Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hívnak dolgozni külföldre, ti...

Háziasszony kérdése:

Hívnak dolgozni külföldre, ti mennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Majdnem 4 éve munka nélkül vagyok, hiába próbálkoztam rengeteg helyen, így 50-esként sehová nem kellek. A férjem rengeteget dolgozik, hogy fenn tudjunk maradni, lányunk egyetemista, és sokat tanul, fiunk csak alkalmi munkákat talál. Külföldön dolgozó barátnőm hív ki, mert egy ismerős családhoz mehetnék mindenesnek (4 pici gyerekük van), itteni fizetéshez viszonyítva, jó, persze nekik is megérné, mert sokkal drágábban találnának esetleg valakit. Féltem a férjemet, aki mostanra nagyon ki van készülve a sok hajtástól: mindennap kb 10 óra meló, de itt hagyni is félek, mert kezd kiújulni a betegsége, és fáj a szívem érte. Ha megyek, minimum egy évre, de szeretnék, ha hosszabb időre mennék, ha meg vannak elégedve velem. Az is kérdés, hogy el tudom-e látni heti 5 nap a 10-12 órás melót, a kemény munkától könnyen el lehet szokni, de képes leszek-e rá megint? Onnan hazajönni elég drága és bonyolult, átszállásokkal. Nyilván pénzügyileg kicsit rendbe jöhetnénk, de ilyen áron megéri? Ti mennétek?
2013. febr. 21. 08:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem menj. :) Ha nagyon nem tetszene, akkor hazajössz. Lehet, még a család is utánad tudna menni pár évre, és akkor még egy kis izgalom is lenne az egészben. Tudom nehéz meghozni ezt a döntést, és itthon hagyni a családot, de én 4 év munkankélüliség után tuti hogy kipróbálnám! :) (Egy 40 éves anyuka... aki ugyan elkel még a munkaerőpiacon, ám egyre rosszabb munkáltatókat fog ki).
2013. febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

„Ismerek olyan 50 évest, aki egy ideje otthon van. Már lassan az utcára sem megy ki. Attól is fél, hogy nem tudna a munkahelyen teljesíteni. Te ne kerülj bele ebbe!”

Igazad van, néha már alig van kedvem a bevásárláson kívül kimozdulni, annyira értéktelennek érzem magamat ebben a pénzhajhász világban. Két igaz barátnőmmel találkozom néha, de ők is hajnaltól dolgoznak rengeteget, örülnek, hogy eltartják a gyerekeiket.

Egyik „gyerekünk” sem akar innen elmenni. A fiunk sajnos meglehetősen a szokások rabja, képtelen bármilyen változtatásra, nem egy egyszerű eset… A lányunknak hatalmas baráti köre van, ő őket nem hagyná itt.

2013. febr. 21. 09:13
 13/21 anonim ***** válasza:
Jóég, mennék! Milyen munka és hol, ha szabad kérdeznem, én is külföldi munkát nézek.
2013. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A tobbi hozzaszolasodat olvasva en is azt mondom, hogy nektek segitene, ha mennel.


A 3. Vagyok

2013. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

én meg nem mennék. Ki tudja milyen? Nekem a külföldi munka amibe belemennék az olyan, hogy itt van "közel" bármikor haza tudok menekülni és nem úgy járok, hogy elmegyek a világvégére és drágán átszállásokkal jutok oda, meg vissza is, és még szarabb helyzetben leszünk anyagilag, ha kiderül, hogy átverés/borzaszótak a körülmények vagy bármi.


Hidd el, csak azért, mert ismerős tud valamit, meg külföldön van, lehet az olyan hely, hogy sikítva menekülsz és nem jöttök ki jobban pénzben sem, mintha itthon lennél. Nálunk is volt már pár ilyen hazajövetel.

2013. febr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én azért mennék, mert ott van kint a barátnőd, és ismerős családhoz mennél, tehát még egyedül sem lennél.
2013. febr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok naiv, de ez biztosan nem átverés, 100 %-os garancia rá a barátnőm, meg a családnak is utána néztem (eredetileg ők is régebben innen mentek el, így nem volt nehéz itthoni ismerőseikkel beszélnem telefonon), Németországban van, házvezetőnői meló, de mindent nekem kell majd csinálnom, a gyerekekkel kapcsolatosan is (vinni – hozni őket, meg a nagy ház összes teendője, mosás, takarítás, vasalás, bevásárlás, főzés az egész családnak, stb.) Tulajdonképpen legalább kétemberes munka, szerintem, de nyilván két kintit nem tudnak felvenni, a barátnőm szerint kinti pénz felének is kevés, de nekem hatalmas előrelépés lenne pénzben értem ezt, nem karrierben. Arra itthon sem számíthatnék már, ezt beláttam a korom miatt.
2013. febr. 21. 09:34
 18/21 anonim ***** válasza:

"Én azért mennék, mert ott van kint a barátnőd, és ismerős családhoz mennél."


Hát igen, az is csábító, és valamelyest biztonságot ad, hogy nem csupa idegennel lennél körülvéve.

2013. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
És a korod miatt bírnád ezt a két emberes melót éhbérért?
2013. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
A barátnőm nem ugyanazon a helyen van, és ő is 5 napot keményen dolgozik, de hétvégén tudunk majd találkozni (persze ez az utazás is vagy neki, vagy nekem pénz), beszélni. A korom miatt kevésbé aggódom, meg az úgyis kiderül az elején, ha nem bírom, nyilván búcsút intünk egymásnak, békében. Haza szerintem különben kéthavonta jutnék (az anyagiakat kalkulálva), egy egész napra, a többi az utazás: időben értem ezt.
2013. febr. 21. 09:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!