Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "helyre tenni"...

Hogyan lehet "helyre tenni" udvarisasn egy rosszindulatú irígy anyóst, hogy ne legyen belőle családi perpatvar?

Figyelt kérdés

Mindenbe beleszól, rosszindulatú, félékeny a fiára...

Nem akarok tiszteletlen lenni vele.

Hétköznapi példa: Főztem a férjemnek a kedvencét, erre beállít az anyós valami mással, és a férjem azt eszi. Az anyós meg röhög a markába, hogy már megint ő győzött. Nekem ez nagyon rosszul esik. Ha elmondom a férjemnek, akkor meg kiakad, hogy hogy lehetek ilyen...

Hogyan tudnám okosan, és nem sértően "leszerelni"?


2009. szept. 9. 21:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon nehezen!Felénk az "öregek" szerint egy portán elfér 10 férfi is.De két asszony nem!Úgy látom nálatok is így van.Én a helyedben egyet tennék:mivel mostmár nagyjából tudod,mik a párod kedvenc ételei.Én a helyedben felvenném a "pléppofát"és odamennék az anyóshoz,ugyan tanítson már meg téged is úgy főzni mint ő tud.És akkor nem kell"anyukának"fáradni az ételhordással.Megtudod azt mostmár te is főzni!Sok sikert!
2009. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A férjed is hibás.Az enyém,amikor a mama hozott neki valamit,akkor szépen megköszön te,és azt mondta,hogy legalább nem kell vacsorát főznöm,mert a mama hozott.Ha csak egy adagot hoztt,akkor megkérte,hogy máskor hozzon annyit,hogy kettőnknek is elég legyen.A mama leszokott az ételhozásról.
2009. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Ezt csak úgy tudod megoldani,hogy leülsz a férjeddel erről elbeszélgetni.Ha anyós ezt teheti veletek,az a férjed hibája nem anyósé-Az csak egy dolog,hogy irigy és rosszindulatú,a férjedet a tulajdonának tekinti és ott aláz meg téged ahol tud,de mindezt azért teszi,mert a férjed partnere mindebben.

Ezt mielőbb beszéljétek meg,mert tönkre fogja tenni az életeteket,méghozzá a férjed asszisztálásával.

De ha a férjed még rajtad akad ki,és nem érti mi bajod,akkor menekülj minél messzebb!!!

Add vissza a mamának,vegye feleségül Őt.

2009. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

úgy, hogy ne foglalkozz az ilyen hétköznapi "semmiségekkel".

sőt, egyél te is belőle jó étvággyal, dicsérd, hogy milyen finom. de azért egy picit szurkálódhatsz is, hogy Mama, tessék gyakrabban jönni, és hozni mindig valami finomat, legalább nem kell főznöm, több időm lesz a fiára. :D


vagy egyszerűen csak vonulj el tévét nézni, ne is törődj velük, ha kérdezik, mi van, mondd kedvesen, mosolyogva, hogy nem akarod zavarni őket, beszélgessenek csak kettesben, anya-fia, mint a régi szép időkben. tedd hozzá, hogy örülsz, hogy hozott valami finomat, legalább lesz étel másnapra is, hogy te is főztél, és ne foglalkozz velük.

2009. szept. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%
pléhpofának mondják.
2009. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! Kemény dió az biztos, mert az anyós sem most jött le a falvédőről, és persze ő a legokosabb ember a Földön... Szerintem egy csomó dolgot előre kitervel, én meg kis naiv, pofára esek... és már csak utólag jutnak eszembe dolgok, amikor magamban bosszankodom :(. Én nem vagyok olyan "furfangos" mint ő.
2009. szept. 9. 22:44
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Én is ebbe a helyzetbe vagyok. Mondjuk eddig nem gondoltam volna róla, hogy rosszindulatú, de most már azt hiszem.

Én is vívok a férjemmel miatta, de nekem legalább elismeri a férjem, hogy nem egyszerű az anyja.

Ha eszük a férjemmel nem oda áll hallgatózik miről beszélünk és belepofázik.

Vagy ha a enni készülünk már rohan, hogy Tomi süssek neked ezt vagy azt? Nekem robban a fejem. Hiába szól rá a férjem le is pereg róla.

Akkor több esélyed lesz az anyóssal szemben ha a férjed belátja, hogy nem normális dolog amit anyósod csinál.

Sok Sikert

2009. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Értsd már meg,hogy a férjed a hibás nem anyós!!!

Ha mi enni készülünk,anyós beállítana valami más étellel,akkor szépen megköszönjük betesszük a hűtőbe és kész.Mosolyogva mondjuk(együtt),hogy ez is el fog majd fogyni.De az,hogy ép azt készült megenni a férjed amit főztél neki,anyósod meg elé tol mást és akkor Ő meg mint egy pincsikutya annak áll neki,ezt Te minek neveznéd a férjed részéről???Mert én a Te semmibe vételednek,magalázásodnak.És ezt a férjed teszi nem anyós!

Beszélgess már el vele erről!!!

2009. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

13,00 vagyok.

Figyu,én tudom,hogy vannak nagyon erőszakos tolakodó anyósok.Hidd el,hogy velük nem lehet mást csinálni,mint határozottan helyre tenni őket.Nem ért a szép szóból finom célzásokból sajnos.Az enyém is ilyen.Én amikor a legkisebb gyerekünk 1 éves volt,akkor tettem határozottan pontot az erőszakosságuk végére.Hoztak a szülinapjára egy méreg drága ajándékot,amit ráadásul már előzetesen megbeszéltem velük,hogy nem kell,nincs rá szükségünk.Mégis megvették.Na nálam ekkor telt be a pohár.Úgy ahogy volt felaprítottam a szemük láttára,és kidobtam a kukába.De hát mit tehettem volna már,ha ennyire nem értettek a szép szóból???

Volt is nagy haragszomrád,de letojtam.Egy darabig nyugtom volt tőlük,de aztán sajna jöttek békülni.Azóta tudják hol kinél intézkedhetnek kedvükre.

2009. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van annak a hozzászólónak, aki azt mondja, hogy a férjed a hibás, ő teszi alá a lovat. Mindenképpen beszélj a férjeddel, hogy neked ez marha szarul esik és anyósod ott aláz ezek által, ahol csak akar, ő pedig (a férjed) támogatja is ebben. Ha erre azt válaszolja, hogy de nem akarom megbántani (ezt szokták), mondd azt, hogy őt nem fogja megbántani, de téged már megbántott. Most ez így jobb? Csak úgy lehet véget vetni ennek, ha a fiacska neked partnered, nem az anyjának. Ha hozza a kaját, megköszöni, azt mondja, ok, de most a feleségem megfőzte a kedvencemet, azt fogom megenni.
2009. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!