Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hívnak dolgozni külföldre, ti...

Háziasszony kérdése:

Hívnak dolgozni külföldre, ti mennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Majdnem 4 éve munka nélkül vagyok, hiába próbálkoztam rengeteg helyen, így 50-esként sehová nem kellek. A férjem rengeteget dolgozik, hogy fenn tudjunk maradni, lányunk egyetemista, és sokat tanul, fiunk csak alkalmi munkákat talál. Külföldön dolgozó barátnőm hív ki, mert egy ismerős családhoz mehetnék mindenesnek (4 pici gyerekük van), itteni fizetéshez viszonyítva, jó, persze nekik is megérné, mert sokkal drágábban találnának esetleg valakit. Féltem a férjemet, aki mostanra nagyon ki van készülve a sok hajtástól: mindennap kb 10 óra meló, de itt hagyni is félek, mert kezd kiújulni a betegsége, és fáj a szívem érte. Ha megyek, minimum egy évre, de szeretnék, ha hosszabb időre mennék, ha meg vannak elégedve velem. Az is kérdés, hogy el tudom-e látni heti 5 nap a 10-12 órás melót, a kemény munkától könnyen el lehet szokni, de képes leszek-e rá megint? Onnan hazajönni elég drága és bonyolult, átszállásokkal. Nyilván pénzügyileg kicsit rendbe jöhetnénk, de ilyen áron megéri? Ti mennétek?
2013. febr. 21. 08:40
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Bocs, de mennyi lenne a fizetésed? Mert az azért nagyon nem mindegy.


Ahhoz viszont feltétlen ragaszkodj - illetve csak akkor menj -, ha hivatalosan leszel alkalmazva, nem feketén, és rendes biztositásod is lesz. Különben egy esetleges balesetnél - ami ezért könnyen elöfordulhat ilyen munkánál - nemcsak, hogy nem fizetnének kártéritést meg a kezeléseket, de még meg is büntetnek igen komoly összegekrea feketemunka miatt.


Nem irtad, hogy hol - milyen városban - lenne, de elég sok esetben lehet igen kedvezö módon haza meg visszautazni, ha idöben megszervezed.

2013. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!