Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor fog megbocsátani az anyám?

Mikor fog megbocsátani az anyám?

Figyelt kérdés

Tegnap anyámmal veszekedtünk és elkezdtem vele ordítozni, míg ő végig nyugodt volt, durva dolgokat mondtam neki, olyan szavakat használtam amiket nem kellett volna. Le is qváztam. Rá csaptam az ajtót és elmentem otthonról pedig nem engedte meg. Mielőtt elmentem elkezdett sírni, amikor éjszaka jöttem ott várt a nappaliban, hogy beszélgessünk de megint elküldtem. Reggel nem úgy viselkedett ahogy szokott meg más volt. Most amikor hazajött akkor is szótlan volt. Bocsánatot kértem de nem válaszolt. Mit tegyek?

18/F



2013. febr. 21. 17:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%

Ha kivételesen jó anyával áldott meg a sors, akkor a fenti sorok valóban érvényesek. A TE anyukád, és mivel szereted, bocsánatot kértél, remélhetőleg, most tanultál ebből valami fontosat.

Nem azért fog megbocsátani mert anya, csak attól senki nem bocsát meg, meg attól se kér valaki feltétlen bocsánatot, mert arra gondol, holnap meghal a másik. Az idilltől eltekintve, ezek most mégis érvényesek. Legközelebb gondolkozz mielőtt vagdalkozol az igazaddal.

És ezt fontold meg: néha az, hogy szeretünk valakit, fontosabb, mint hogy igazunk legyen. Ez azt hiszem fontos tanulsága a felnőtté válás kezdetének...

2013. febr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 " néha az, hogy szeretünk valakit, fontosabb, mint hogy igazunk legyen" - nagy igazság
2013. febr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ehhez egy kis idő kell anyukádnak, hagyd meg neki. Ugyanúgy idő kell neked is ahhoz, hogy átgondolod, mit tettél, annak mi a súlya és MIÉRT tetted? Van az úgy, hogy az ember dühében olyanokat is odavág a másikhoz, amit már két perc múlva megbán.


És van olyan is, hogy azért ordítozik, mert elszakadt nála a cérna, azaz kihozták belőle az állatot (ilyenkor legtöbbzsör a másik féle az igazi hibás) - tehát lehetséges, hogy az édesanyádnak is el kellene gondolkodnia azon, hogy miért borultál ki ennyire. Ok nélkül az ember még lázadó kamasz korában sem viselkedik így.


Az anyák is emberek, nem szentek. Vannak köztük jók, kevésbé jók és szörnyű rosszak (nézd csak meg a GYK kérdéseit, hány rossz és önző, gonosz anya gyermeke kínlódik itt!).


Bocsánatot kértél, ha komolyan gondoltad, akkor tovább semmit sem kell tenned, mint várni. A saját viselkedésed gondold át, és igyekezz magadon változtatni, azon, amit nehezen tudsz magadban elviselni vagy hibának vélsz magadban.

Az édesanyád gondolkodását, viselkedését, érzéseit nem kontrollálhatod. Az az ő dolga. Az a legjobb, ha békén hagyod.


Apukád hol van? Van édesapád? Jó volna, ha megkeresnéd, vagy egy férfitanároddal sokat beszélgetnél. Vannak srácbarátaid? Legyél velük többet, mint a mamával.

2013. febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha a kislányommal összeveszek, én sem szólok hozzá, szerintem ez a legrosszabb...


Legalább átgondolod, hogy mit hibáztál, meg fog bocsájtani, gondolom most szégyelled magad. Próbáld meg kiengeszteni, de időbe fog telni.


Mondjuk én ha ilyet mondtam volna anyámra, fater kiverte volna az összes fogam, az fix.

2013. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia, sikerült kibékülnötök?
2013. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
tudom, hogy lefogsz pontozni, de megírom azért a véleményem. szerintem ezt nem kellett volna, mert gondolj bele, ő nevelt fel, és ezzel hálálod meg? szégyellhetnéd magad, mert ez neki biztos, h tök rosszul esett. most képzeld el, hogy te egy apuka vagy (szépen felneveltél egy gyereket), és a fiad/lányod durva dolgokat vág a fejedhez, az neked milyen érzés? hmm? jó,tudom, már bocsánatot kértél tőle. de, azért... kicsit meggondolatlan voltál. remélem, azóta már megbocsátott!
2013. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!