Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, miért érzitek szükség...

Férfiak, miért érzitek szükségét/ aki iszik/, hogy berúgjatok? Olyan jó érzés? Hölgyek, hogy toleráljátok, ha berúg időnként a férjetek?

Figyelt kérdés
Létezik egyátalán olyan férfi aki nem piál,vagy ettől érzik magukat "férfiasnak"?
2009. aug. 12. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
szia! ez nem szükség kérdése szerintem! egyszerűen csak jó a haverokkal inni. nagyon jó olyankor a hangulatunk, jókat röhögünk egymáson. az én barátnőm tolerálja, mert ő is jót nevet rajtam, és mert tudja hogy pl nálam nem alkoholizmus, mert tudom hol a határ és egyáltalán nem rendszeres...ritka az absztimens férfi
2009. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Már 21 éve élek együtt a férjemmel, de még soha nem láttam részegen, és egy üveg sörnél, vagy 2 dl bornál többet soha nem iszik egy nap. Szerinetm egy csak egyszerüen intelligencia kérdése.
2009. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Én nemtudom, havonta/kéthavonta 1-szer berúgok, ebben ki is merül nálam az alkohol. Hétköznap egy kortyot se, nem is hiányzik.

Bár régen azért elég sokat ittam, csak rájöttem h nincs értelme. Egy darabig tényleg szorongásoldó, stresszoldó, és pont ez az átverés...a problémák ugyanúgy megmaradnak, csak hülye fejjel azt hisszük h nem. Régen azért ittam, mert önbizalmat adott, magabiztosságot...ma már nem ezért rúgok be havi/kéthavi 1-szer, hanem egyszerűen néha leereszt az ember, és jó néha ostobának lenni!:)

2009. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm apukája nagyon iszákos, csak azon él, ezért volt ismerősömnek elég sz@r gyerekkora. Azóta ez az ismerősöm férjhez ment, és megmondta a csávónak hogy ha egyszer be mer rúgni, akkor viszontlátás--> nem akar a gyerekeinek olyan gyerekkort mint az övé volt, és neki is elég volt ebből.


Én sem szeretem a piás pasikat. Főleg ha hazajönne a párom és büdös alkoholszagúan bújna oda hozzám. Az hogy pár korsó sört megiszik a haverokkal néhanapján, nem gond. De a berúgást inkább mellőzze.

2009. aug. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos néha megesik, hogy a párom is felönt a garatra, szerencsére évente max 1-2szer, de azt se tolerálom... A hétvégenti két három sörrel (esténként) semmi bajom, az nyugodtan jöhet, csak arra kérem meg mindig, hogy a ló túloldalára ne essen, mert az már túlzás
2009. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Szia!

Eleinte én is csak mértékkel és kulturáltan ittam.Egyszer ért egy lelki trauma, és onnantól kezdve ha bármi nemű broblémám volt magamba folytottam és 2 havonta csúnyán leittam magam.Az orvosságom erre az volt hogy elmentem először egyedül, majd a párommal együtt egy pszihológushoz.Megbeszéltük a problémáinkat és azóta nyíltak és őszínték vagyunk és mindent megbeszélünk ja és innentől kezdve antialkoholista lettem.

Tehát aki iszik és nagyon lerészegedik az lehet hogy a problémáját akarja feledni.

Kedves kérdező, próbáljon meg minnél közelebb kerülni a párjához,nyíljanak meg egymás előtt, és lehet hogy nem is lesz szükség italra.

Mindent összevetve nekem nincs szükségem alkoholra inkább benzint veszek az árából a kocsimba, és a szabadidőmben viszem a családomat kirándulni,szórakozni.

2009. aug. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 10.51-es :nagyon őszinte és korrekt válasz,így már kezdem érteni a férfiak gondolkodását!Szerintetek, ha egy férfi igazán szereti a párját ,le tudna mondani az italról?/ Napi 1 sör még tényleg beleférhet, de lerészegedés, csavargás ,kimaradás, nem!/ Ha nem tud lemondani,akkor nem szereti a párját, vagy ennyire akaratgyenge??
2009. aug. 12. 11:01
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak gratulálok! Sajnos aki akaratgyenge,azzal hiába beszélem meg 1000 x is, hiába viszem pszich.-hoz,nem változik.Akinek elég ,hogy ha összefusson egy ismerőssel,és hívja piálni, és NEM TUD,nem bír nemet mondani,azzal mit csináljak??
2009. aug. 12. 11:09
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves 10.55-ös,az ismerősöd férje végül is be szokott rúgn,vagy tartotta magát az "ultimátumhoz"?
2009. aug. 12. 11:11
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A 10:51-es vagyok ismét, mellesleg én úgy szoktam le a masszív ivásról h elkezdtem sportolni! A sporttal pedig az ivás nem fér össze, így nem is volt nehéz leszokni, megvolt a motiváció is.

Ha környezetedben le akarsz szoktatni valakit a rendszeres ivásról, kedves kérdező, talán ez is segíthet valamit ami nálam segített.

Mondjuk aki párkapcsolatban él, annak meg még annyira sem ajánlott italoznia, mert ugye az ágybeli teljesítményére sincs jó hatással hosszú távon...

Amúgy ha valaki apárja miatt nem tud lemondani az italról nem jelenti, hogy nem szereti, csak nagyon-nagyon akaratgyenge, ami amúgy sztem nem igen tolerálható: egy férfiban igenis legyen annyi tartás h ne függjön már betegesen az italtól, vagy a cigitől akár! Főleg a másikért megtehetné! Nem kell aszkétának lenni, szerintem 5-6 hetente 1 (maximum 1!) akár részegségig tartó poharazgatás is belefér, de több nem! Ugyanakkor a lerészegedésnek nem feltétlenül kell együtt járnia a kimaradozással.....

De tényleg, szerintem akit le akarsz szoktatni az ivásról, mondd meg neki, hogy mutasson már példát,a környezetének akár, vagy nemtudom, de a részegeskedő embert mindenki kiröhögi a háta mögött....kinek jó ez nemtudom de ott komoly bajok vannak.......

2009. aug. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!