Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a szülő nem...

Normális ha a szülő nem süt/főz semmit otthon?

Figyelt kérdés

Bár már 18 elmúltam és rengetegen le fognak hurrogni, de főiskolára járok és zavar, hogy ha hazamegyek anyámnál a kaja sokszor kimerül abban, hogy van itthon kenyér aztán azt lehet szépen enni vajjal vagy amit találok a hűtőben. Pedig igazán nem drága dolog, meg nagy kunszt összedobni egy finom főzeléket, vagy valamit.


Nekem ez rendkívül rossz érzés, általában én főzök, de esküszöm irígylem azokat a családokat ahol a mama süteménnyel meg főtt étellel, meg a kedvenc ételével (én pl nagyon szeretem a rántott gombát tartárral) várja a hétvégén hazatérő gyerekét.


Én ha hazajövök örülhetek, ha tej és kenyér van itthon és még le is tolnak, hogy egyáltalán mit keresek megint itt.... sajnos anyám mindig ilyen volt, ráadásul ha iszonyatosan finoman utalok rá, hogy néha süthetne süteményt vagy valami úgy förmed rám mintha minimum késsel fenyegettem volna. És lehet, hogy gáz ezt leírni de valahol undorító.


2013. febr. 27. 17:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Semmit nem csinál csak alszik meg facebookozik, nagy ritkán palacsintát szokott csinálni de azt is csak akkor ha neki fáj rá a foga. Ha én kérem meg meg se mozdul a gép elől.
2013. febr. 27. 17:31
 2/12 A kérdező kommentje:
Süteményt is max addig csinált, miután megmutattam neki a kenyérsütő gép manuális funkcióját ami megcsinálja helyette a tésztát, 3 hétig érdekes volt neki aztán azóta rá se néz.
2013. febr. 27. 17:34
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Akkor marad egy jó feleség!
2013. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Minden család más, nem merem azt mondani, hogy nem normális.

Nálam elképzelhetetlen, a családom iránti szeretet egyik jele, hogy mindig főzök, mindig olyant, amit szeretnek, ha kell, akár többfélét is.


Az egészben az egyetlen jó, hogy tudod, ő mit csinál rosszul gyerekszemmel nézve, és te majd a saját családoddal tudsz más lenni.

2013. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Én olyan családből jöttem, ahol a kajának nagy jelentősége van, néha már szerintem túlzottan is.

A család nőtagjai mind szeretnek és tudnak főzni, tesóm kiválóan süt, én is nekállok mézeskalácsnak, répatortának stb.

Mindig sajnáltam azokat az osztálytársaimat, akik évekig sajtosmakarónit ettek, mert azt már 8 évesen megtanulták egyedül elkészíteni....

A kisfiam most 3 éves, próbálom neki is átadni a finom étel, a szép terített asztal szeretetét.

2013. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem írtad, hogy kik élnek anyukáddal. Ha egyedül él, akkor el is szokik a főzéstől, mondván, magamért miért.

Az biztos, hogy egy igazi anya süt-főz, mikor rég nem látott gyermeke hazalátogat. Nincs más, állítsd össze egy kaja alapanyagait, szerezd be, és kérd meg, hogy együtt főzzétek meg, s közben beszélgethettek egy jót.

2013. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy normális, de nálunk is ez volt. Anyukám világ életében utált sütni-főzni, így én elég hamar megtanultam. Mondjuk egyetemista koromban megvilágosodtam, hogy azért nem szeret anyukám konyhatündérkedni, mert apámnak bárki bármit süt, az nem elég jó, azt nem úgy kell, ennek nem így kéne kinéznie. Egyszer sütöttem mézes puszedlit, mert apám megkért. Az volt az első puszedlim, túlsütöttem, csont száraz lett. Anyám és a párom vigasztalt, hogy betesszük zacsiba, felpuhul, ízre nagyon jó lett, ne szomorkodjak. Apámtól legalább 2 hétig hallgattam, hogy kell kinéznie egy puszedlinek, mintha én sose láttam volna, hogy a mama hogy csinálta. Utána beszéltem anyámmal, hogy ő ezt hallgatta 30 évig?! Közölte, hogy igen. 22 volt, amikor összeházasodtak, nyilván a főzéstudománya nem ért fel az anyósáéval és apám elég hamar földbe döngölte, így inkább nem főzött semmit, csak amiben biztos volt, hogy meg tudja csinálni, pl. palacsintát, tejberizst, lecsót, ezeket is ritkán. Hát, a pofám leszakadt, mikor ez tudatosult bennem, hogy én hányszor megbántottam szegényt, amikor ugyanazt fújtam, mint apám a testvéremmel együtt. Nagyon szégyelltem magam.


Szóval biztos oka van annak, hogy anyukád nem szeret főzőcskézni, nem biztos, hogy ugyanez, mint nálunk, de ha belegondolsz, biztos te se szívesen csinálod meg azt, amit utálsz, még akkor se, ha anyukád kér meg rá. Inkább azt mondd el neki, hogy neked mennyit jelentene az, ha mikor hazajössz készítene neked rántott gombát, jobban örülnél neki, mint bárminek. Vagy ha legalább ünnepekkor főzőcskézne. Tehát próbáld meg más szemszögből megközelíteni a problémát és akkor hátha megerőlteti magát. Ha meg nem, akkor elkészíted magadnak, ez van. 26N

2013. febr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom nem szeret főzni. Szerintem ezzel semmi gond, hisz felnőtt gyereke van. Ha szerinted nem nagy kunszt összedobni egy finom főzeléket, hát akkor tedd azt. Szerintem ebben nincs semmi vérlázító, nem is értem a problémádat igazán :)
2013. febr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te, kérdező. Anyám egy héten általában egyszer főz valamit, ami napokig rohad a hűtőben és már a francnak se kell. De ha én sütök/főzök magamnak valamit, akkor kérdőre vonja, hogy minek csinálom, amikor ott a kaja hűtőben. Ha nem csinálnék magamnak kaját, szinte csak szendvicset tudnék itthon enni, de azt is csak száraz pékáruból, mivel nálunk azt se divat minden nap venni. Általában 3-4 naponta van véve egy csomó pékárú és akkor azt kell enni napokig. De ha én reggel suli előtt leugrom a pékségbe venni friss zsemlét, akkor anyám kérdi, hogy minek vettem, még ott van a tegnapi. Hozzá teszem, hogy a pékség lassú tempóban 1 perc sétára van tőlünk. Szóval én teljes mértékben átérzem a helyzeted és azt kell mondjam ez egyáltalán nem normális dolog.


24/F

2013. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Főzni soha nem szerettem, sütni viszont igen.


Akármilyen nemszeretem meló is volt, mindig rávettem magam, mert annak viszont nagyon örültem, amikor jóízűen megette a család.

Ma már felnőttek a gyerekeim és azon vettem észre magam, hogy nagyobb kedvvel főzőcskézek, nem beszélve a sütikről. Talán azért, mert a kicsi gyerekek mellett nagyon nehéz főzni. Nem mindegy, hogy mit és ráadásul időre kell megcsinálni, mindenképpen kötelességféle dolog és nem hobbi.


Jellemző, most hogy már nem kötelező, sokkal szívesebben teszem és egészen finom dolgokat dobok össze, majdhogynem élvezem is.:)

2013. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!