Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj a húgomnak tartani...

Muszáj a húgomnak tartani anyánkkal a kapcsolatot, ha nem akarja, de még kiskorú? Illetve nekem?

Figyelt kérdés
Az anyánk lelépett mikor én 7 voltam, húgom 2. Azóta eltelt 12 év, vagyis húgom, még kiskorú 14 éves, én ugyebár már nagykorú vagyok. Gyerektartást eddig nem fizetett. Most valahogy eszébe jutottunk.. De minket már nem érdekel. Ő viszont ragaszkodna ahhoz, hogy látogassuk, perelni akar, meg gyerektartást fizetni. Én tanulok, apu tart el, így még rám is járna, húgomra is. De inkább nem kell, csak nem kelljen vele kapcsolatban legyünk. Van erre lehetőség, vagy ha fizet akkor húgomnak kötelező menni? Ha ez így működik, én mint nagykorú lemondhatok az összegről?

2013. márc. 1. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

A láthatási jog és a tdíj nem függenek össze.

Szüleid elváltak? Anno lett ítélet a ti ügyetekben?

2013. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha akar úgyis perel, de attól nem lesz jobb a kapcsolatotok. Nem így kellene...
2013. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És ha szabad kérdezni, miért ment el? Lehet az éremnek 2 oldala van, és apukád nem engedte, hogy lásson titeket. (Mondom, lehet!)
2013. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Apunak vagyunk ítélve, így egyeztek meg, mert már akkor megvolt a pasija, ezért otthagyta a másfél éves gyerekét is (ha mondjuk engem nem is nézett mert már nagyobb voltam) Válás után fél évvel el is költöztek, évek óta fel sem hívott. (most hogy meghalt, gyerek nincs, egyedül maradt, meg eszébe jutottunk...)
2013. márc. 1. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Perelhet, de titeket úgyis megkérdeznek a bíróságon. Gytartásdíjat nem kellett volna fizetnie?
2013. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kellett volna, mint mindenkinek, de nem fizetett. Apu pedig nem ment a bíróságra, mert megvagyunk anélkül az összeg nélkül is. Ez lehet súlyosbító körülmény ránézve?
2013. márc. 1. 11:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet.

Bár lehet, apukádat sem fogják megdicsérni, hogy nem harcolt a jussotokért, letiltathatta volna. De ezt teljesen laikusként mondom.

2013. márc. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te már nagykorú vagy,tehát ha te nem akarsz menni,nem mész.A húgod ugyan kisdkorú,de 14 év felett megkérdezik kivel szeretne élni.Ha a húgod apukádat választja,valószínűleg minden marad a régiben.De az kérdés,hogy a húgod vajon titeket választ vagy anyukátokat?Neki nem hiányzik?
2013. márc. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 acelsziv ***** válasza:
Bizonyára figyelembe vennék/veszik a húgod véleményét is, miszerint látni akarja -e az anyját. És nem, nem köteles tartani vele a kapcsolatot.
2013. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!