Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy senki ne...

Mit tegyek, hogy senki ne szóljon bele az életembe, döntéseimbe?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek hormonproblémái vannak ami miatt nem tud lefogyni (de amúgy nem vészes, vannak tőle ezerszer nagyobb emberek, és gyönyörű arca van. Nem sok vékony lány rohangál ilyen fejjel) nagyon önbizalom hiányos és visszahúzódó, gyakran megkérdezi, hogy mi az oka annak, hogy vele vagyok és fél, hogy elhagyom egy csinosabb lányért. Az ismerőseim is meg szokták kérdezni tőlem a háta mögött, hogy miért pont ő meg hogy mennyire nem illik hozzám, csinosabbat érdemlek stb. Régen elküldtem őket a búsba, mostanában nem reagálok rá de még mindig ezt hallgatom. Nekem ő a világ legszebb lánya, soha nem fogom elhagyni, sőt feleségül is veszem. Ilyen aranyos, kedves emberrel nem találkoztam soha. Aki ismeri tényleg csak jót tudnak róla mondani, nincsenek is ellenségei, mégis amikor tettem egy olyan megjegyzést még nyáron, hogy megkérem majd a kezét (amit egyébként nyárra tervezek, tudom is, hogy mikorra) volt olyan ember aki furcsán nézett és később próbált lebeszélni róla, mostanában nem is mondok semmit a kettőnk életéről de így is gyakran hallgatom a gonoszkodást. Nem tudom megérteni, hogy mások miért szólnak bele a terveimbe és miért akarnak lebeszélni, amikor tudják, hogy boldog vagyok. Nem szoktam reagálni rájuk de valahol zavarnak ezek a dolgok. Mit tegyek?

27/F


2013. febr. 26. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen aranyos vagy:) Ritka aki ilyen jó szívű mint te! szegényt én sem hagynám el ha fiú lennék! De idővel biztosan meggyógyul reméljük! Sok szemét ember! Ne foglalkozzál velük!
2013. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól még lehet szép amúgy is. Nem azon múlik, hogy sovány vagy kövér valaki!
2013. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne törődj velük. Nem lenne szabad beleszólni mások életébe- csak akkor lehetne véleményt mondani, ha valaki KÉRI. Nagyon könnyen lehet, hogy ha másmilyen lenne a helyzet, akkor is belugatnának. Az a baj, hogy nehezen viselik el az emberek, ha valaki szerelmes...

- ez irigység, mert szerelemesnek lenni a világon a legjobb- de hát sajnos ezt az érzést kapjuk, vagy jön vagy nem, ezt nem tudjuk magunknak generálni.

Sok boldogságot!

2013. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mindig próbálkozik, eddig nem sikerült neki de nem adja fel. Ezt is szeretem benne, hogy nehezen adja fel, legtöbbször mindig eléri a céljait. :)

2013. febr. 26. 19:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Végre egy ember aki nem a külső alapján ítél, egy ember aki saját életét dönti el, és nem érdekli a rosszalló megjegyzés, kalapom emelem!

Maradj meg mindig ilyennek, és szólj ezeknek az embereknek hogy akkor szóljanak bele az életedbe hogyha majd te beleszólsz az ő életében, és ha majd te megkéred, és ha nem fejezi be a kapcsolatotok rovására megy az állandó piszkálódása.

2013. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De én úgy tudom, bár nem értek a dologhoz, de úgy hallottam, vagyis több olyan emberről hallottam, akiknek ilyen jellegű betegségük volt, hogy pár évig kb 1-5 évig tartott az a betegség vagy kevesebb! Meg olyat is hallottam, hogy az orvosok tudnak adni valami olyan gyógyszer ami csökkenti a túlzott hormontermelést, bár lehet ő is kapott, de nem tudom ezek milyen hatást érnek el. De mondom nem szeretnék hülyeségeket beszélni, csak hallottam! Biztosan meg fog nemsokára gyógyulni, nem tart ez örökké! :) De nem is külsőért kell szeretned valakit, de ezt te is írtad. Rátok illene házasság, mert jóban-rosszban, betegségben-egészségben, és te kitartasz mellette! Sok boldogságot kívánok én is! :)
2013. febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik képtelenek elviselni, ha valaki nyilvánvalóan nem az ő értékrendjük szerint él. Számukra a szép vékony, jól kinéző nő az érték, és nem akarják elfogadni, hogy neked a belső tulajdonságok fontosabbak.


Ennek gyakran az az oka, hogy nem annyira biztosak a saját értékrendjükben. Ha elfogadnák, hogy neked más a fontos, más az értékrended, akkor felül kéne vizsgálniuk a sajátjukat, el kéne gondolkodniuk, hogy az ő értékrendjük tényleg helyes-e. Ettől félnek, mert esetleg arra jutnának, hogy az ő értékrendjük rossz - így ehelyett minden alkalommal elismétlik, mikor eszükbe jutsz, hogy te vagy a hülye. Remélem érthető a lényeg: nem benned van a hiba.


Az is lehet, hogy ők azt nem képesek elhinni, hogy létezhet több, valamennyire különböző, de helyes értékrend. Pl. az egyiknek a sovány tetszik, a másiknak a kövér, a harmadiknak a barna hajú. A saját értékrendjük helyességében hisznek, és minden ettől eltérőt személyük elleni támadásnak tekintenek. Ismerek ilyen embert, aki súlyosabban érintett ebben a kérdésben, szerencsére már nem függök tőle (főnök-beosztott jellegű viszonyra gondolj, az szűnt meg).

2013. febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze ez mind szép és jó..De a legtöbb embernek tudat alatt aki kövér az már "rendelenes" mert eltér a többségtől.Úgy értem a legtöbb ember hozzá van szokva az átlag testalkatű emberekehez,de általában a legtöbb ember a kövér embert a lustákkal párosítja mert hogy nem mozog biztos eleget és sokat eszik.Sok esetben sajnos valóban ez a helyzet.A legtöbb ember valójában nem is tudja hogy vannak olyan emberek akik betegség miatt kövérek.

Egyszerűen a legtöbb embernek nem fér bele a képbe,hogy van egy jóképű fickó és egy nála jóval terebéjesebb emberel van együtt.Ez a te döntésed nyílván,az csak is rajtad múllik hogy magadra veszed e vagy sem.



Mellékesem megjegyzném,nekem is volt kövér barátnőm még régebben.Nekem nem volt vele problémám.Viszont saját magával már annál inkább.Nem fogadta el magát,miközben én nagyo szerettem őt és éreztettem vele hogy ő a világ legjobb nője.Tehát én hiába fogadtam el ha az ő kisebbségi komplexusa és önbizalomhiány rányomta a kapcsolatunkra a bélyeget.Szóval sok esetben nem rajtad múllik a dolog hanem ő rajta.Ezt csak mellékesen jegyeztem meg..

2013. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A miértre az előttem szólók már válaszoltak.

Sok boldogságot!

2013. febr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
egyszeru: ne hallgass senkire, es egy ido utan nem akarnak majd tanacsokat osztogatni neked.
2013. febr. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!