Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te elmennél nyaralni a párod...

Te elmennél nyaralni a párod családjával ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Szóval én és a párom is 20 évesek vagyunk. A családjával úgy néz ki a kapcsolatom, hogy bár mindenkivel jóban vagyok, jobb szeretek kettesben lenni vele. A testvérével semlegesen el tudok bájcsevegni, de általában kínosan érzem magam a társaságában, mert teljesen más világ, mint én, nem nagyon van közös témánk. Ha ott ül velünk egy asztalnál, a barátommal összesen két témát feszegetnek megállás nélkül, amikhez én viszont nem tudok hozzászólni, max nevetgélek, hogy azért ne tűnjek unatkozónak és legyen valami reakcióm. A barátom testvérének a párjával már tényleg csak köszönőviszonyban vagyok. Az apukájával szintúgy, mert csendes ember. Az anyukája jó fej, de tipikus anyósalapanyag, szóval nekem akarván jót sokat erőszakoskodik, beledugja az orrát mindenféle személyes ügyembe - legalábbis tesz rá kísérleteket. Egy párnapos nyaralásról esett szó, igaz, még csak felvetve, de én nem szeretnék velük menni. Hogyan utasíthatom el őket anélkül, hogy különböző humbukokat kelljen felvázolnom nekik?
2013. febr. 21. 22:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%
Akkor beszéld meg a pároddal, hogy neked ez túl sok és menjetek külön nyaralni kettesben. Más a szitu, ha a srác nagyon odavan a családjáért és mindenképpen velük akar menni, az exem is ilyen volt.
2013. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Jégtánc ***** válasza:
66%
Mi is minden évben több hetet töltünk "anyósékkal" a telken.Gyerekestől mindenestől.Mi már 8 éve vagyunk együtt,és nem vagyunk fiatalok.Párom édesanyját a mai napig magázom pedig 38 éves vagyok.Teljesen más életfelfogás.Elváltam,2 gyermekem van + a közös kislányunk, ráadásul 4 évvel idősebb vagyok a fiánál:) Ez van.Kibírjuk,élvezzük az együtt léteket,beszólásokra,megjegyzésekre nem reagálunk:)
2013. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
én elmentem nyaralni nyáron egy hétre a barátommal, a nővérével és a vőlegényével. Előtte nem nagyon beszélgettünk (nem haragból, egyszerűen nem volt téma), de a nyaralás valahogy közelebb hozott kicsit hozzájuk, azóta többet is beszélünk, meg oldódott a feszültség, amit pl. családi ebédek alatt éreztem. Hidd el, egy próbát megér, legalábbis a tapasztalataim alapján! (:
2013. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Jól van... Meglátom, mennyi lesz az a pár nap. :P
2013. febr. 21. 23:09
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is különösebben jó viszonyunk, de zűrjeink sem. Az én anyósom is szereti tudna a dolgokat, engem ez különösebben nem zavar. Ami olyan úgy sem mondjuk el, ha pedig tanácsokat ad, akkor meghallgatom, max nem fogadom meg, de olyan is van, hogy azt mondom, szeret ugyan mindent tudni, de tényleg okos nő :) Mivel a férjem családja elfogadom őket. Tudom, hogy az én apámmal százszor nehezebb neki. Mi szoktunk férjem családjával együtt nyaralni, de csak egy ismerős balatoni házába, az utazás, kaja finanszírozása belefér van hogy ők a mi részünkbe is adnak. A spórolt pénzünkön amit összegyűjtünk hogy el tudjunk utazni egy évben egyszer viszont nem feltétlen mennék velük:) Igaz még nem is volt ilyen útra igény. Úgy vagyok vele, hogy oda kettesben/gyerekkel/baráti családdal. Ha kifizetünk egy csomó pénzt akkor azt úgy szeretném tölteni hogy 100%-osan megfeleljen, jól érezzük magunkat.
2013. febr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha meg nem hívnának akkor meg az esne rosszul. Ha most nem mész akkor később ne érezd magad rosszul ha nem is hívnak. Örülj hogy gondoltak rád, nem minden család ilyen. Láttam már olyat ahol a barátnőt nem tekintették családtagnak és eszükbe sem jutott nyaralni hívni. A férjem sem tudta magát jól érezni eleinte ( kb 4-5 évig) a családunkban. Ugyanúgy volt mint te, nem tudott egy jót beszélgetni velük. Csak szülinap meg karácsony, 1-2 ünnep az nem az igazi. Akkor illeszkedett be hozzánk igazán, mikor meglett a házunk és azt családilag újítottuk fel Akkor viszonylag sok időt töltöttek együtt és teljesen átfordult az egész kapcsolat.Nekem meg nagyon jó érzés hogy igazán beilleszkedett.
2013. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a közös nyaralás nem a 0-24-ig egymás nyakán való lógást jelenti. Biztos elmehettek pároddal kettesben is sétálgatni valamelyik nap. :) A többit leírták előttem
2013. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!