Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hívnak dolgozni külföldre, ti...

Háziasszony kérdése:

Hívnak dolgozni külföldre, ti mennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Majdnem 4 éve munka nélkül vagyok, hiába próbálkoztam rengeteg helyen, így 50-esként sehová nem kellek. A férjem rengeteget dolgozik, hogy fenn tudjunk maradni, lányunk egyetemista, és sokat tanul, fiunk csak alkalmi munkákat talál. Külföldön dolgozó barátnőm hív ki, mert egy ismerős családhoz mehetnék mindenesnek (4 pici gyerekük van), itteni fizetéshez viszonyítva, jó, persze nekik is megérné, mert sokkal drágábban találnának esetleg valakit. Féltem a férjemet, aki mostanra nagyon ki van készülve a sok hajtástól: mindennap kb 10 óra meló, de itt hagyni is félek, mert kezd kiújulni a betegsége, és fáj a szívem érte. Ha megyek, minimum egy évre, de szeretnék, ha hosszabb időre mennék, ha meg vannak elégedve velem. Az is kérdés, hogy el tudom-e látni heti 5 nap a 10-12 órás melót, a kemény munkától könnyen el lehet szokni, de képes leszek-e rá megint? Onnan hazajönni elég drága és bonyolult, átszállásokkal. Nyilván pénzügyileg kicsit rendbe jöhetnénk, de ilyen áron megéri? Ti mennétek?
2013. febr. 21. 08:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mennék. Így a férjed is kicsit visszavehet a munkából, hiszen neked is van jövedelmed. Ez a betegségének is jót tesz.

Ha pedig kint vagy, körül tudsz nézni, hogy esetleg a fiadnak nincs-e valami munka. Tudom, hogy a pénz nem boldogít, de rengeteg stressztől szabadulhattok meg, ha legalább anyagilag biztonságban érzitek magatokat.

2013. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukámról lenne szó, mindenképp támogatnám, hogy menjen ki külföldre. Ő is 50-es. :)

A barátom és én is szeretnénk külföldön élni a magasabb fizetés miatt.

A gyerekeitek biztos segítenének az apjuknak, amíg távol vagy.


29/n

2013. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Azon nem aggodnek a helyedben, hogy nem birnad. Regebben is birtad munka mellett a sajat 2 gyerekedet, akkor ha "csak" ez a munkad, szerrintem akinek van gyakorlata az mar birja.

A tobbi dolog az nehez kerdes. En is kaptam ajanlatot, jo kezdofizuval, es jo elorelepesi lehetosegekkel, nem mentem. 2 oka volt, akkor kezdtuk kozos eletunket a parommal, ezen kivul nemet nyelvteruleten lett volna, amit o nem beszel, a masik ok, hogy feltem belevagni.


Egy kapcsolat nem tudom el tudja-viselni azz ilyen melysegu tavkapcsolatot. Ezt a ferjeddel,gyerekeidddel kell megbeszelni. Meg termeszetesen magaddal...

Szerintem fontos meghatarozni a veget, akkor konnyebben elviselheto a tavolsag.


Remelem a neked/ nektek megfelelo jo dontest hozod

En nembiztos, hogy tudnek menni, de a szukseg nagy ur....


Elnezest a hibakert es az ekezetek hianyaert...


Udv


25/N

2013. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 1. válaszolóval. Megértem, hogy aggódsz a férjed miatt, de talán éppen azzal segítesz neki a legtöbbet, ha Te is munkát vállalsz, így neki kevesebbet kell.

A férjed mit mond? Menj vagy maradj?

2013. febr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
mint a huzat!
2013. febr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Vállald el!

A férjednek is könnyebb lesz így a munka. Nem leszel kint egyedül, hiszen a barátnőddel tudsz kint találkozni. Anyagilag helyrerázódsz. Egy év nem a világ!


Ismerek olyan 50 évest, aki egy ideje otthon van. Már lassan az utcára sem megy ki. Attól is fél, hogy nem tudna a munkahelyen teljesíteni. Te ne kerülj bele ebbe!

Sok új dolgot megtapasztalhatsz, a munka mellett feltöltődhetsz.

2013. febr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék a helyedben.
2013. febr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
egyértelmű hogy menj, addig menj még fent áll az ajánlat, menj ki, kint leszel pár hetet vagy hónapot, aztán valószínűleg találsz a fiadnak is munkát, és valószínűleg a férjednek is találsz munkát, és ki is költözhettek 3-an a lányod meg ha befejezi tanulmányait akkor az is kimegy veletek, ennyi
2013. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A férjed mit mond? Menj vagy maradj?


Köszi a véleményeiteket. A férjem örökösen aggodalmaskodik, ilyen típus, én inkább voltam belevágós típus. Vagyis szavakkal nem mondja, de látom rajta, hogy retteg. Ő engem is félt, mi lesz velem a nagy idegenben? Ha tőle függne csak, akkor fel sem merülhetne ez a téma, inkább dolgozik éjjel nappal, amíg össze nem esik… Éppen ettől féltem őt. Hogy fogja intézni az itthoni dolgokat, amiket eddig természetesen én csináltam meg itthon? Vagyis rám bízza, ez volt mindig nehéz a kapcsolatunkban, nekem kellett mindig meghoznom a döntéseket, és ez nagy felelősség!!!

2013. febr. 21. 09:01
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha kimész, a gyerekeidnek át kell venni az otthon betöltött szerepednek legalább egy részét. De felnőttek már, meg tudják csinálni. :)
2013. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!