2013. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!