Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy feleslegesen...

Tudom, hogy feleslegesen pörgök rajta, de jogosan esett rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Külföldön élek, a helyi nyelvet beszélem, de nem perfektül, itt az angol nyelvet használom, így mindenki beszél.

Történetesen betegeskedem már 1 hete, de tegnap jutottam el oda, hogy márpedig nekem orvoshoz kell mennem. És itt jön a bibi. A párom "bennszülött", tehát helyi. Megkértem, hogy jöjjön velem, mert hát hiába beszélek jól angolul azért egy orvossal való párbeszéd nem biztos, hogy érthető lenne számomra. Válasz: "de hát tudsz latinul! " Ez is igaz, de csak az irodalmi és jogi latin megy. Nem is ez a lényeg. Kicsit megdöbbentem, hogy így utamra enged és oldjam meg. Mondtam neki, hogy semmi gond, van egy magyar orvos, igaz tőlünk 40km-re az egyik nagyvárosba, de el kéne valakinek kísérnie, mert tekintve az orvosi kórképemet még be is fektethetnek a kórházba. Válasz: jó, akkor hívj fel és majd viszek be pizsamát.

Na ezen a szinten már a sírógörcs kerülgetett, hogy ennyi együttérzés nincs benne. De a koronát az egészre az tette fel, hogy közölte, este későn jön, mert valami buli lesz a munkahelyén, és akkor maradna enni meg bulizni egy kicsit.

LEhet én vagyok a túlérzékeny vagy hülye, de amikor ő volt beteg én körülugráltam, főztem neki levest/teát, ápolgattam és eszembe se jutott, hogy a barátnőimmel lelépjek bulizni. Nem azt várom, hogy itt üljön egész nap és vegyen ki egy szabadnapot, de az esti bulit nem lehetne kihagyni?

És mit lehet erre jót reagálni? Látta rajtam, hogy valami bánt és ő sértődött meg, hogy házisárkány vagyok. Tényleg az lennék? Tényleg gonosz dolog volt azt várnom, hogy jöjjön haza este és legyen velem?



2012. szept. 28. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom egyébként se egy szerető parner...

minek vagy vele?

2012. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Az írásod alapján kb úgy tűnik, mintha nem is érdekelné, hogy mi van veled. Igazán lehetne rád tekintettel legalább azért, mert beteg vagy, orvoshoz kísérést kértél, nem valami hülye csajos eseményre hívtad el. Én elvárnám hogy elmenjen velem orvoshoz, mivel te élsz az ő országában, és segítségre szorulsz.
2012. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Felnőtt ember vagy, gondolom ennek megfelelő hozzáállást várt el tőled. Nem kell mindig fogni a másik kezét. Persze, ha neked kellett volna segítség, akkor nem igazán jó dolog, hogy nem kaptad meg, viszont nekem az jön le az egészből, mintha istápolni kellett volna. Gondolj bele, ha egyedül vagy, meg tudtad volna oldani egyedül is? Na ugye.
2012. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
36%

Németországban vagy? Ott ez teljesen természetes, és nemcsak a férfiak ilyenek, hanem a nők is. Megszoksz vagy megszöksz.


Képzeld el azt a szitut, amikor apuka elviszi a gyereket a két hetes nyári táborba. Egy magyar apuka utoljára megöleli a gyerekét, a német viszont kezet fogott vele és úgy engedte útjára!

2012. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem kell istápolnia, nem ezt kértem. Ha ő nem lenne, akkor szólnék a barátnőmnek vagy bárkinek, hogy kísérjen el. Minimális empátiát vártam tőle. Idegen országban vagyok, ahol ő van otthon minimum elvárás, hogy segítsen. Ugyanezt megtettem amikor ő volt MAgyarországon és neki kellett segítség, egyértelműen én jártam utána a dolognak, mert én beszélem a nyelvet.

Nem hiszem, hogy nagyon érdekelné mi van :) A kocsimat is elvitte, tehát ha orvoshoz akarok menni menjek vonattal.

2012. szept. 28. 10:13
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudom milyenek a németek. De nem Németország. Svájc. Itt ráadásul még bonyolult az eü rendszer
2012. szept. 28. 10:14
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Mi Angliában élünk. Ha a párom mellettem van akkor mindig rá támaszkodom, és ő az én tolmácsom. Legutóbb nekem is orvoshoz kellett mennem időpontot kérni. Nem jött el velem, mert ahogy mondta, ha mindig mindenhová elkísér soha nem fogok önállóan kommunikálni másokkal, és ezért haladok az angol nyelvvel olyan lassan. Elmentem egyedül. Ha döcögősen is de sikerült kommunikálnom, és időpontot kérnem egyedül. Széles vigyorral mentem haza, hogy lám mégsem kell mindig tolmács.

Szóval ilyen téren megértem a párodat. Abban igaza van, hogy ha kint élsz akkor magadnak kell a dolgokat megoldani. Otthon is elmegyünk egyedül a dokihoz.

Viszont az hogy beteg vagy és ő bulizni megy.. nos ez egy kicsit érzéketlenség a párod részéről.. Ilyet az én párom sosem csinált.

2012. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem azon döbbentem meg, hogy nem kísér el, azt túlélem, az ügyimet is egyedül intézem (bank, munka, önkormányzat, stb). Csak a válaszai, a minimális érdeklődés hiánya valamint az esti buli vágott alám. Valószínű normális helyzetben nem így reagálnék, de most sokkal érzékenyebb vagyok mindenre és valljuk be rettentő rosszul esik.
2012. szept. 28. 10:20
 9/16 anonim válasza:
100%
Az írásod alapján kb úgy tűnik, mintha nem is érdekelné, hogy mi van veled. Igazán lehetne rád tekintettel legalább azért, mert beteg vagy, orvoshoz kísérést kértél, nem valami hülye csajos eseményre hívtad el. Én elvárnám hogy elmenjen velem orvoshoz, mivel te élsz az ő országában, és segítségre szorulsz.
2012. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Svájc melyik részén élsz? Én Genfben.

Itt van egy halom magyar orvos.


Egyébként tökéletesen megértem, hogy milyen érzés kiszolgáltatottnak érezni magad az orvosnál. Úgy ahogy megérted amit mond, de akkor is jó érzés, hogy a párod melletted van és támogat. Pláne ha komoly a baj!

2012. szept. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!