Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esett rosszul?

Jogosan esett rosszul?

Figyelt kérdés
Jó, ez nem túl nagy dolog, de azért megkérdezem. Rávettem magam, hogy megcsináljam életem első sütiét. Hagyni kellett a tölteléket kihűlni (ami kicsit sűrű lett, mert anya rámszólt, hogy ne a recept szerint csináljam, hanem úgy, ahogy ő gondolta), épp ekkor jött fel a nagyim. Ránézett a töltelékre, visítva elkezdett röhögni, miközben azt kiabálta, hogy "Mi ez a macskakaka?!". Nekem meg totál rosszul esett, hogy így leszólta, ezért bevonultam a szobámba, az ő állítása szerint "hisztizni". Felfoghattam volna lazábban is (az ő álláspontja) vagy ez ronda dolog volt (az enyém). 14/L

2013. febr. 24. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem anyám ugyanezt csinálja, pedig 10 évvel idősebb vagyok nálad. Folyton nyaggat, hogy tanuljak meg főzni, de ha próbálkozok, kóstolás nélkül kiröhögi.


Szerintem így érzi fontosnak magát. Ha megtanulok főzni, azt hiszi, már semmire nem kell nekem, nincs mit átadnia, ez az utolsó tudásmorzsa. Nagyiddal is hasonló lehet.

2013. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagyanyádtól elég ronda dolog volt, de lehet, hogy csak vicces akart lenni.

A helyedben nem foglalkoznék az ilyenekkel, hanem csak azért is megsütném, és amikor izlik neki, akkor emliteném meg, hogy EZ volt a macskakaka...

2013. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem mondtad, hogy nem a tálban van a macskakaka szerinted, hanem a mama szájában mert olyan szaga van. Aztán ha meg bevonul a szobájába sértődötten, mondani neki, hogy: "dehát te csak vicceltél" :) Ne sértődj meg rajtuk, biztos finomat sütöttél :)
2013. febr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem volt valami kedves tőle... De ne hagyd, hogy elvegye a kedved. Sütni, főzni egyébként is akkor tanulsz meg, ha rutint szerzel benne, úgyhogy próbálkozz csak minél többször. Aki macskakakának gondolja, az meg ne egyen belőle...

Ja, és úgy ahogy írták, sajnos az anyukák, nagyik sokszor nem tudják feldolgozni, ha már a konyhában sem kell a tanácsuk, iránymutatásuk, úgyhogy a legjobb dicséreteket valószínűleg nem tőlük fogod kapni...:)

2013. febr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is elvette anya az életkedvem a sütéstől, főzéstől. 14 voltam, amikor 2 órán keresztül üvöltött velem, mert rosszul szórtam a sütőport. Mit lehet azon rosszul szórni??? Ciki, nem ciki, nem tudok 18 éves lány létemre rendesen főzni, sütni, mert abból csak baj van. Anya annyira rendmániás, hogy többször égettem oda valamit, mert takarítottam félelmemben, hogy mi lesz, ha meglátja... Hála istennek anyósjelöltem nagyon jó tanár, sokat sütünk, főzünk együtt a fiúknak, azóta anya meg csak puffog, mert van olyan, amit sokkal jobban csinálok nála, de nem vagyok hajlandó a receptet elmondani.

Ne foglalkozz vele, vágj vissza legközelebb, tuti ügyes leszel. :) 18L

2013. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pánikra semmi ok nőtársaim!

Majd ha különköltöztök, akkor megtanultok főzni, és úgy, ahogy nektek tetszik.

Én a nulláról kezdtem, és az internetről szedtem le recepteket. Tiszta Stahl Judit lettem azóta. :)

2013. febr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem kifejezetten bunkó dolog volt tőle.
2013. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!