Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a szülő nem...

Normális ha a szülő nem süt/főz semmit otthon?

Figyelt kérdés

Bár már 18 elmúltam és rengetegen le fognak hurrogni, de főiskolára járok és zavar, hogy ha hazamegyek anyámnál a kaja sokszor kimerül abban, hogy van itthon kenyér aztán azt lehet szépen enni vajjal vagy amit találok a hűtőben. Pedig igazán nem drága dolog, meg nagy kunszt összedobni egy finom főzeléket, vagy valamit.


Nekem ez rendkívül rossz érzés, általában én főzök, de esküszöm irígylem azokat a családokat ahol a mama süteménnyel meg főtt étellel, meg a kedvenc ételével (én pl nagyon szeretem a rántott gombát tartárral) várja a hétvégén hazatérő gyerekét.


Én ha hazajövök örülhetek, ha tej és kenyér van itthon és még le is tolnak, hogy egyáltalán mit keresek megint itt.... sajnos anyám mindig ilyen volt, ráadásul ha iszonyatosan finoman utalok rá, hogy néha süthetne süteményt vagy valami úgy förmed rám mintha minimum késsel fenyegettem volna. És lehet, hogy gáz ezt leírni de valahol undorító.


2013. febr. 27. 17:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
54%
Normális nem mindenki tud, szeret, engedheti meg magának anyagilag, időben a fözöcskézést.
2013. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szegény, ez nagyon rossz lehet. Szerintem nem is a kaján van a hangsúly, hanem magán a gesztuson. Én is messze kerültem otthonról az egyetem miatt, kb. kéthetente jártam haza. Anyukám még dolgozik, de mindig próbált főtt kajával várni. Ha éppen dolgozott aznap, akkor mondjuk előző nap készített pl. lasagnát, hogy meg tudjam melegíteni és legalább meleg kaját tudok enni. Meg a kedvenc levesem főzését is úgy időzíti, hogy én is tudjak enni belőle.

A nagymamám meg egy külön eset. Ő már napokkal a hazamenetel előtt kérdezgette, hogy mit főzzön nekem a hétvégén, mit ennék meg szívesen.

Persze előfordult olyan is, hogy éppen nem volt főtt kaja, mire hazamentem, de ez ritka volt és anyukám mindig szabadkozott, hogy most nem tudott főzni.

Most 26 éves vagyok, egy még messzebbi városban dolgozom, de még mindig meleg étellel várnak haza.

2013. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!